| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Morbus Perthes

Soutěžte s filmem Asterix a Tajemství kouzelného lektvaru

Vyhrát můžete balíček obsahující tašku, frisbee, puzzle a knihu - vše na motivy filmu.

  (?)
 Názory 110 z 279  [Dalších 269 >>]
Majdulka N. 127659
9.6.2018 17:25:35
byla tam nejednoznačně dlouhá doba té trakce - klidně až 6 týdnů, pak operace a pak minimálně týden po operaci. Právě že čekáme za 7 týdnů třetí miminko, druhý synek je ještě občas kojený a já jsem z toho úplně na větvi, že bych ho měla nechat tak dlouho beze mně, ikdyž babičku máme skvělou, manžel je pořád v práci, takže ten moc času v péči nezastane. No, tak uvidíme v pondělí, vlila jsi mi trochu optimismu do žil, že to třeba nebude tak dlouhé(co se týče té hospitalizace), jinak s tou dlouhou dobou rehabilitace po operaci nebo při konzervativní léčbě počítám, to prostě zvládneme :-)
Diva.Bara 37553
9.6.2018 15:20:13
to je jasný, vždycky je lepší tam být, my doma máme další 3 děti a babička odmítla pomoct, tak to jinak nešlo. na jak dlouho to v tom HK mělo být?
Majdulka N. 127659
9.6.2018 15:02:33
Děkuji Baro . Určitě pokud budu mít možnost se dostat k Dunglovi, vyuziji toho a jeho stanovisko aasi bude pro mě zásadní, s větší kapacitou uz to v CZ ani konzultovat nejde. Ja tam s dcerkou určitě budu,ona by to sama nezvládla, preci jen je ji 5 a ne 8. Ale ráda čtu,ze by to mohlo jít a nemiselo by to být na tak dlouhý pobyt v nemocnici,jako by měl.byt v HK.~z~
Diva.Bara 37553
9.6.2018 12:18:30
U prof. Dunkla byla s perthesem moje kamarádka, její holčička měla operované obě kyčle a neměli je ani v sádře, už tedy byla starší. Takže bych rozhodně jela tam. Nebo pak ještě ten Mudr Adamec v Motole, ten se na to taky specializuje a je taky výborný. Ale pokud máte možnost tu Bulovku, neváhala bych a jela tam a dala na jeho rozhodnutí. Ono co jsem vyčetla, tak ani odborníci se často v postupu léčby neshodnou. Asi bychom se operaci vyhli, kdybychom dítě posadili na rok na vozík, ale to nebylo v našich možnostech a on by se rok nehýbat nevydržel.
JInak před operací tam byl týden na rehabilitačním rozcvičení, to tam byl sám, ale třeba to na Bulovce nebude nutné. Pak operace a tuším asi 10 dní v nemocnici, oni s nimi po operaci hned začínají rehabilitovat, postupně. Dojížděla jsem tam na ním, nebyla jsem tam přes noc, jezdila jsem tam i na ty rehabilitace, abych se to naučila, pak jsme cvičili doma. Pak počítej s tím, že bude ležet, budeš jí muset dávat mísu, my jsme pak přenášeli ven na zahradu na postel.
Majdulka N. 127659
9.6.2018 4:31:03
Moc děkuji za vyčerpávající odpověď. Právě,ze bych tomu rada dala čas a zkusila tu konzervativní léčbu nejdřív. Dcerka je fakt svedomita a věřím,ze bychom ten klidovy režim zvládli. Pokud by se stav nelepsil,přistoupili bychom na operaci,to je asi jasné. Podle všeho máme velkou nadějí dostat se k prof. Dunglovi na Bulovku,takze to v tom HK asi s díky zrusim,nebo alespoň se to pokusím nějak posunout. V HK jsme byli u MUDr. Hassana Sheikha, byl velmi sympatický,ale byl 100%rozhodnutý operovat, v tom asi budu spíš důvěřovat Dunglovi,pokud mi řekne stejne stanovisko,preci jen je to asi.největší specialista v CZ na perthes.

A jak dlouho jste byli hospitalizovani kolem te operace? Predstava,ze budu rodit na Bulovce,me zrovna nelaka tedy...

