| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Drbárny : Drbárna o Norsku

  (?)
 Názory 110 z 31310  [Dalších 31300 >>]
Kat 121378
14.5.2018 14:27:58
To je jako boj s hydrou. Strasny, desivy. ~n~
:-) zaregistrovaná 133043
14.5.2018 14:25:15
aktuální status Tomáše Zdechovského na Facebooku:

Mnoho lidí se mě ptá, zda a co ještě děláme v kauzách spojených s norských Barnevernetem. Děláme toho hodně, ale nezveřejňujeme to z důvodů, že je řadě norským rodičům vyhrožováno, že v případě spolupráce s námi nikdy neuvidí děti.

Máme zdokumentované i nesčetné výpovědi právníků, novinářů i rodičů, kdy při soudech o děti Barnevernet argumentoval, že rodiče spolupracují s europoslancem Tomášem Zdechovským systematicky útočícím na norskou péči o děti. Zapomínají však dodat, že oprávněně. Některé kauzy jsou naprosto bezprecedentní týrání dětí i rodičů a proto je nutné na ně upozorňovat.

Má to totiž obrovský význam. Díky naší intervenci už více jak rok spokojeně vyrůstá dcera Silje Garmo v Polsku, kde zažádala o azyl. Na základě námi dodaných důkazů z jiných kauz - např. Evy Michalákové nebo Janky Ladické, polské orgány vidí tuto žádost oprávněnou. A přes různé výhružky a neustálé žádosti o vydání od norských úřadů zůstává Silje na utajeném místě v Polsku. Prostě právo na rodinu je více než peníze z norských fondů.

Také se nám daří spolupracovat v rámci V4 na různých křesťanských platformách, které se snaží zastavit toto neomarxistické řádění připomínající nejhorší stránky lidské historie. Odebírat dětí rodičům na základě pochybných důvodu je podle nás ten nejodpornější zločin. A ten, kdo ho páchá nebo se na něm podílí, je zločinec. Proto nám držte palce. A pokud chcete, budeme rádi, když nám pomůžete informovat své přátele o "skvělé péči" Barnevernetu o spokojené děti.


na Blesku je výpověď babičky od malé Maxine.

Denis má 13 let ...
*Hany 30864
2.5.2018 14:24:46
Ken Joar Olsen, který bojoval s Barnevernetem o dceru Ariu a zúčastnil se i pražské demonstrace, má Ariu po třech letech doma. Vibeke a Kenovi se nedávno narodila druhá holčička.Teď bych radila rychlou emigraci z Norska... Jinak si je za chvíli zase najdou.
*Hany 30864
25.4.2018 19:01:12
" Odmítl však přijmout předběžné opatření, aby se matka mohla s dětmi vídat, s tím, že se nejedná o urgentní kauzu, jakou jsou třeba případy uprchlíků. "

Nojo, žádnej spěch, však matka děti neviděla 5 let, tak klidně ještě může nějakej rok posečkat. ~l~
:-) zaregistrovaná 133043
25.4.2018 15:20:27
Raději kopíruji text celé tiskové zprávy. Netýká se to přímo paní Evy a jejích dětí, ale jedná se o podobný případ - však jak víme, je to tam jak přes kopírák, místo záchrany skutečně ohrožených dětí se tam banda úřednic rozhodla, že budou posuzovat, kdo je lepší rodič ..

