| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Babičky a dědové

  (?)
 Názory 110 z 21336  [Dalších 21326 >>]
Kudla2 58452
14.1.2018 9:08:25
Evelyn,

protože jak už tu padlo, falešným zpěvem toho druhého neobtěžuješ tak, jako s tím časem.

Já na jednu stranu jentakj přiznávám, že se asi v určitým smyslu snaží nikoho k ničemu nenutit, na druhou stranu mě trochu děsí ta nepružnost ve stylu "buď to bude po mém, nebo nebude nic", i když plus je to, že to "nic" znamená jen mou neúčast, ne to, že bych to někomu jinýmu zkazila nebo vyčítala.

Neochota se přizpůsobit skoro v ničem, protože mi to způsobuje krutej stres, mi přijde jako choroba, chápu,že nabídka "ber nebo nech" je fér, ale pro mě by to bylo jednoznačný "nech".
Evelyn1968,2děti 6269
12.1.2018 23:49:11
Konzervo, tak jsi prostě náležitě hrdá na svou dokonalost ve vnímání času a nebojíš se to vyhlásit do světa, s tím žít dokážu~;).
Já mám zase bezchybnej hudební sluch, dobře chytám cizí jazyky a dobře zpívám~t~ A co jako, tak jsme se vzájemně pochlubily.
Nechápu, proč někdo zpívá falešně, když mně to jde samo, akorát mi takt nedovolí jim to vpálit, jako to dělášTy.
jentakj 147688
12.1.2018 18:09:09
Konzervo - a jinak, normální je to, jak si to zařídíš, pokud to není proti zákonu. Tak nějak bych to specifikovala. takže v tomto kontextu se chovám zcela normálně. Že to nevyhovuje tobě, neznamená vůbec nic a obzvlášť v případě, že se o tom bavíme na netu každá doma a nečekáš na mne někde v kavárně.
jentakj 147688
12.1.2018 18:06:55
Konzervo - vezmi to třeba tak, že ti lidé jsou takového obdobného ražení a neřeší minuty - tak nějak bych to řekla.
jako třeba já vůbec nechápu,jak někdo psal, že měl jít s mužem na pivo či kam a volala kamarádka, že přijde v šest a ona nedorazila. Přece když mám nějaký program, tak ho nebudu rušit - mám jít s mužem na pivo, tak řeknu - promiň, ale dnes se mi to nehodí, už něco mám.
A to asi vyplývá z mého přístupu - když slíbím, tak přijdu, na druhou stranu chápu, že jsou lidé, co mají v plánu přijít, ale na poslední chvíli to zruší. Když to zruší včas, tak se nic neděje, když už tam někde jsem, tak se taky nic neděje, sice jsme se nesešli, ale poseděla jsem si, velmi často pokecala, protože obluhy ve většině znám, nic mi to nenabouralo, protože jsem s tím časem mimo počítala a je to.
Konzerva 153011
12.1.2018 12:20:01
To jistě ano, ale mít stres z něčeho, co společnost považuje za běžné a slušné, není normální.

Nepřu se s tebou, že se s lidmi stýkáš. Asi máš nějaké jiné výrazně dobré vlastnosti, pro které jsou ochotni tuhle tvoji neschopnost zkousnout. Ale možná by bylo zajímavé, kdyby ses jich na to přímo zeptala, jestli jim to vadí, že se oni tobě musí takhle přizpůsobovat.