Ještě jednou moc děkuji!Majda
Diva.Bara 37553
8.6.2018 22:28:44
jo a MR samozřejmě v tom Motole dělali, ne hned, ale v průběhu pravidelných kontrol, kdy měl tu konzervativní léčbu, jezdili jsme tuším co 2 měs.
Diva.Bara 37553
8.6.2018 22:25:59
Tak tedy, u nás se jednalo už o poměrně pozdní perthes u kluka 8 let. Zjistili jsme to v celkem časném stadiu, takže to lékaři zkoušeli nejdřív konzervativně, což trvalo asi půl roku - chodil o berlích a později dostal Atlanta dlahu. Protože to ale byl sportovec, v klidu moc nevydržel, takže nohu moc nešetřil, resp šetřil, ale nehybně neseděl. Takže po půl roce lékaři zjistili zhoršení stavu a naplánovala se operace. Na trakci tuším nebyl. Ta operace zásah samozřejmě je, po operaci byl 5 týdnů v sádrových kalhotkách, to proležel doma přes prázdniny, pak rehabilitace. Po roce vyndání želez z nohy, a asi po 3 měs to rozchodil tak, že ani nekulhal. My jsme s operací smíření byli, protože podle lékařů se mu to zhoršilo natolik, že už byla nutná, konzervativně to u nás prostě nešlo. Přesto jsem ráda, že to zkusili. Počítej s intenzivní rehabilitací. Nyní po 2 letech už má nohu zhojenou a už bys to nepoznala. ¨Jinak my jsme dojížděli do Motola, operoval ho Mudr. Adamec.
Ještě se jezdí na Bulovku k Mudr. Dunklovi. Osobně, já být tebou, objednám se do té Prahy, buď Motol, nebo Bulovka, přímo na dětskou ortopedii. Ta Atlanta podle mého nnázoru byla u nás nanic, ale to bylo asi tím, že na ni byl už velký, u mladších dětí je to asi jiné.
Za mě tedy - operace bych se nebála, ale předtím bych podle stavu chtěla zkusit konzervativně, pokud by to stav dovolil. A jela bych to zkonzultovat do té Prahy - i když, nevím, jestli Mudr Adamec v té HK ještě pořád není, tomu věřím, je to fakt odborník.
Jo a setkala jsem se s tímto onemocněním i u sportovců, kteří sportují závodně nebo reprezentují, znám mladého velmi žádaného hokejistu, a pak třeba biatlonista Moravec - ten o tom má 13. komnatu.
Majdulka N. 127659
8.6.2018 19:39:57
super, budu moc ráda, děkuji předem :-)
Diva.Bara 37553
8.6.2018 14:23:26
ahoj, zkoušeli jsme oboje, večer napíšu víc z našeho pohledu.
Majdulka N. 127659
8.6.2018 14:18:16
Dobrý den, dnes jsem poctivě přečetla celou konverzaci. Od včerejška, kdy dceři byla diagnostikována m.perthes pořád studuji, o co vlastně jde a jaké jsou možnosti léčby, rizika a výhledy. Dcera oslaví za 3měsíce 6.narozeniny, je velmi aktivní, ale také velmi disciplinovaná, takže okamžitě od stanovení diagnozy se na nožku ani nepostavila, buď používá berličky, nebo zahradní vozíček(dnes složím kočárek - máme chariot, takže v tom se bude celkem v pohodě vozit). Ráda bych se zeptala zkušených rodičů, kdo měl možnost léčit dítě konzervativně bez dlouhodobého pobytu v léčebně/nemocnici, jaké jsou Vaše zkušenosti, popř kdo Vám takovou léčbu předepsal - doporučil/nedoporučil.s v
Jsme v situaci, kdy nás ve FNHK očekávají k hospitalizaci za 3 dny, poté trakce(natažení se závažím) kloubu a poté operace. Mám pocit, že byli s tou diagnozou poměrně rychle hotoví - nedělali ani MR. A já samozřejmě nechci nechat do dcerky řezat zbytečně, pokud by byl nález třeba ještě vhodný ke zkoušce té léčby klidem a rehabilitacemi bez zbytečné hospitalizace. Dcerka je nejstarší, druhý syn 3letý a za 6 týdnů mám rodit třeťátko, takže dlouhodobá hospitalizace pro nás v této chvíli je(krom vyhození z běžného rytmu jako u každého) prostě téměř nemožná, nebo za velkého psychického vypětí nás všech, což asi k lepším výsledkům úplně nepřidá. Máme bazén, bezbariérový(téměř) dům, vířivku kousek od nás a věřím, že bychom mohli o další možnosti rehabilitace požádat v nedalekém stacionáři pro hendikepované děti. Prosím, pokud máte nějaké kontakty na ortopedy, kteří by byli ochotni k takovému kompromisu přistoupit, nebo alespoň by byli s to konzultovat to s námi, byla bych Vám všem moc vděčná za jakýkoliv kontakt. Všem rodičům dětí s m.perthes přeji hodně sil a kvalitní nervy, a všem dětem samozřejmě úplné uzdravení! Majda
 Názory 110 z 279  [Dalších 269 >>]

Komerční sdělení

Nechcete udělat nový design Rodiny.cz?

Jirka

Již delší dobu si uvědomujeme, že po letech opět nadešel čas "občerstvit" grafickou podobu Rodiny.cz.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.