| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Drbárny : Uprchlická krize

Soutěžte o vstupenky na Trvalky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře

Fenomenální autorská dvojice se poprvé představí v O2 areně, a oslaví tak se svými malými i velkými fanoušky už 50 let své spolupráce.

  (?)
 Názory 110 z 25853  [Dalších 25843 >>]
Eeka 20824
21.10.2017 12:14:43
Hany, jak presne vyhrala? Tohle je prirozeny dopad uklidnijici se situace. Coz se ocekavalo. Nebylo treba lidem v mezicase cpat vsechny ty vykonstruovane medialni blaboly, ktere v nich umele a cilene sirily paniku. Na cemz si nejeden politik vystavel karieru. Kvoty zde byly, neplnila je jedina strana. Coz je take duvod, proc na CR nikdo netlacil. Protoze se proste zadne prerozdelovani necinilo. Predstava, ze toto je vysledek ceskeho natlaku a nase vyhra je realna asi tak, jako viroza, pri ktere tahne z pusy chlast a mimikuje priznaky opilosti a na svete je jen jeden registrovany pripad a to zrovna u Zemana.
*Hany 30864
21.10.2017 11:26:04
 
„Evropská rada se zavázala, že při reformě azylového systému bude usilovat o konsenzus,“ řekl pro MF DNES státní tajemník pro evropské záležitosti Aleš Chmelař. „Žádný stát by tedy neměl být přehlasován, a neměla by se tedy opakovat situace z roku 2015, kdy došlo k prosazení dočasného systému povinných kvót přes odpor některých zemí,“ vysvětlil Chmelař. „Pro Českou republiku je to významný úspěch,“ dodal.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/migrace-povinni-kvoty-prerozdelovani-cesko-summit-eu-pp1-/zahranicni.aspx?c=A171021_359426_zahranicni_aha


Náckové vyhráli (proč se lidi odmítající kvóty, nikoli však jakékoli uprchlíky, označovali za nácky, to mi dodnes není jasné).
Martina, 3 synové 101865
27.9.2017 22:32:02
Ono je docela zajímavé, že při pohledu na uprchlíka se očekává pocit strachu. To je docela nový fenomén. ~a~
*Hany 30864
27.9.2017 22:26:32
https://docs.google.com/viewerng/viewer?url=http://www.arabnews.com/sites/default/files/pdf/topline_pdf_finalx.pdf


"Pouze 28 procent respondentů podle průzkumu věří, že migrace z arabského světa přinesla Velké Británii užitek, dvě třetiny si myslí, že Arabové neuspěli ve snaze integrovat se. Rovněž počty migrantů, kteří prchli do Británie z válkou rozervané Sýrie a Iráku, jsou podle ostrovanů příliš vysoké.
Tři nejtypičtější charakteristiky, které si lidé vybaví v souvislosti s Araby, jsou segregace pohlaví, bohatství a islám. Často zmiňované byly také extrémismus a bohatá historie. Naopak s inovativností nebo progresivním myšlením si Araby spojoval málokdo."

iiiiiiiiii 69750
27.9.2017 10:10:50
Emoční centra, a tedy ani strach, se totiž v jejich postojích nezapojují. Jde o čistě rozumovou úvahu. Tzv. odmítači jsou taky víc svědomití a pečlivější než tzv. vítači.

Český vědecký tým pod vedením Jiřího Horáčka a Ladislava Kesnera z Národního ústavu duševního zdraví zkoumal dva extrémní postoje lidí k uprchlíkům – zjednodušeně „vítače“ a „odmítače“.