Štrasburský soud směřuje k zásadnímu rozhodnutí při posuzování norských kauz. Tisková zpráva, 25.4.2018
ČESKO, VRAŤME DĚTI RODIČŮM·25. DUBEN 2018
Praha, 25. dubna 2018: K zásadnímu rozhodnutí v otázce porušování práv dětí a rodin Norskem míří Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku (ESLP). Před jeho Velký senát sestávající ze 17 soudců a posuzující jen mimořádně závažné případy se dostal případ „Strand Lobben a další versus Norsko“ (č. 37283/13), ve kterém je Norsko žalováno za odebrání čerstvě narozeného chlapečka a jeho pozdější nucenou adopci pěstouny.
Takový postup je zcela výjimečný. Před Velký senát se dostanou dvě až tři desítky stížností z několika desítek tisíc. Jeho rozhodnutí a argumentace proto může zásadně ovlivnit i další případy vedené proti Norsku, včetně případu českých dětí Michalákových.
Kauza „Strand Lobben“ putuje k Velkému senátu poté, co rodina požádala o přezkum původního rozhodnutí ESLP z 30. 11. 2017 (4 soudci ze 7 tehdy hlasovali v neprospěch rodiny a 3 přijali společné disentní stanovisko v její prospěch).
Posunutí případu před Velký senát opět dává ostatním členským státům Rady Evropy právo v tomto případu intervenovat. Podle oficiálního sdělení zástupkyně Slovenska u ESLP Maricy Pirošíkové již této možnosti využilo Slovensko. Nepodařilo se ověřit, zda bude intervenovat i Česká republika. O možnost intervence mohou předsedu ESLP požádat i různé nevládní organizace.
„Věřím, že tento klíčový soud rozhodne ve prospěch biologické rodiny a zdravého rozumu a odmítne šílené praktiky norské sociální služby. Je na místě, aby v tuto chvíli projevila aktivitu také česká vláda, protože rozhodování v této konkrétní kauze může zásadně ovlivnit i budoucnost rodiny Evy Michalákové,“ komentuje aktuální zprávu europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).
„Z veřejně dostupných zdrojů je patrné, že zkušenosti této rodiny s norským Barnevernem se neliší od hrůz, které jsme poznali u dalších rodin. Děťátko bylo odebráno matce krátce po porodu v roce 2008 v centru pro rodiny, kde v dobré víře přivedla dítě na svět a byla v něm ubytována. Důvodem byl dočasný úbytek váhy kojeného dítěte, což je z pohledu pediatra u novorozenců obvyklý jev. Následovala pěstounská péče, omezení kontaktu a nucená adopce pěstouny, přestože matka bez problémů pečuje o své druhé, později narozené dítě. Něco takového je v civilizovaném světě nepřípustné,“ dodává bývalá poslankyně českého parlamentu a dětská lékařka Jitka Chalánková.
„Nevíme, jak soud rozhodne. Je to ale první kauza norského Barnevernu, která se dostala tak daleko. Velký senát zdaleka neřeší běžné kauzy a pokud vstupuje do hry, lze očekávat zásadní rozhodnutí. Za poslední dva roky ESLP oznámil norské vládě hned několik stížností v obdobných záležitostech,“ připomíná advokátka, členka Petičního výboru na podporu Michalákových a právní zástupkyně Evy Michalákové před ESLP Dora Boková.
Případ Michalákových v současnosti čeká na projednání, Soud doposud rodině sdělil to, že se jím bude zabývat přednostně. Odmítl však přijmout předběžné opatření, aby se matka mohla s dětmi vídat, s tím, že se nejedná o urgentní kauzu, jakou jsou třeba případy uprchlíků. Petiční výbor na podporu Michalákových i nadále tlačí také na to, aby české úřady ověřily stav obou chlapců, protože je nikdo už několik let nespatřil.
Na Slovensku je nejviditelnější případ malé Maxine, která byla násilně odebrána jako kojené miminko ze smíšené norsko-slovenské rodiny pro údajně nedostatečný oční kontakt. Ve prospěch rodiny intervenovala již řada slovenských úřadů a politiků. O aktuálním vývoji svého případu chce rodina promluvit v blízké době.
***
- Press release ECHR 134 (2018) z 10. 4.2018
http://hudoc.echr.coe.int/eng-press?i=003-6055672-7788263

