| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Tchán a tchyně

Soutěžte o vstupenky na Trvalky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře

Fenomenální autorská dvojice se poprvé představí v O2 areně, a oslaví tak se svými malými i velkými fanoušky už 50 let své spolupráce.

  (?)
 Názory 110 z 31655  [Dalších 31645 >>]
Ostia 78621
29.7.2017 17:52:24
To neni pravda, pokud nema uzivaci pravo k bytu (rovna se najemni smlouva) tak ho muzete odhlasit s tim, ze nema uzivaci pravo. A nekam ho odstehovat. Predelat zamek a uz tam do domu nesmi.
Pokud nekomu vyprsi najemni smlouva, tak se da odhlasit. Respektive by se mel sam odhlasit. Stoji to 100 kc na osobu. Trva to 30 dni.
MJ Bouvier 147935
26.12.2016 11:50:13
Můj ex je tomu Tvému hodně podobný. Že jsi si to tak dlouho nechala líbit, neřešila, to vše nyní hodně vyostřuje, protože - dle něj a dětí - to Ty jsi ten zásadní problém, to Ty jsi se "změnila". A k tomu těch 20 let snahy to vydržet Tě prostě muselo nějak ovlivnit, nevěříš si, máš menší sílu řešit. Já znám jednu ženu, která se takto střihla v 60, ona měla ale i podporu dětí to jí hodně pomohlo, ale u ní to bylo vážně šílené, navenek milující manžel, kterého jí všechny chválily, a~f~ Já se přiznám, že já jsem to u nás střihla hned ze začátku, ale snažím se mít dobré vztahy (dítě), přestože spolu nejsme a snažíme na sebe usmívat, on se mi neustále snažít kontrolovat život.
Já se přiznám, že pro mě bylo určitě mnohem jednodušší, že jsem utla na začátku, víc jsem si i zřejmě z toho důvodu věřila (to mi doslova otloukal o hlavu~;))
ale co mě sráželo, tak právě že lidi kolem mě nevidí, jak zlé a těžké to pro mě je, měli tendenci to zlehčovat, protože vždyť on se jinak tak stará~f~
Kristýna63 142824
26.12.2016 8:27:35
Určitě máte pravdu,ještě to další z vlastností lvů.Obě děti se právě za tu společnou rodinu rvou.Roky nás s manželem dávají "dohromady" i když ve svém věku vidí,že to doma nefunguje.Syn mně nedávno řekl,že jsem si měla dávno nastavit pravidla,že jsem na to neměla sebevědomí,které jsem získala svoji samostatnou prací.Několik let jsme s manželem podnikali ve společné firmě,navíc mě strašně moc ovlivnilo dětství s mým despotickým otcem,který mámu bil,alkoholik.Bála jsem se jakkoliv vzepřít,nastal potom teror.Takový vzorec chování jsem si odnesla do dospělosti.Bohužel.No a když 20let všechno tolerujete(pro ten klid) a po tolika letech se ozvete a začnete si stavět jasnou hranici kam už nesmí okolí,určitě si myslím,že mě okolí začalo vnímat,že jsem se změnila.Manžel dokonce řekl,že měl jinou manželku.Že mám v práci prý tzv.rádkyně,které mně vymyly mozek.Pro něj bylo výhodné,když jsem držela pusu a krok.Teď mě za tu změnu nenávidí.Střídavě zase chce udržet rodinu.Za každou cenu.Jemu se nechce do rozvodu,dělení majetku atd.Děkuji za Váš názor.
withep 93862
26.12.2016 7:01:10
To tedy ne. To je hodně zjednodušená předtava o lvech ~;). Lvi taky pečují o rodinu a o své blízké, rvou se za ně, tíhnou k duchovnu a k umění, jsou tvořiví.
withep 93862
26.12.2016 6:59:13
Škoda, že jsi to nechala zajít tak daleko. Někdy je k neuvěření, jak různí lidé a jak dlouho spolu žijí. Ale snad není ještě všechno ztraceno. Šestnáctiletá holka potřebuje mámu, která jí poskytne vhodný poměr svobody a důvěry. Materiální dostatek je taky fajn, ale není to to hlavní. Vlastně by bylo i k něčemu dobré, kdyby se rozhodla žít s otcem a dostala příležitost zažít jeho skutečnou tvář. A ty se zatím můžeš vzpamatovat, postavit se na vlastní nohy, naučit se si sebe vážit. Ovšem rozvod je nutností, hned. A tchyni pusť s hlavy i ze života, nemusíš se jí vůbec zabývat.