„Dívali se, co se děje v mozku a která centra se zapojují, když takový člověk vidí muslimského uprchlíka v nouzi na přeplněném člunu ve Středozemním moři, v uprchlických táborech nebo při srdceryvných scénách dětí v uprchlických táborech,“ vysvětluje psychiatr Cyril Höschl.
Design experimentu je poměrně složitý, ale výsledek je jednoduchý a poměrně překvapivý. Zaprvé nejde o xenofobii. Ti lidé, kteří uprchlíky odmítají, z nich nemají strach. Emoční centra nejsou aktivována. Jsou aktivovány čistě rozumové oblasti. To je čistá úvaha. Na pozadí není strach, ale názor. A názor není emoce. Názor si může udělat i počítač. Zkrátka za tím není emoce vyjadřovaná slovním základem fobia, strach.“

Zmíněná studie se zabývala ale ještě dalšími otázkami. „Ukazuje, že odmítači jsou lidé orientovaní spíše pravicově. A povahově jsou to lidé se zvýšenou svědomitostí. Jsou i pečlivější a víc hnidopišští než ti vítači. Vítači jsou víc velkorysí, volnější v zásadách. Já bych to nerad rozvíjel dál, abychom se nedostali do různých paradoxů. Výsledky budou brzy publikovány,“ popisuje Höschl.

http://www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/_zprava/cyril-hoschl-vedci-dokazali-ze-ti-kteri-uprchliky-nechteji-nejsou-xenofobove--1757401
---------------------------------------------------------------

Zajímavé. Takže lidé, kteří byli před pár měsíci označováni jako xenofobové, jsou lidé pečlivější, svědomitější a používají k úsudku rozum...
Pelíšku, četla jste to?
*Hany 30864
13.9.2017 16:04:52
"Uprchlíci, kteří získali azyl v Německu, stále častěji jezdí na dovolenou do zemí, z nichž uprchli, uvedla v pondělí rozhlasová stanice Deutsche Welle s odvoláním na další německá média.
Uprchlíci, kteří strávili dovolenou ve své vlasti, byli většinou ze Sýrie a Iráku, podotkl Welt s odvoláním na zemské ministerstvo vnitra. Jeho mluvčí uvedl, že se dá čekat „velké množství nenahlášených případů”.


To jsou Němci hodní, že jim platí dovolenou. U nás by to asi nešlo.
iiiiiiiiii 69750
25.8.2017 7:59:56
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/447187-muslimove-se-v-nemecku-lepe-integruji-zjistila-studie-uprchliky-nezkoumala.html

Muslimové v Německu jsou stále lépe integrovaní, i když to tak vždy většinová společnost nevnímá. Ukazuje to ve čtvrtek zveřejněná studie Bertelsmannovy nadace. Ta srovnávala integraci muslimů v Německu, Británii, Francii, Rakousku a Švýcarsku. Do studie však nebyli zahrnuti muslimové, kteří do Evropy přišli po roce 2010, tedy ti z migračních vln posledních let.
Studie Bertelsmannovy nadace vychází z průzkumu mezi celkem zhruba 10 tisíci muslimy i zástupci ostatních náboženství.
---------
To je skvělé zjištění. Jen by mě zajímalo, podle jakého klíče nadace do své studie vybírala respondenty. Proč určila limit minimálně 7 let pobytu v Německu a k čemu má tento průzkum sloužit.

iiiiiiiiii 69750
8.8.2017 20:20:40
Kodex požadovaný italským ministerstvem vnitra pro činnost nevládních humanitárních organizací při zachraňování migrantů ve Středozemním moři odmítli podepsat některé neziskové organizace. Například německá neziskovka JR, která je nyní podezřelá ze spolupráce s pašeráky lidí, dále španělská Proactiva Open Arms, jejíž loď se 3 migranty na palubě nechtějí přijmout přístavy v Itálii ani na Maltě. Kromě JR a POA se k němu nepřipojili ani Lékaři bez hranic. Tato mezinárodní organizace ověnčená Nobelovou cenou za mír uvedla, že kodex nepřijme s ohledem na humanitární zásady „nezávislosti a neutrality“. Při pohledu na bezpečnostní složky na palubě záchranářské lodi by se prý zachránění migranti mohli cítit nepříjemně, mohli by si připadat zbytečně kriminalizováni (zdroj: ČRo).


