| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Lékaři - ORL

Soutěžte o vstupenky na Trvalky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře

Fenomenální autorská dvojice se poprvé představí v O2 areně, a oslaví tak se svými malými i velkými fanoušky už 50 let své spolupráce.

  (?)
 Názory 110 z 322  [Dalších 312 >>]
Petr S. 154835
28.9.2017 16:02:57
Dobrý den. Asi poslední rok mám problém se zaléháním uší. Zničeho nic mně zalehne ucho, nebo obě a za pár hodin to přejde. Když se to stane, hůř slyším. Slyším hlavně vlastní dech, a to jak hučí v celé hlavě. Hlavně mám problém mluvit, protože se při mluvení málo slyším. Byl už jsem u dvou ORL lákařů. První paní doktorka se jen podívala do ucha a řekla, že je čisté a až se to stane, nemám dělat nic. Druhý pan doktor udělal výplach a vyšetření na přístroji. Řekl, že je vše v pořádku, zvukovod čistý a že zaléhá eustachova trubice. Když se to stane, mám prý fouknout s ucpaným nosem a polknout. To ale nepomáhá. Můžete mi doporučit nějaké ORL pracoviště v Brně, kde by mi pomohli?
kreditka 85904
26.5.2016 12:57:53
Nemám zkušenost s dítětem, ale manžel byl voni na krčních mandlích a byl doma více než měsíc. Nosní mandle je celkem "banalita" druhý den dítě neví, že mu něco dělaly, ale krční mandle dost bolí. Manžel byl 14 dní na Aulinu a další týden ještě bral Ibalgin. S tím táborem bych to viděla dost bledě, ale třeba je to u dětí rychlejší
Bonník 94831
26.5.2016 11:26:07
Bydlet budeš s dítětem na pokoji, jsou tam postele pro rodiče.
Byla jsem tam s dcerou a později se synem na nosních mandlích a zkušenost s nemocnicí bezvadná~R^.
Nástup v den operace, druhý den domů. Ale vy máte i krční, tak to možná bude delší. Nemám zkušenost.
Hodně štěstí~x~
Nella+2 28691
26.5.2016 10:32:30
Dcera jde pristi tyden na odstranení všech mandlí - krcni i nosní - do Svitav. Máte někdo zkusenosti s nemocnicí nebo zákrokem? Za jak dlouho bude OK? Je realne aby mesic po zakroku jela na tábor? Když si platím ve Svitavách abych mohla být v nemocnici s ní budeme v jednom pokoji nebo musím bydlet nekde jinde? Díky za veškeré info.
Zaneta (IP adresa: 82.100.0.142)
  • 
4.3.2015 20:40:56
Dobry vecer,
jiz treti den vykaslavam hlen s krvi. Chtela bych se zeptat, zda se mam obratit na lekare ci nikoliv. Nerada bych obtezovala, pokud to neni zapotrebi. Je to jiz 2 tydny, co jsem domarodila s chripkou.
Dekuji.
S pozdravem
ZS
VLADIMÍR DUŠA r53 (IP adresa: 77.48.114.208)
  • 
6.8.2014 18:13:16
PROSÍM DOTAZ PŘÍMO PRO DR.HAVLÍČKA ,BYL JEM NA VYŠETŠENÍ U NĚJ AUDIO.PROSÍM O VYJÁDŘENÍ , DOPORUČENÍ ,ŽE JE VHODNÁ KOMBINACE SLUCHADLA A SMYČKY..
FIFA (IP adresa: 82.117.130.25)
  • 
5.6.2014 14:08:14
nevím přímo, kde na I.P. Pavlova - ale doporučila bych Fakultní nemocnici na Karlově náměstí, jsou vyhlášení, mají toho dost - ale nemůžu si stěžovat, péče mi přišla dobrá, k dětem mají hezký vztah.
Ema (+2) 87247
5.6.2014 12:44:25
Prosím, máte zkušenost s odstraněním nosní mandle na I.P.Pavlova? Doporučili byste? Moc díky!
Beáta Stránská (IP adresa: 212.79.108.124)
  • 
28.4.2014 23:00:54
Dobrý den,

