| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Výměna manželek

Rádi fotíte? Tak zkuste vyhrát v naší soutěži!

Tentokrát nahrajte fotku na téma Máme rádi zvířátka!

  (?)
 Názory 110 z 5134  [Dalších 5124 >>]
Pam-pela 97353
1.4.2018 0:42:06
Jé, tak já neviděla strom reakcí. ~x~
Jj, já si právě myslím a mám tu zkušenost, že mantinely jsou pro dítě potřebné a přirozené a dávají mu pocit bezpečí...protože ohraničují ten veliký svět. I v těch mantinelech a určitých pravidlech tam je přece láska...láska není se ve všem dítěti podřídit a nijak ho nevést.
Jasně, že novorozence nebudem učit se podřizovat (i když i to jsme zažili za minulých dob), ale dvouleté zdravé dítě už chápe...a dost chápe a mnoho věcí už ví a je scopno dodržovat určité potřebné regule - to snad nejsou regule samoúčelné, ale prostě je to učení se normálnímu lidskému chování.

Mně třeba zarazilo i to, jak se všechny ty hádky řešily před tím dítětem.
Naše děti třeba už ve dvaapůl roce byly natolik v obraze, kdy přesně věděly, že jsme před nimi v něčem nejistí nebo když jsme se náhodou hádali kvůli nim...nebo jeden nakazoval a druhý měl tendenci jim ustoupit a patřičně toho dokázali využít až zneužít.
V tom malém ve VM to vyvolalo ještě silnější negativní reakci, když viděl, jak za ním tatínek pěkně stojí...
x.sky 92133
31.3.2018 16:33:35
Taky mě zaujalo, že u kluka řešili jídlo, ale nikde nebyla vidět žádná jídelní židlička, žádné místo u stolu pro něj (viděla jsem jen 2 židle. Přijde mi to, že mu ani nedají prostor, aby se naučil jíst sam, bez těch tanečků okolo.
Točená vanilková 18271
31.3.2018 13:37:28
Pam, neznámá reaguje na mě, když jsem psala, že malý Daniel vyrážel otci z ruky jídlo, které nechtěl, a že se tak chovají mimina. A za tím si stojím, dítě ve věku 2 a kus už zvládne vyjádřit nesouhlas jinak.
Mně připadlo, že spoustu toho řevu a vzteku by si ukrajinští rodiče mohli odpustit, kdyby nastavili alespoň minimální mantinely. I to dítě se viditelně trápilo, na většině záběrů bylo vztekající se s rudým obličejem.
Vlastně oni okolo něj celý den skákali, ale na nějaké věnování se a rozvíjení jim při tom nezbyl čas.
Nebylo to zdaleka první dítě v tomto věku, co ho rodiče "předvedli" ve VM, ale snad jediné, které to takhle těžce neslo.
Pam-pela 97353
30.3.2018 23:14:07
jentak, to nemůžu a vůbec bych si něco takového ani nedovolila...ale kdyby sis přečetla pár příspěvků, které jsem psala, pak bys taky věděla, že jsem nepsala ani nic takového.
Jen mi přišla pro mě (PRO MĚ :-)) "děsivější" ta druhá ukrajinská rodina.
Přišla mi fascinovaná dítětem...a...to bych se opakovala s tím, co jsem psala předtím.

A na té "mé" historce mi nepřijde k smíchu nic.
Dokonce musím napsat, že absolutně nevím, co s tím...a vůbec se v tom nechci angažovat, jakkoliv do toho vstupovat. A taky napíšu, že jsem to viděla (a nejen já, předem, k čemu se schyluje).
Dokud byl čas a šlo to ještě korigovat, bylo na všechno dost času a určitá fascinace schopnostmi tam probíhala pořád...to spíš okolí vidělo blížící se průšvih, bylo to jak u počasí před obrovskou bouří.
Jo, jako rodiče jsme asi někdy slepí, víc či míň...no, možná někteří ne, ale taky jsem leccos neviděla, určitě sama nejsem vůbec dokonalý rodič...vůbec...ale zaútočit na vlastní mámu... ~d~
Jenže to chování dává určitou logiku v kontextu.

Pam-pela 97353
30.3.2018 23:03:00
neznámá, no...víš, ono to té známé taky předtím přišlo legrační, vlastně všechno bylo roztomilé, miloučce směšné, omluvitelné, dokonce se vykládaly celé historky o tom, co zase "Z"...
Dneska ty smsky změnily ráz, a dneska se to vystupňovalo tak, že to se mnou otřáslo.
Smát se tomu asi není úplně nmístě, tobě to vážně přijde směšné?

(O tvých dětech nevím nic, je zajímavé, jak jsi to vztáhla na ně, o tvých jsem vážně nepsala.)

Chtěla jsem tím asi říct, že pokud někdo nezvládá dvaapůlleťáka, bude pro něj ještě horší ho zvládnout, až mu bude náct. Bojí se ho. Pak ho dá z domu? Komu? Mohla bych to i napsat, jen by už to byl příběh, kde by se mohla ta dotyčná rodina poznat.

.
neznámá 91073
30.3.2018 21:56:10
Tak nevím, kde jsem udělala chybu, ale moje děti se mezi 2-3 rokem chovaly stejně, jo nakonec se zjitilo, že nejsou úplně "běžné", ale to je celkem jedno.
Jelikož mám doma rozmazlence, co se ve svou letech chovají jak mimina, je jasné, že ve dvanácti na nás poprvé vytáhnou nůž.~t~
Jestli já bych si další děti ještě neměla rozmyslet, když mi rostou pro kriminál.~t~
Marka 140743
30.3.2018 19:57:32
"Když přijela po deseti dnech matka, neběželo k ní s úsměvem, ale s řevem."

To se vůbec nedivím. Po deseti dnech s televizním štábem a tou příšernou sprostou čůzou, to musela být atmosféra, která by rozhodila každé dvouleté dítě.
Marka 140743
30.3.2018 19:55:37
Viděla jsem jen kousek, protože jsem přepnula náhodně a zrovna ten chytrák školil Ukrajinku, jak nemá týrat jeho děti čistou vodou, ale dát jim šťávu. A jak on je zdravej a vyrostl na tom. To bylo k pláči. Ukrajnci byli taky zvláštní, viděla jsem ale jen kousek, tak se mi nestihli zhnusit, narozdíl od té české "chátry". Chudáci děti, nemají šanci, vyroste z nich bohužel podobný výkvět.
 Názory 110 z 5134  [Dalších 5124 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.