Předpokládám, že by řekli něco jako "Jo, vadí mi to, ale zase je s tebou děsná sranda/jsi chytrá a vždycky se toho od tebe hodně dozvím/vždycky mi dobře poradíš, když si nevím rady s dětma (ten zájezd platíš ~j~), tak to nějak zkousnu."
jentakj 147688
12.1.2018 11:31:31
Konzervo - dobrá, tak to vezmi tak, že mě to za ty moje zničený nervy nestojí. to je celý. Nemůžu si říct, že se nebudu nervovat, protože to přece nemá cenu. Nejde to. Takže je to tak, jak píšu v první větě. Dá se prakticky říct, že je to otázka mého zdraví. A moje zdraví je každýmu u zadele, protože se říká - jaký si to uděláš, takový to máš. Takže udržovat se ve stálým stresu není nic, o co by normální člověk stál a dle mýho udělá ledasco, aby se toho stresu zbavil.
jentakj 147688
12.1.2018 11:28:21
Ne, tak to není. Už jsem to vysvětlovala.
Dcera má plný právo říct - mami, nikam s tebou nejdu, protože lezeš jak slimák a mě to rozčiluje. Já to pochopím, nebudu jí to mít za zlý - no tak spolu nebudeme nikam chodit, máme spolu i jiný aktivity, takže jedna vypadne.
Ad hory - taky jsem vysvětlila - přijde tam nový člověk a řekne - no promiň, z toho a toho důvodu potřebuju tu kaši dělat, tak pokud to bude proto, že to má opravdu nutný důvod, tak nepojedu. ale nezapomeň, že my jsme už dlouholetá parta a tam platí, že kdo se chce přidat, musí respektovat zavedené zvyklosti - tudíž žádné kaše. To funguje všude - jak přijdeš mezi zavedenou partu, musíš se přizpůsobit.
No a ty schůzky - vezmi to takhle, ty se scházíš s někým, kdo ti leze na nervy? Já ne. Pokud mi někdo řekne, že trvá na přesném čase, že to tak má, tak nabídnu jiné řešení a když to z jakýchkoli důvodů nechce akceptovat, tak to pak bohužel.
Pořád to je o volbě, oni mají volbu a já mám taky svou volbu.
Je to i obráceně - někdo mi řekne - hele, sejdeme se, ale mám na tebe 15 minut. Tak já řeknu, promiň, ale to nedám, mám to tak a tak a tyhle rychlovky nejsou pro mne. No tak buď najdeme jiný řešení a nebo se už nikdy nesejdeme.
nevím, proč v tom pořád hledáš nějaký musy - prostě já to mám takhle a hotovo - ber, nebo nech bejt. když to mám takhle zkrátit.
Konzerva 153011
12.1.2018 11:28:20
Mýlíš se.
Člověk bez sluchu může být i nadprůměrný hudebník. Ale bude ho to stát hodně námahy. Jenže on to bude dělat, protože bude chtít, takže mu to za to úsilí bude stát a žádnej stres z toho mít nebude.

A je spousta lidí, ať už se sluchem nebo bez, který nechtějí být na špičce. Hrají jenom sobě pro radost a do takové úrovně, jaká jim stačí. A na úroveň, že si přehraješ písničku, která se ti líbí, (podle not) sluch nepotřebuješ a zvládneš to bez nějakého velkého drilu.

Ale to s hudbou není správný příklad, protože jestli na něco hraješ nebo ne je jen tvoje věc a nikoho tím neomezuješ.

Lepší byl ten příklad s uklízením, jak jsem ti popsala.
Kudla2 58452
12.1.2018 11:07:26
Jentakj,

mám pocit, že o tom píšeš neustále - dcera motorová myš se musí přizpůsobit tvému tempu, lidi na horách se musí přizpůsobit tomu, že nesměj ani pomyslet na kaši, lidi, se kterejma si dáš schůzku, se musej přizpůsobit tomu, že nejsi schopna/ochotna chodit na čas... já vím, že na jednu stranu se trochu snažíš si podle toho zařídit život tak, aby to nikoho neotravovalo, ale pořád ještě zbejvá dost velkej prostor, kdy s Tebou ti druzí lidi musej nějak komunikovat.

Mně připadá, jako že tím ve skrytu nad těma lidma jakoby "triumfuješ", že nad nima máš konečně "navrch", a pokud to tak opravdu je, tak to by byla hra, na kterou bych nebyla ochotna přistoupit.
jentakj 147688
12.1.2018 11:02:33
Konzervo - ani nemyslím, zajímavých lidí kolem mne je spousty, mám to pořešený a akce taktéž - tak to se neboj~;)
 Názory 110 z 21336  [Dalších 21326 >>]

Komerční sdělení


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.