na ORL v TN jsem byla celkem 2x tento měsíc. Poprvé na vyšetření nosu ( objevil se mi tam nějaký výrůstek )a podruhé na ambulantním zákroku.
První vyšetření bylo podle mě v pořádku, v čekárně jsem strávila méně než půl hodiny, vyšetřovala mě příjemná mladá doktorka, vše proběhlo rychle, bezbolestně, objednali mě rovnou na ambulantní zákrok za dva týdny.
Když jsem přišla podruhé, sešlo se pár nepříjemných okolností. Objednaná jsem byla na 8:00, přišla jsem přesně na čas. V čekárně je ( promiňte ten výraz )"okénko informace" kde musíte nejdřív odevzdat kartičku pojištěnce a doklad o zaplacení regulačního poplatku a poté jste ohlášeni lékaři a následně vyzvání ke vstupu do ordinace. Uvnitř tohoto okénka ale nikdo neseděl, bylo jen slyšet hlasitý smích a rozhovor dvou žen které řešily své soukromé záležitosti. Čekala jsem téměř 20 min než se paní uráčila přijít, za mnou nervózně přešlapovala fronta 8 dalších lidí. Potom jsem si sedla do čekárny a za chvilku mě zavolal příjemný mladý doktor, odvedl mě do ordinace, byl milý, vše mi vysvětlil. Když jsem se převlékla do "andělíčka" doprovodil mě na sál. Zde jsem ležela zhruba 15 minut, poté přišly dvě ženy které se dohadovaly a řešily jestli jsem podepisovala nějaký souhlas se zákrokem, že mi to ta paní na informacích zapomněla dát. Nakonec mi to daly podepsat přímo tam a informovaly mě, že za chvíli přijde paní doktorka, vše bude rychlé a bezbolestné. Bohužel jsem na příchod doktorky čekala dalších půl hodiny a samotný zákrok byl pro mě příšerným zážitkem. Dostala jsem sice injekci s anestezií ale vážně to hodně bolelo, když to srovnám s tím, když jsem si před lety při bouračce rozdrtila ramenní kloub, tak ta bolest úrazu ramene byla proti tomu procházka růžovým sadem. Ale samozřejmě nos je určitě o hodně citlivější... Možná jsem i sama choulostivá, každopádně lily ze mě slzy a sousta krve, třásla jsem se bolestí, to se mi ještě nikdy nestalo. Po odchodu z nemocnice mě zhruba po dvou hodinách bolest přešla, rána se krásně zacelila a vše je v pořádku. Když to shrnu, řekla bych, že zdravotní péče je dobrá, mohli mi třeba píchnout více anestetik když jsem říkala že to bolí ale výsledek byl ok. Jediné co bych vytkla je organizace práce personálu, to mi vadilo.
Bran 54169
9.4.2014 14:25:30
Jelikož jsem sama koukala po zkušenostech ostatních rodičů, sama napíšu tu naší.

Syn absolvoval odstranění mandle na ORL na Karlově náměstí v tomto týdnu.
Ráno nástup v 7:00 měly všechny děti stejný. 6 dětí, které šly jen na nosní mandli bylo v jednom pokojíku i s rodiči. Děti dostaly přidělenou postýlku a měly se svléknout do pyžama. Pak se jen čekalo a čekalo. První dítě z našeho pokoje šlo na řadu až kolem 10 hodiny. Předtím operovali děti s kombinacemi (krční, nosní mandle + zákroky v uších).
Syn (6 letý) byl bohužel až úplně poslední a řada na něj došla až ve 13 hod. Jen tak jsme tam tedy čekali 6 hodin. Jelikož nejsme přímo z Prahy vstával v 5:30 a bez jídla a pití tedy musel vydržet 7,5 hodiny, což mi přijde dost kruté :/ Naštěstí to synovi nevadilo a ani to, když přiváželi postupně ostatní plačící, křičící děti. Měli jsme s sebou knížku, hru, a malou televizku, takže jsem mu dala pohádku a do uší sluchátka a nic okolo nevnímal. Všechny ostatní děti si pobrečely a většina nejpozději po pár desítkách minut usnula.
Syn po zákroku nesl probouzení z narkózy dost špatně. Strašně brečel, stěžoval, si, že ho strašně bolí hlava (neustále si šahal na čelo), zmítal se v postýlce. Trvalo to více jak hodinu. Nakonec usnul a spal přes hodinu. Poté tak jako všechny ostatní děti se probudil a byl úplně v pohodě. Stěžoval si jen na bolest v krku a nic si nepamatoval. Myslel si, že se právě probral z narkózy :) což jsem byla ráda :) Pak povídal, že odstranění mandle je pohoda :)
Děti mohou cca 2 hodiny po operaci pít, cca 3,5 hodiny po operaci dostanou jídlo. Syn dostal až večeři ostatní děti i opožděný oběd. Pak jsme čekali ještě do 20h a byli jsme propuštění. Ale ostatní byli už dávno pryč, hodně záleží, jak daleko bydlíte...
Jinak naproti pokoji je hernička s pár hračkami, je zároveň používána, jako jídelna. Jsou tam k dispozici knížky a 2 pohovky. Veškerý personál je velmi vstřícná a milý, prostředí a vybavení čisté, ale už leccos pamatuje.
Rozhodně se operace nebojte, ale buďte připraveni, že těsně po operaci, kdy je dítě čerstvě probuzeno z narkózy to bude náročnější (některé děti jen fňukaly, jiné si pár minut zakřičely, ale všechny cca po 2 hodinách byly naprosto pohodě a některé tam pronášely, jak se jim to tam líbí a jestli se tam ještě někdy vrátí :)
 Názory 110 z 322  [Dalších 312 >>]
Všechna témata


(C) 1999-2016 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.