| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Aktivity s dětmi

Rádi fotíte? Tak zkuste vyhrát v naší soutěži!

Tentokrát nahrajte fotku na téma Máme rádi zvířátka!

  (?)
 Názory 110 z 12512  [Dalších 12502 >>]
Katy87 156134
15.5.2018 20:40:33
Konečně k nám dorazilo jaro! Všechno kolem jen kvete a příroda nejen nádherně vypadá, ale také krásně voní. Při jedné z procházek jarní rozkvetlou krajinou jsem zavzpomínala na své dětství. Pamatujete, co všechno jsme jako malí dokázali vyvádět? Jak nám stačilo jen pár kytiček k radosti a o zábavu na několik hodin bylo postaráno?

Zahlédla jsem žluté pole pampelišek a vybavilo se mi, jak jsem z nich jako malá pletla věnečky. Svítivou ozdobu hlavy lze doplnit i o slušivý pampeliščí prstýnek. Stačí jen rozdvojit stonek a provléknout prst či jinou pampelišku. A nemusel to být jen věneček, některým se podařilo z několika kytiček udělat malou pampeliškovou princeznu. Tyto žluté krásky neztrácí své kouzlo ani po té, co odkvetou. Do odkvetlých, „chlupatých“ pampelišek můžeme foukat a sledovat, kam všechna ta chmýříčka odletí. Při těchto radovánkách se dají pořídit krásné fotky, které vám i vašim dětem budou tyto šťastné okamžiky připomínat.

Věnečky jsme si jako malé holky pletly i z kopretin. Ty nám ale spíše pomáhaly zjistit, jestli je naše láska opětovaná. Také jste trhali jednotlivé okvětní lístky a ptali jste se: „Má mě rád? Nemá mě rád?“ To bylo radosti, když poslední lístek padal k zemi a vyšlo nám, že nás náš milý taky má rád! Jako malým se nám trochu pletly kopretiny a sedmikrásky. Není se co divit, vždyť vypadají opravdu stejně! Sedmikrásky jsou vlastně takové malé kopretiny. Plést z nich věnečky je proto dost náročné, ale i s nimi se dá vyhrát. Když uštípnete sedmikrásce květ, vznikne na jeho spodku malá dírka. Tou můžete prostrčit květ jiné sedmikrásky a vznikne vám tak malá činka pro malého kulturistu. Nebo můžete na jeden stonek navléct hned několik květů a vytvořit tak krásnou a voňavou ozdobu – třeba mamince pro radost.

Velkou zábavu jsme si užili i s obyčejnou trávou! Také jste jako malí zkoušeli uhádnout, jestli je pod dlaní schovaná slepička nebo kohoutek? Někdy to nebylo lehké poznat a trochu jsme se kvůli tomu hádali. Vezmete-li si jakoukoliv luční trávu a sjedete po jejím stonku až na konec, v prstech vám zůstane trs. A podle toho, jestli z trsu trčí jeden dlouhý pramen, který vypadá jako kohoutí ocas, nebo ne, zjistíte, zda držíte slepičku nebo kohoutka. A jakým skvělým hudebním nástrojem může taková tráva být! Stačí najít široké stéblo trávy, vložit ho mezi palce, dlaně dát k sobě a foukat do mezery mezi palci. Takhle to zní jednoduše, ale zpočátku se to podařilo jen těm šikovnějším z nás. Nakonec jsme si ale všichni našli svůj způsob, jak na trávu pískat, a pořádali jsme tak naše první koncerty. Někteří možná dají přednost foukání do dutého stonku pampelišky. Pro hlasitější zvuky je lepší jeden konec stonku trochu natrhnout.

Házeli jste po sobě taky jako malí bodláky? Dodnes se musím smát, když si představím, jak jsme se snažili sundat si je ze zad! A dost legrace jsme si užívali taky při házení bílých bobulek, pámelníku, o chodník, kde se rozprskly s hlasitým puknutím. Nebo nalepovací nosíky z plodů javorů. Některým držely hned na poprvé, jiným na nose nechtěly držet vůbec. Ale to nevadilo, protože když odlétly, krásně plachtily vzduchem.