Síla a sebevědomí se nevylučují s altruismem a pokorou. Držím palce, ať to pochopíte (obě) ~;((
Kristýna63 142824
26.12.2016 0:29:47
Je pravda,že se hodně zajímám i o sluneční znamení a obě moje děti jsou lvi.To si myslím,že je znamení,které touží po materiálním zajištění a úspěchu.je vidět,že jste o krok dál,snad už jsem se taky posunula oproti minule i když vím,že spoustě žen by to netrvalo tak dlouho jako mně.Děkuji za příspěvek.:-)
Kristýna63 142824
26.12.2016 0:25:44
Syn je dospělý a 6let má přítelkyni se kterou vycházím naštěstí velmi dobře.Letos jsme si koupily i stejné dárky k Vánocům,tak si myslím,že synovi dávám velkou volnost a do ničeho ho nenutím.Dokonce synova přítelkyně mi navrhla společnou dovolenou,kde jsme byly společně.Zato jsem moc ráda.Dceru vidím,jako ještě nedospělou,která mámu potřebuje a toužím ji ještě vychovávat.Samozřejmě ji otce nemíním zakazovat.Nedovedu si představit,že bych ji viděla jednou za 14dnů.Dnes jsem s ní o tom mluvila a řekla mi,že chce být se mnou a za tátou jezdit,vehnalo mi to slzy do očí.Já pořád věřím,že jsem do dětí vložila hodně.Děkuji všem za názory.
Silvie03 80313
25.12.2016 21:37:14
Nerozhodná, jestli jsi na dceři tak moc závislá, tak aby z tebe taky jednou nebyla taková tchýně, jakou máš ty sama - odmítající odstřihnout pupeční šňůru.
Pam-pela 97353
25.12.2016 19:27:49
Ano, je tam důležitá ta (byť i skrytá) vnitřní síla, jak píše Silvie...a víra sama v sebe.
Člověka to hodně naučí a posune.
A získá si opravdu velký respekt.
Pam-pela 97353
25.12.2016 19:25:25
nerozhodná, zažila jsem vkrátku něco podobného. Stačilo teda :-) jako ukázka, je to velmi těžké.
Dcera se taky "nechala kupovat" a ráda, syn méně...ale taky podléhal.
Víš, ono nic v životě není zadarmo a všechno s vrací...poslední dobou velmi velmi rychle, tedy se vkrátku ukáže, jak to u vás je, pokud to necháš jít tak nějak bez velkého vnitřního a vnějšího odporu a budeš dělat věci, které souzní s tebou.
Dospělé lidi v rodině nezadržíš, zvlášť pokud drží "spolu"...a dětičky si holt sami budou muset okusit, zač je v Pardubicích perník.
Moje dcera se pak rychle zorientovala...u ní vůbec je vždycky rychle vidět ona akce a reakce...má to ne ode mne , ale od života jako lekce, někdy je to až legrační.

Takže já bych to nechala se dít...a žila tak, abych já sama za sebe se nemusela stydět, abych nezradila sama sebe a podle toho, co fakt vevnitř cítím.
Teda - udělal jsem to tak tenkrát a nás to bylo to nejlepší možné řešení.
Dokud jsem vyloženě ustupovala nebo bojovala, bylo to naprosto k ničemu.
Dnes po letech mám zpět zas určitý respekt a taky nějakou svou pozici v rámci rodiny a spol. a ještě ke všemu vím, že si mě děti váží, protože vědí, že ani v těch nejhorších možných časech jsem nebyla "proměnlivá", naopak jsem byla čitelná a nesnažila jsem si je koupit.
Hodně ti řekne např i horoskop dětí nebo numerologický rozbor - o jejich charakteru a dispozicích...někdy to opravdu tak je, že jsou lidi hodně materialističtí, že jdou cestou nejmenšího odporu, že je lze dobře koupit a ovlivnit...
Tak držím palce.~x~
 Názory 110 z 31655  [Dalších 31645 >>]

Komerční sdělení

Všechna témata


(C) 1999-2016 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.