| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Rakovina

Soutěžte o vstupenky na Trvalky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře

Fenomenální autorská dvojice se poprvé představí v O2 areně, a oslaví tak se svými malými i velkými fanoušky už 50 let své spolupráce.

  (?)
 Názory 110 z 3254  [Dalších 3244 >>]
luthienka 77117
30.9.2017 16:00:40
Bude ve FN PLZEN. Operovat bude hrudní chirurg - tam trochu vazla komunikace, ale snad to bylo ojediněle.... Onkologické centrum tu máme, ale stále věřím, ze další léčba nebude nutná. Nádor byl zachycen náhodou a je tedy v celkem brzkém stadiu.
luthienka 77117
30.9.2017 15:55:54
Holky, Dekuju moc. Jdu hledat polohovací postele. :-)
Fiba71 133533
29.9.2017 21:23:32
Nic zásadního se dít nebude, vyvedeho to z "komfortní zóny", ale pokud byl před operací v dobré kondici tak to zvládne v pohodě. záleží, ale jestli budou komplikace nebo ne, ale nepřivolávejme.
Pro běžný průběh bez komplikací: jak již bylo řečeno záleží na přístupu, ale obecně - první pooperační den ležící, fyzioterapeut ho naučí jak odkašlat + "dechová cvičení", bude se moci v rámci lůžka normálně pohybovat. Na operované straně bude pro bolest mírně omezen rozsah pohybu v ramenním kloubu, ale po instruktáži bude vědět na co se zaměřit a jak -postupně bude bolest v rámci dnů ustupovat.
Od druhého dne +- se posadí, postaví a bude se pohybovat po oddělení či mimo něj, zde závisí i to jak bude mít dlouho hrudní drén. V pohybu nebude nějak zásadně limitován naopak je třeba postupně pracovat na kondici.
Co je důležité je odkašlávání a polohování na zdravém boku, aby se podpořila aktivita na operované straně - tady pozor pokud jde jenom o odstranění laloku/resekce -lobektomie/ a ne celé plíce/ pneumonektomie/, pokud by šlo o pneumonektomii tak polohovat na zdravém boku nemá význam, neměl by se do čeho nadechnout a odkašlávat odkašlávat i přes to, že to bolí.
Po týdnu bude zhruba propuštěn, chodící soběstačný a předpokádám, že instruovaný co a jak.
Opravdu nic zásadního se nebude dít...
Firenza 130641
29.9.2017 19:29:33
Odborné nedokážu poradit , ale nedávno si nás rodinný (jinak vitální ) senior zlomil tři žebra a v tom věku tu sníženou mobilitu strašně špatně kompenzuje ( asi se vyjadřují neobratne ) ale např. ulehnuti na normální běžnou nízkou " placatou" postel a opetovne zvednuti je obrovský problém. Ty ostatní svaly a klouby proste to vzepreni se do sedu a vztyk nezvládnou , prostě ctyricatnik by to zvladnul , sedmdesát nik ne. A psychicky to má špatný vliv na toho člověka. Naštěstí ten náš senior není bez prostředků a již si objednal širší vyšší a polohovatelnou postel. Takže toto přece jen zvažte. Ten komfort je nesrovnatelny
gerda 27858
29.9.2017 17:49:57
zotavuje jinak
gerda 27858
29.9.2017 17:49:06
Nedá se přesně říct. Záleží, jestli bude operace klasickou cestou- thorakotomií nebo endoskopickou metodou- tzv.VATS. U nádoru tipuju spíše první způsob, berou se i uzliny. Nekomplikovaní pacienti se domů pouštějí cca za týden. Každý se zotavuje pomaleji. Záleži, zda jde o kuřáka, jaké jsou vstupní plicní funkce,kondice, další nemoci. Pak taky záleží, jak "to půjde", někdy je nádor "blbě uloženej" či na hranici operability a operace je složitější. Záleží taky na tom, zda budou přerušena žebra či ne....pokud ano, bolí to dýl.....hrubě ale mohu říct, že člověk po odstranění 1 laloku je většinou 5-7.týdnů po operaci schopen většinou podstoupit další léčbu, poud je potřebná, např. chemoterapii. III.Chir.klinika FNM není jediné dobré pracoviště, ale nádory plic plic měl vždy operovat zkušený hrudní chirurg se specializací na onkochirurgii.....
Dadyna s mláďaty 150151
29.9.2017 16:02:56
Pokud teprve na zákrok půjde, budete mít dost času se doptat v nemocnici. taky není jasné, že po operaci půjde domů, může pak pokračovat v léčbě hned i na onkologii.. Záleží, jak moc krátce po operaci domů půjde. To se nedá předjímat. Určitě ohlídat léčbu bolesti a rehabilitaci, pak i doma formou např. zdravotní služby přes obvodního lékaře.
Polohovací postel by pak asi byla výrazně pomocnou, přece jen zvýšená poloha se na ní dá nastavit líp než polštářem a i výška k zemi je lepší při vstávání - dá se většinou půjčit u pečovatelské služby nebo půjčovně pomůcek při zdravotní terénní službě.
Mediana 41907
29.9.2017 15:48:32
Záleží na tom, z jakého přístupu budou operaci provádět: zda přes záda nebo zepředu. Zažila jsem obojí a vždycky jsem měla normální košili přes hlavu. Zpočátku tedy nemocniční úbor na tkalouny vzadu.
Za naprosto zásadní považuji ujistit se, aby měl pacient k dispozici morfiovou pumpu po operaci. Stavy po torakotomii jsou velmi bolestivé a bez pumpy bych o tom nechtěla ani přemýšlet. Dohlédnout, aby za ním chodil fyzioterapeut a pomáhal mu odkašlávat speciálními dechovými a tlakovými cvičeními.
Nejvyšší počet hrudních operací má u nás III. chirurgická klinika 1. LF v Motole. Osobně bych se jinam na hrudní operaci bála, ale to je možná můj soukromý fix.
luthienka 77117
29.9.2017 15:18:56
Blízký člověk (vitální sedmdesátník) jde na operativní odstranění jednoho plicního laloku pro zhoubné onemocnění. Nemáte zkušenosti s rekonvalescencí?
Určitě trénuje již teď dechové cviky a ví, že pak s tím musí pokračovat. Napadají mě další otázky? Je k něčemu Wobenzym nebo jiné doplňky? Bude doma stačit obyčejná nepolohovací postel? Jaké pyžamo/košile je lepší při operaci hrudníku? Nebo máte další zkušenosti? Přečtu si to během večera - teď jedu nakoupit. Předem všem díky:-)
Firenza 130641
25.5.2017 22:05:08
.....nemam zkusenost primo s touto situaci , ale celozivotne trpim silnou kinetozou ( zvraceni v aute,lodi, kolotoce atd. ) a pocit na zvraceni a zvraceni dobre znam . Pomaha mi vlazny matovy caj, radeji pytlik nez cerstvy , ten je moc ostry, neslazeny, ne citron. Po lzickach. Pak stuene jablkove pyre, ne ledove, ne teple. Nejlepsi ma kaufland , ta jejich znacka K.... prodavaji ho sklenici za asi 30 korun. Neni moc kysely, neni moc sladky. Ty male klasicke presnidavky pro deti jsou moc sladke a kysele. To drazdi. Zase davat po lzickach. Pokud dobre pridat kousek detskeho piskotu , ne zadne preslazene susenky. Hlavne nic tucneho, z toho se zveda zaludek,kola mi taky nepomaha i kdyz se doporucuje,zazvor je taky moc aromaticky.
 Názory 110 z 3254  [Dalších 3244 >>]


(C) 1999-2016 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.