Kodex chování, který má třináct bodů, obsahuje řadu požadavků. Patří mezi ně například zákaz vplutí záchranářských lodí do libyjských vod či povinnost pro tyto lodě přijímat na palubu členy speciálních bezpečnostních složek pro boj proti obchodu s lidmi

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/italie-malta-pristavy-zavrene-lode-migranti-kodex-fsr-/zahranicni.aspx?c=A170808_065343_zahranicni_pmk

O situaci v Itálii ohledně přílivu migrantů i ohledně jejich záchrany na moři pravidelně píše na svém blogu paní Monika Pilloni http://pilloni.blog.idnes.cz/

Popis situace je doplněn fotografiemi, opisy článků z italských médií včetně odkazů na ně. A zajímavé jsou i zveřejněné mapy se zaznamenaným pohybem plavidel záchranářů.
*Hany 30864
7.8.2017 23:27:41
Italské policii se podle všeho zdařilo infiltrovat posádky některých lodí.

"Ve středu 2.8. zadržela italská policie plavidlo německé neziskovky Jugend Rettet („Mládež zachraňuje“). Jugend Rettet je studentská organizace založená před dvěma lety, vybírající na svoji činnost dary od veřejnosti. Poslední rok a něco se plaví ve Středozemí a převáží trosečníky do italských přístavů.
(Nizozemský deník De Telegraaf upozornil na to, že zveřejněné dary nejsou tak velké, aby neziskovce pokryly 130 000 € na zakoupení bývalé rybářské lodi Iuventa a 40 000 € měsíčních nákladů na její provoz. To bude jistě také zajímavé téma. Jedná se o altruismus nebo o velmi specifické podnikání?)
Podle italské policie jsou členové posádky podezřelí ze spolupráce s pašeráckými mafiemi. Důkazní materiál zahrnuje mimo jiné odposlechy, z nichž malá část byla ve čtvrtek Italy zveřejněna. Na zveřejněných nahrávkách se volající domlouvají na tom, jak úřadům znesnadnit identifikaci lidí. Další italský deník, La Stampa, zveřejnil policejní fotografie, na nichž loď neziskovky překládá lidi přímo z člunu na klidném moři, pouhé dva kilometry od libyjského pobřeží. Člun se nenachází v žádné rizikové situaci a pašeráci se s aktivisty zdraví jako staří známí. (Odkaz zde. Italské policii se podle všeho zdařilo infiltrovat posádky některých lodí.)
Osobně považuji za zajímavé, že jako první byla potrefena právě německá neziskovka. Domnívám se, že to znamená, že s celou akcí tiše souhlasil Berlín."

Zdroj:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/migrace-uredne-zabaveno-0sl-/p_zahranici.aspx?c=A170804_231048_p_zahranici_wag


Stejné informace i od Tomáše Zdechovského, který už roky objíždí Evropu.

"Pořádný vlastní gól si dali tento týden příslušníci neziskové organizace Jugend Rettet, které úřady ve středu 2. srpna zabavily loď s označením Iuventus. Ze začátku tvrdili, že jde o rutinní kontrolu do doby, než italské úřady zveřejnily fotografie a videa, která je usvědčují ze spolupráce s libyjskými pašeráky.
Ti jim nejen na místo přiváží opakovaně zásilku uprchlíků a u lodí si odmontovávají motory pro nové čluny. Všechny materiály natočil a zdokumentoval policista v utajení, který již delší dobu sledoval činnost podezřelých neziskovek v libyjských vodách. V originále o celém případu napsal Corriere della Serra, který přeložila na blogu Monika Pilloni.
Jen jako zajímavost italská média také zveřejnila, že zastupovat tuto organizaci bude vyhlášený italský právník Leonardo Marino, jehož hodinová sazba nepatří k nejlevnějším. A italská média se hojně ptají, kde na to organizace vzala? Stejně jako na placení drahých advokátů odmítnutým žadatelům o azyl, kteří následně prodlužují řízení o návrat."

Zdroj: http://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=617515
iiiiiiiiii 69750
30.7.2017 22:05:20
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/217411000370728/video/559468
 Názory 110 z 25853  [Dalších 25843 >>]
Zdejší témata


(C) 1999-2016 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.