| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - MD, RD, sociální příspěvky

Zapojíte se do soutěže o müsli tyčinky Fit?

Zdravou a chutnou svačinu můžete vyhrát tento týden.

  (?)
 Názory 110 z 19584  [Dalších 19574 >>]
...j.a.s... 81911
25.3.2019 15:15:15
Velšice, ale když na to stát nemá???? Ukaž mi jinou zemi, která má takhle dlouhý rodičák. Žádná, protože na to prostě nemají. Jak už tady padlo, tak být v dnešní době 3 roky jen tak s dítětem doma je dost luxus a pracovně spíš hazard. Ale u rodičáku je možné pracovat, takže nikdo s dítětem živořit nemusí. Může jít dřív do práce a pobírat jak plat, tak rodičák. Žádná dávka ti plně nenahradí plat - myslím tím rodičák nebo důchody.
boží žena 67104
25.3.2019 15:10:31
já spíš nerozumím argumentu, který občas zaznívá
"už s tím matky počítaly", jako objednali dovolenou, novou kuchyň nebo jak???
Velšice 92803
25.3.2019 14:47:30
Argemo, tady ale nejde o matky stezovatelky, ale o dustojne zaplaceni rodice,ktery je doma s detmi. Nic vic.
Argema 91312
25.3.2019 13:22:39
Přesně tak. některé maminky si ale stěžují nejen během mateřské, ale pak je drahá školka, obědy, pak zase škola, pořád něco. Ať si uvědomí, že dokud mají malé děti, mají na ně i malé náklady. Nám teď momentálně obě děti studují, jedno VŠ, jedno SŠ a to je teprve masakr, i když syn při škole pracuje. Zkrátka si vždycky vzpomenu na slova mojí mamky, která říkala, šetřete, dokud máte malé děti, pak už neušetříte :-)
kruci 155576
25.3.2019 13:17:37
Inko, tak ty jsi to podala tak, že jen studoval a objížděl školení, a vlastně téměř nepracoval.
Ale za pár let asi i nejakou tu práci udělal a dobře (když byl vyhodnoceny jako perspektivní a vyslán na školení a studium). Za pár let se vrátí a může navázat.

Možná to celé neproběhlo podle představ vedení, ale to fakt není problém muze na RD, ale jednoho konkretniho člověka a možná špatně nastavené firemní kultury.

Mě to celé vyznělo tak, že stejne starou ženu se stejným vzdelanim a zkušenostmi byste na podobná školení nevyslali, protože "ona přece půjde na RD". Zatímco u něj se to nečekalo a to je šok.
A o tom ta diskriminace asi je. (i když já se na druhou stranu z pozice zaměstnavatele moc nedivím, těch žen,které automaticky čekají bezproblémové ocr Xx do roka a diví se, že se zaměstnavatel diví, je pořád dost).

Je to komplikované.
Ruth 147384
25.3.2019 13:13:35
Já to vidím tak, že neférový je jednání člověka, který by pobral všechny ty benefity, školení, zkoušky, blabla a pak zdrhl ke konkurenci (nemaje konkurenční doložku).
Tata doma s dítětem je podle mě o tom, že to řekne včas a domluví si částečnou spolupráci.
..mira.. 125101
25.3.2019 13:05:58
Myslím si, že je fér čerpat rodicovskou dovolenou,je fér cerpat studijní volno, pokud mi ho zaměstnavatel umožnil.
Myslím si, že není fér používat firemní tiskárnu k soukromým účelům. Nepředat práci je nefér. Ale zaměstnavatel mi musí dát možnost předat. Když někoho na mou práci přijmou dva dny před odchodem, tak to nestihnu.
Učit se v pracovní době si za určitých okolností umím představit jako problematické, za jiných třeba za zcela v pořádku. Taktéž (ne)dodělání práce může a nemusí být závislé na vůli daného zaměstnance, taky se nedá obecně hodnotit.
Řešit pracovní věci během rodičovské dovolené je dobrá vůle zaměstnance, neočekávám,že kolegyně/kolegové na RD jsou v pohotovosti řešit pracovní věci, ale může to pomoct. Jinak by si firma mela poradit sama.
Inka. 141843
25.3.2019 12:56:08
Byl tady pár let nedalo se to odhadnout.
Tady se nikdo nediskriminuje, ženy se vracej po prvním druhým i třetím dítěti. Kdo chce pracuje při rodičáku, kdo nechce nepracuje. Vracej se po roce po třech i po čtyřech a nikdo se nad tím nepozastavuje. Ani to není první chlap co zůstal doma. Tenhle se prostě zachoval hnusně a nejspíš to plánoval.
Levné sedací soupravy na Favi.cz - top výběr
kruci 155576
25.3.2019 12:45:11
Inko, to jsou 2 různé věci.
To ze, odesel na RD, je v pořádku.

To, jakým způsobem to udělal, mozna ne (tak jak to popisujes), otázka je, kdyby to avizoval dopředu, tak jestli byste se s ním nerozloucili apod. U žen se to často predjima, u muze to šokovalo.

Nedodelani práce, nespoluprace na dálku, to je jiná věc, každý má jinou povahu a zodpovědnost.

Mě na tom celém překvapuje, že jste tolik investovali do někoho, s kým jste neměli žádnou zkušenost...
Tím chci říct, že pokud je to povahou prospechar a nemá smysl pro čest/povinnost/zodpovednost/loajalitu (nazvi jak chces), tak mohl klidne stejně odejít ke konkurenci, pokud nemá nějakou prac.dolozku. Taky je to legální.
Inka. 141843
25.3.2019 12:35:57
Fakt si tady všichni myslíte že je férový jednání vystudovat za pomocí firmy, používat firemní tiskárnu, kopírku, papír, internet, telefon, učit se v pracovní době čerpat studijní volno. Obejít co nejvíc školení a položit tužku a odejít na rodičák. Když jde o chlapa. To jsem ještě nezažila, ženy svou práci předají i když na mateřský pracovat nechtějí tak se nebrání třeba poradi po telefonu.
 Názory 110 z 19584  [Dalších 19574 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.