| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Štítná žláza a její nemoci

Soutěžte o vstupenky na Trvalky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře

Fenomenální autorská dvojice se poprvé představí v O2 areně, a oslaví tak se svými malými i velkými fanoušky už 50 let své spolupráce.

  (?)
 Názory 110 z 2389  [Dalších 2379 >>]
Mapat 109192
2.10.2017 12:25:12
Dano: ono to právě není "pak bereš prášky a máš klid". Alespoň tedy ne u všech. Rozhodně nikoho nenavádím, aby ignoroval doktory a navrhovanou operaci, já sama jsem onkologický pacient a jinak než odstraněním ŠŽ to zřejmě řešit nešlo. Jen říkám, že před chirurgickým řešením si má člověk pozjišťovat všechny možnosti a alternativy. Z nepochopitelného důvodu totiž lékaři pacienta dopředu neupozorní na to, co substituce hormonů přináší a odstranění žlázy předkládají jako banalitu. Samozřejmě řešit po pár letech osteoporózu a vysoký cholesterol (který pak zapříčiní vznik žlučníkových kamenů) je přijatelnější varianta než bojovat s rakovinou, ale každé onemocnění ŠŽ taky nutně neznamená rakovinu.
bleska 84460
2.10.2017 10:33:43
Dano, operaci se nevzpírám, když se uzná že je to potřebná tak dobře. Jen mám právě strach z té rakoviny. Zas na druhou stranu dr na sonu říkala, že podle ní je to jen ten uzel, samozřejmě že to nemůže říct určitě bez dalších vyšetření, ale uzel má necelých 5cm a uzliny mám čisté a nejsou ani zvětšené, tak se utěšuji že by to mohlo být dobré, i kdyby třeba na operaci.
Dana 143148
2.10.2017 10:21:13
Měla jsem také uzel na štítné žláze a bylo mi tenkrát 36 let. Byla jsem na endokrinologii a dělali mi biopsii. Vyšel tam nějaký zánět. Jinak se to nijak neprojevovalo, ani zvýšená, ani snížená činnost. Doktorka mi navrhla operaci a já jsem naštěstí souhlasila. Moje máma byla také po operaci štítné žlázy a to již léta. Brala jen hormony štítné žlázy. Po vyjmutí bylo zjištěno, že to nebyl žádný zánět, ale vysoce zhoubný nádor. Takže následovala chemoterapie, naštěstí jsem přišla včas, že se to ještě nestačilo nikam rozlézt. Teď je to již víc než třináct let a zatím dobré. Kdybych na tu operaci hned nešla, tak bych tady již asi nebyla. Proto doporučuji operaci, i když je to třeba jen uzel, stejně budeš muset pořád chodit na kontroly. Operace není nijak hrozná, a pak bereš jen prášky a máš klid.
Malea 84697
1.10.2017 22:34:22
Mám spoustu uzlů, chodím 1x ročně na ultrazvuk, jinak nic. Léky neberu, bylo mi po nich šíleně zle. Pomaloučku rostou, tak doufám, že se to zastaví a ŠŽ mi zůstane.
Pam-pela 97353
1.10.2017 22:27:47
Mapat, ano, souhlasím, já právě vím, taky jsem si na to přišla sama.
A uvědomuju si, že v mém těle budu dožívat pořád já, ne nikdo zvenčí...ne lékaři, co mě posílali na operaci. že zodpovědnost mám za sebe sama a veškeré následky mých rozhodnutí taky ponesu sama.
Vyřešila jsem žlučník i ŠŽ, aspoň dote´d, jestli doživotně, to nemůžu říct...ale zatím.

Teď jsem se dostala do konfliktu s mou dělohou...trvá to cca dva roky a už jsem konečně našla příčinu...nemyslím tedy přímo fyzickou, ta je celkem jasná. Zatím to vypadá, že se konečně problém lepší, jak to dopadne, nevím.
Snažím se se uzdravit, ty problémy mě vedou k přemýšlení nad sebou, mým životem, tady u mě zcela určitě vztahem a vztahy minulými, a nutí mě to prostě "něco" dělat...i když jen v sobě. Podle mne je to jedna z klíčových věcí uzdravení.
Zatím to přináší ovoce, jak to dopadne, nechám "osudu".
Zatím se taky setkávám (zvláš´t od doktorů mužů) s názorem - a nač máte v jednapadesáti mít dělohu? Moje gynekoložka mě naštěstí chápe ~:-D...a pomáhá mi. A nedávno jsem poslouchala přednášku (to byl teda doktor chlap), jak je pro ženy děloha důležitá a neměly by se jí tak lehce vzdávat :-).

Prostě jsem pro to hledání cestiček...pokud je na ně čas. ~x~
Mapat 109192
1.10.2017 22:14:13
Souhlasím s názorem: "Osobně bych tedy vyčkala na výsledky a pak podle nich podnikla všechno, co by bylo v mých silách, abych si ŠŽ zachránila...".
Mám odstraněnou ŠŽ a žlučník, u št. žlázy to asi jinak nešlo, nicméně v obou případech mi bylo odstranění orgánů prezentováno jako nenáročné, život neomezující a neměnící, vlastně o nic nejde, bez žlučníku se dá žít a štítku nahradíme léky, žádný problém, ničeho se nebojte, takových operací tady děláme desítky. Bohužel to problémy přineslo, a trvalé, kvalitu života mi to určitě zhoršilo a časem ještě zhorší. Mrzí mne, že mne na ně nikdo předem neupozornil, netvrdím, že bych operaci odmítla, ale byla bych nejdřív hledala všechny možné alternativy. Ony ty orgány v tom těle opravdu všechny mají nějakou funkci a chirurgické řešení je rychlé, ale nevratné.
Pam-pela 97353
1.10.2017 22:10:17
Šuplíku, já se samozřejmě raduju :-)...
Ale myslím si, že není ani univerzální rada na ten který neduh (to bych se ráda podělila)...čím dál víc mám dojem, že je to hodně individuální.
Šuplík 137953
1.10.2017 22:05:20
" takže jsem tu na rodině "podivný" vzorek, jak se to běžně nedělá"
spíš se raduj pampelo, že jsi našla něco, co ti pomohlo, aby ses operaci vyhnula
Pam-pela 97353
1.10.2017 21:50:06
blesko, já jsem měla problémy s ŠŽ včetně uzlů, ale já vždycky udělám vše, co mohu, abych se vyhnula operaci nebo něčemu jinému nevratnému, takže jsem tu na rodině "podivný" vzorek, jak se to běžně nedělá ~;).
Snažím se si nechat všechny orgány v těle, pokud to jde.
Osobně bych tedy vyčkala na výsledky a pak podle nich podnikla všechno, co by bylo v mých silách, abych si ŠŽ zachránila...
Neponoukám k následování mého přístupu, píšu jen, jak jsem to měla já.
Šuplík 137953
1.10.2017 21:30:10
bleško, samozřejmě záleží, co konkrétně tvoří ten uzel a také záleží na tom, zda potřebuješ nějaké hormony, nebo zda ti ŠŽ pravcuje normálně. takže se neděs dopředu, uvidíš po všech vyšetřeních. mimo jiné je i důležité, jak se uzel změní v čase, předpokládám, že než by navrhovali operaci, tak udělají ještě kontrolní sono.
tu krev ti budou brát na co přesně? zítra se nic nedozvíš, ty testy nějakou dobu trvají. u endokrinologa jsi už byla?
 Názory 110 z 2389  [Dalších 2379 >>]


(C) 1999-2016 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.