| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Vlasy

Hejného metoda výuky matematiky je v ohrožení

Josef Kubát

Kromě zastánců se k Hejného metodě vyjadřuje i početný zástup kritiků.

  (?)
 Názory 110 z 14985  [Dalších 14975 >>]
Karkulena 148916
7.2.2018 20:22:10
Ten sprej Colorista z notina mám taky, je fajn, mám 3 barvy a používám na tématické focení :-)
jana blizkova 155620
7.2.2018 18:14:40
Taky bych nenechala holku se zacuchanýma vlasama .Raději bych trochu ostříhala sice holky mají rády dlouhé vlasy,ale musí být rozčesané upravené.
Veverka. 132739
2.2.2018 11:10:48
Omyl, dělala jsem pokus. Ještě po šesti dnech ve skleničce na kousku vlasů hejbaly ty svině kopytama! ~l~
LoraX a klučičí banda 24327
2.2.2018 10:07:35
Tuten je otázka, co to ostříhání udělá dlouhodobě. Hele já jsem taky "souhlasila", byla jsem cca v 7. třídě (vlasy pod lopatky), máma mi nechala udělat účes, ale tak nějak předem nespecifikovala, akorát že budou zvlněné, že to bude "trvalá". Mno vylezl z toho "květák na kedlubně". Jestli se mi to líbilo? Nijak moc ne, jen jsem byla nucená to strpět, ptž to šlo těžko vrátit (a byla jsem slušná neodporující holčička). Pak jsem tím prošla v rámci ZŠ ještě 1-2krát, vždy uspokojivě dorůstající vlasy sestřihli. Moje první cesta z kadeřnictví bývala umýt, rozčesat, co nejvíc narovnat, zneutralizovat celý zásah. Nezapomenu, jak tehdy poprvé kadeřnice povídala, že bych "ty dlouhé vlasy stejně dala brzy pryč, tak je to vždycky". No mám je delší než tehdy, do pasu. A už nikdy jsem si od té doby nedala trvalou a až nikdy jsem si je nenechala ostříhat (jednou umělecky učesat jo - na svatbu). I když podle okolí tehdy "mi to nijak nevadilo". Tyhle věci (jak to děti OPRAVDU VNÍMAJÍ) se můžou ukázat až časem.
Jinak tedy občasné zastříhnutí podle instrukcí provádí manžel, ptž tomu věřím, že neušmikne 20cm a nebude tvrdit, že to jsou 3 centimetry (jak se stávalo).
Cvičenka 52408
2.2.2018 9:13:53
Taky mám holky 8 a 11 let, co se nechtějí česat a pokud na ně nedohlížm, mají dredy:-). Obě mají dlouhé vlasy - podle mě krásné, je mi líto je ostříhat. Taky jim vyhrožuju.

Za mě doporučuju večer pořádně rozčesat a udělat na noc obyčejný copánek. Ráno copánek holky rozpletou, pár tahy učešou (tangle teezer hřebenem, je perfektní) a mají krásné vlnité vlasy do školy - pokud si udělají culík nebo ne už je jejich věc.
A především večerje před spaním čas, s vlasy jim pomůžu. Ráno je u nás každodenně mazec, pospícháme a není čas hrát si se zacuchanými vlasy.
Copánek na noc mi poradila babička, že to tak dělávaly~R^
jentakj 147688
2.2.2018 1:28:46
Měla jsem už jako holka hustý a vlnitý vlasy - po zadek. Dobře do deseti let jsem si je neumyla sama - mám za to, že mamku bavilo mě česat a tak - mne teda ne. Na vlasy mi dávala nějaký kondicionér - dneska je toho kvanta. Určitě jsem si jako dítě nemyla vlasy 2x týdně - a sportovala jsem taky. Protože stačilo mít rozpuštěné vlasy při běžném provozu hodinu a hned byly jako roští, tak prostě jednoduchý byl culík - a teda nepamatuju si, že bych se ráno vlasy nějak zabývala - lehce přečísnout a culík - žádná extra úprava. Ale běda, pokud by mě chtěl někdo ostříhat.
A některé děti to vezme v pohodě /ostříhání/ a některé rozhodně ne. Musíš sama vědět, jaký typ je tvé dítě. Takže jestli ostříhat nebo ne - se zeptej dcery. navíc kratší vlasy jsou mnohem horší na úpravu, dlouhý jsou fajn - ledabyle sepneš a je to.
Diva.Bara 37553
1.2.2018 23:24:05
ani tangle teezer není samospasitelný, mojí dceři třeba její husté vlasy samotný nerozčeše, resp nerozčeše je bez pomoci kartáče z přírodních štětin. musí kombinovat.
Diva.Bara 37553
1.2.2018 23:21:06
to jsou kecy, tohle. už jsi někdy rozčesávala opravdu husté vlnité vlasy, ve kterých se velmi snadno tvoří dredy? klasický dred, který se v takových vlasech utvoří po pár dnech nečesání, tak snadno nerozčešeš, a když, tak ty vlasy poničíš, přetrháš a zacucháš.
Diva.Bara 37553
1.2.2018 23:15:26
rodinová, nerouhej se :-D ne, že bych ti to přála. taky jsem až do loňska tvrdila, že my nikdy, pořád jsem čekala nálož a fakt ani hnida, až vloni, a to byla perda, protože jsem to nečekala a hlavně nejdřív nepoznala. a tu dlouhovlásku s vlasy po pás a hustými kudrnami jsem vyčesávala pramen po prameni několik dní za sebou 4 hodiny denně (nekecám, opravdu 4 hod). ale vyplatilo se, nemuselo se stříhat. a od té doby opět ani ťuk.
Diva.Bara 37553
1.2.2018 23:11:33
já jsem to udělala. dcera s velmi hustými kudrnatými vlasy, jednu dobu se o ně moc nestarala a udělaly se jí regulerní dredy, a ty šly dolů. šmikla jsem to ne úplně nakrátko, ale podstatně jsem je zkrátila. dceři se potom vlasy lépe udržovaly a celkově to vypadalo lépe.
pokud je kvalita vlasů taková, že se tvoří dredy snadno, tak je třeba o ně pečovat, a taky tomu přizpůsobit péči a střih. vlasy bych nechala zkrátit a prostříhat, aby se jí necuchaly a snadno se rozčesávaly, ony jak ty vlasy jakoby přerostou, tak se snadno dredovatí.
 Názory 110 z 14985  [Dalších 14975 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.