- Odkaz na oficiální tiskovou zprávu Kanceláře zástupce Slovenska před Evropským soudem pro lidská práva:
http://www.justice.gov.sk/Stranky/aktualitadetail.aspx…
- Odkazy na dostupné informace ke kauze Strand Lobben na webových stránkách Evropského soudu pro lidská práva:
http://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-178877
- Přehled případů, kterými se aktuálně zabývá Velký senát ESLP:
https://www.echr.coe.int/Pages/home.aspx…
*Hany 30864
11.4.2018 23:03:59
"The boys’ grandfather was deprived, even on his deathbed, of the chance to speak to them once before dying. He was not even permitted to contact them via Skype on the grounds that he had shared one of the boys’ illustrations on Facebook, which was said to be “uncomfortable” for the boy. It turned out that even this silly claim was false, as in reality the grandfather had no Facebook account. And there was also no way for him to get an illustration."


https://www.sundayguardianlive.com/culture/norways-orwellian-system-child-protection-care
Kat 121378
20.3.2018 20:59:34
Hany, ja kdyz si vybavim zdejsi presvedcene - Cizinku a spol., tak bych fakt nekoho trhla mezi dverma.
*Hany 30864
20.3.2018 20:50:09
A v diskusi se objevuje Jan Fiala, ano, ten s peticí (která byla časem tak nějak stažená). Nakonec uznal, že je to trochu jinak, než si myslel - jenže kolik takových bylo a jak ublížili Evě M. a jejím dětem?

"Tomu, že to je ruská propaganda, jsem věřil, dokud jsem neviděl ten dokument České televize. Byl podle mého názoru dostatečně objektivní na to, aby si každý mohl udělat vlastní názor. Problém z mé strany byl v tom, že první, kdo o něm začal mluvit byly proruské dezinformační weby. Ty kritizovaly sociální orgány jiných zemí, včetně Německa, Izraele a Británie."

"Jaké bych to měl v Norsku já jako zapřísáhlý individualista, který není na takový přístup zvyklý? Nemáme s Tomášem děti, takže odebrání by nám nehrozilo. Celkově vzato by asi většina severských zemí nebyla pro mě, protože by mi tam vadily ty všudepřítomné regule, zejména omezování alkoholu."

"On ten život fakt není jednoduchý. Ani já bych nevěřil, že se něco takového může stát v Norsku, bohaté severské zemi, která u nás financuje různé projekty. Pro většinu z nás jsou severské země idolem. Obecně vzato jsme se jako národ toho stádového a socialistického smýšlení nikdy nezbavili, což se projevilo i na výsledcích podzimních voleb. I mě bylo dříve toto levičácké smýšlení hodně blízké, dokud jsem si neuvědomil, že se může snadno obrátit proti mě, když se dostane k moci nějaký populista."

*Hany 30864
20.3.2018 20:44:25
Na FB Andreje Ruščáka:

"Osmnáctiletý kluk Geir Morten Størseth z Larviku píše do redakce Bodøposten dopis, který redakce otiskla. Zde je plné znění v češtině (překlad včetně stylu, jakým je to psané):

"Barnevernet mě sebral jako dítě, ale důvod byl naprosto vylhaný

Barnevernet je pěkné svinstvo. Vzali mě mamince, když mi bylo deset kvůli tomu, že jsme údajně neměli žádné jídlo v lednici a neměl jsem čisté oblečení. Ale to byla akorát lež. Měl jsem jak jídlo, tak čisté oblečení. Koukal jsem se do mého spisu a oni tam lhali, jako když tiskne. Kdybych na to měl důkazy, tak bych se s nimi už soudil. Ale jak jsem napsal výše, lhali v mých dokumentech a snažili se mi v průběhu mnoha let vymýt mozek, ve čtyřech různých pěstounských rodinách, během sedmi let. Doufám, že Barnevernet bude zrušený, aby ostatní nemuseli zažívat to, co jsem zažil já. Prosím o sdílení, aby si více lidí uvědomilo, co se děje. Jeden z důvodů, proč tohle píšu, je, že chci získat pozornost, aby to už stát zastavil.

Geir Morten Størseth

Larvik"
 Názory 110 z 31310  [Dalších 31300 >>]

Komerční sdělení

Zdejší témata

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.