Jarní příroda je opravdu úžasná. Jako děti jsme si v ní mohli hrát pořád; když jsme se rozhlédli, našli jsme v ní vše, co jsme potřebovali. Dokonce svačinku! Zkoušeli jste také nektar z květů hluchavky? A máte raději ten z hluchavky bílé nebo z hluchavky nachové? Pamatuji si, že jsme si při trhání museli dávat pozor, abychom si hluchavku nepletli s kopřivou. Mají totiž úplně stejné listy, ale trhání kopřivy holýma rukama nepřináší tolik užitku :) A jedlé jsou také například sedmikrásky. Můžeme si je dát do salátu, který díky nim získá nejen vynikající chuť, ale bude vypadat o moc zajímavěji.

Pohled na přírodu na jaře ve mně probouzí mnoho krásných vzpomínek z dětství? U vás také? A co jste jako malí nejraději dělali v přírodě vy?
Vítr z hor 100046
25.3.2018 10:30:03
Mohla jsem si vzit slovnik.
Na ulici jsou sami Nemci, v cukrosce na namesti jsem dostala nemecky menu, hyml, vylustila jsem jen kafe, personal na me mluvi nemecky a to ja neumim ~f~
Vítr z hor 100046
23.3.2018 18:05:08
Bravo! Lonely Planet v par radcich. To zni jako muj styl, i kdyz uz jsem tedy silhala po plavkach. Mozna bych si mohla dat single-Libik-okruh, a pak - najdu-li auto - vzit po akci mladeznice do bazenu, pokud budou v kondici.
.libik 142094
23.3.2018 14:51:58
Zajeď do centra (v neděli tam zaparkuješ, ale pořádně koukej na jednosměrky), skoč do Bartoloměje (chrám) do Synagogy, courni se parkovým okruhem, můžeš projít 3 galerie a 2 muzea, na které cestou narazíš a sedni si do nějaký hospody, můžeš třeba do Měšťanský besedy (a zahrát si tam s někým šachy). Taky bys mohla do sky kafe (dobrý výhled na město).

Valkýra 10956
23.3.2018 11:27:02
Větře,
tak ono tam bude dost lidí, o víkendu je to oblíbená lokalita, ale přelidněno je tam jen ve vyloženě krásné dny. Ale já taky na osamělé procházky moc nejsem, jeden čas jsem se k tomu donutila, protože jsem neměla s kým a procházky jsem nutně potřebovala, ale pak mě to přestalo bavit. Ale v cizích městech se procházím, to zas snesu líp, než jít sama do kavárny.
Vítr z hor 100046
23.3.2018 11:22:20
Presne to jsem si rikala - ze by se to libilo mladeznicim. Jen nevim, jestli nebudou moc unavene...
Muumi ++++ 41406
23.3.2018 11:13:21
Myslím, že nebudeš zklamaná. Moc zajímavý prostor, zaparkuješ, filtrovaná káva:) A naší mladé se líbila ta výstava Jak se točí peníze.
caira (Vojta1/03,Mates11/04) 5858
23.3.2018 11:11:07
Slovany závodní padesátky - bonus vířivky a tobogán,
Lochotín tréninková 25, mnohem prázdnější , komornější a ta sauna v ceně super!
Vítr z hor 100046
23.3.2018 11:06:52
Já moc na ty samostatné procházky u rybníka nejsem. Sama jsem chodila naposled s německou dogou, potřebuju asi garde ~;)
Vítr z hor 100046
23.3.2018 11:05:25
Který bazén je lepší? Představuju si spíš míň lidí (= prostor kolem sebe ve vodě) a teplejší vodu.
 Názory 110 z 12512  [Dalších 12502 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.