| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Očkování

  (?)
 Názory 110 z 28617  [Dalších 28607 >>]
Veronika Švandová 156306
18.6.2018 22:30:47
Hezky den, byla byste ochotná mi emaily zaslat? Řeším podobný problém.Dekuji.
Alca 145121
22.4.2018 10:33:21
Lorax,

Mě teď překvapilo, že očkování proti spalničkám není pro zdravotníky povinné, takže je jen na nich, zda se nechají (pře)očkovat (zdroj: http://www.zdravotnickydenik.cz/2018/04/spalnicky-se-objevuji-cesku-vine-jsou-odpurci-ockovani-i-liknavost-statu/). Pak dochází k situaci jako v Motole, kde je 31 lidí v karanténě kvůli styku se spalničkama a negativním protilátkám (což vede ke zhoršení služeb, protože urgentní příjem je částečně zavřený)...... Dalších asi 15 případů má záchranka.

Přijde mi dost podivné, že se hrotí proočkovanost zejména vzhledem k malým dětem, ale u dospělých se to už tak neřeší. A kor u zdravotníků, kde je ta pravděpodobnost styku s nákazou větší (kor na urgentním příjmu) bych čekala testování protilátek a přeočkování (a je jedno, že se tady skoro nevyskytovaly, dokud nejsou vymíceny celosvětově tak prostě je reálná šance nákazy), . Protože o nich je to ohrožení společnosti větší, můžou nakazit člověka, který bojuje s jiným problémem (pokud nevědí, že přišli do kontaktu se spalničkama a jsou v inkubační době) anebo to pak vede ke karanténě a zhoršení dostupnosti péče.

Já za sebe nejsem proti očkování, ale trochu mě překvapuje ten přístup, kdy u dětí se to hrotí a dospělí se tak nějak přecházejí s tím, že byly očkovaní a tak ok. Přitom můj dle kalendáře naočkovaný bratr měl protilátky na příušnice ve 20 negativní.
.libik 142094
21.4.2018 21:15:02
Já si myslím, že značná část neočkovaných dospělých spalničky prodělala, takže má protilátky.
LoraX a klučičí banda 24327
21.4.2018 10:08:16
Hanko, největší procento seronegativních (až ke 40%) je ve věkové skupině 30-39 let JIŽ OČKOVANÝCH lidí. Naopak ve skupině starších, kteří očkovaní nebyli a mohli se ještě setkat s divokým virem, je seronegativních jen 5%. Loni vyšla studie na českých datech, de fakto - právě z ní uvádím data, takže to není o situaci někde daleko.
Jednoduše očkování dlouhodobě nefunguje v uspokojivé míře, celkově v populaci 18+ nalezli 15% NECHRÁNĚNÝCH osob (podle věku, starší jen 5%, čtyřicátníci kolem 15%, třicátnici kolem 40%, 20-29 kolem 15%). Takže pokud dítě nemá kontraindikaci, je lepší ho naočkovat, ale nenaočkované děti jsou počtem menší hrozbou, než dospělí, kteří již protilátky nemají.
A osobně myslím, že by se měly projít a zpřesnit indikace a kontraindikace MMR. Vakcíny jsou logicky cíleně vytvořené tak, aby imunitní odezvu vyvolaly, takže u některých velmi náchylných lidí (a zřejmě i v citlivém období) může dojít k hyperstimulaci a odstartování potravinových alergií (potvrzeno i CDC). Těch takto ohrožených lidí bude hrstka, ale naše děti byly přesně v této kategorii a následky cítíme denně (řekněme, že aplikovat MMR řádově měsíce po odeznění velmi těžké a roky trvající alergie na mléko nebylo chytré, bohužel to bylo tou dobou i dnes lege artis). Možná dám do kupy data (výsledky odběrů, popis projevů) a pošlu CDC, kdysi jsem s nimi už mailem řešila problémy jiného našeho dítěte a byli velmi vstřícní a nápomocní.
aky 102722
21.4.2018 8:21:56
... Příbalové informace k lékům i k vakcínám informace o možných vedlejších účincích obsahují.

Niektori si precitaju iba neziaduce ucinky a hned maju potvrdene svoje teorie o vsetkoobimajucom zle a jedoch.~3~
aky 102722
21.4.2018 8:10:08
...Ženo, tos napsala moc pěkně a výstižně...

Pampela, to, ze veda nema odpoved na vsetko fakt neznamena, ze pravdu ma liecitel s virgulou, ktory nejaku odpoved ma ( niektori maju odpoved na vsetko). To je ten zakladny omyl ludi ako si Ty.~3~
Z+2 109449
21.4.2018 7:40:00
Kat, stejně jako tě nikdo před letem neupozorní, že občas letadlo spadne. Před nákupem rychlovarné konvice, že občas způsobí požár. Rizika má každá činnost. A nedá se upozorňovat na všechna. Příbalové informace k lékům i k vakcínám informace o možných vedlejších účincích obsahují.
Nakonec riziko je každá inijekce, každý lék, vždy je nějaké riziko nečekané alergické reakce.
Kat 121378
21.4.2018 7:29:13
Buchli, to s tim utz je teda velmi zajimave.
Kat 121378
21.4.2018 7:28:44
Buchli, tak ja si myslim, ze Pam ma v tomto celkem pravdu. A myslim, ze ji jde o to, co vadi mne. Pokud nebudes zvidavy, zvedavy rodic, lekar te na 99% neupozorni na mozne (byt minim.riziko) ockovani. Bezne se kolem tebe ty informace nevyskytuji. A ockovat musis. Ale - pripadny nasledek uz si rodic proste nese sam. Tohle mi vadi. A ze je farmacie obrovsky bussines, vc. ockovani, to proste je.
Buchli 121873
21.4.2018 7:02:19
Pampelo, mám problém s tím, že sice používáš něco jako vědecký jazyk, ale rozhodně ne vědecké myšlení. Věda svoje výsledky neustále prozkoumává, podrobuje kritice. Wakefield toto zradil, protože lhal, studii si vymyslel. Strunecká dělá podobnou věc, o aditivech v jídle, o očkování atd. publikuje neověřené informace. Jasně, že se vědci pletou, teorie vznikají a zanikají. I v očkování se staly chyby, některé šarže vakcín byly málo účinné atd. Ale určitě se dá celkově říct, že dnešní vakcíny jsou mnohem bezpečnější než třeba ty, kterými očkovali nás. A přitom nikdo neprotestoval. Podle mě, ale nejsem si jistá, nejsem odborník, byla asi jednou z nejrizikovějších "obrna na lžičku", protože šlo o živou vakcínu. Ještě tři moje starší děti ji dostávaly, nejmladší už má hexa. A co? Mělas nějaký pocity rizika, když si se svýma dětma na lžičku chodila? Jasně, že má očkování nepříjemné vedlejší účinky, moje děti nesly některý očkování blbě, byly tam teploty, otoky, bolestivost atd. Jenže třeba autismus se v souvislosti s očkováním neprokázal, a že se lidi snažili. Spíš se zdá, že souvisí s něčím v těhotenství. Mám třeba pocit, že se lidi málo zaměřujou na utz vyšetření. Přitom zcela prokazatelně při takovém vyšetření může dojít ke zvýšení teploty tkáně až v řádu stupňů. A jak asi víš, vyvíjející se plod je extrémně citlivý na zvýšení teploty. Přesto dnes spousta matek nechá do svých nenarozených dětí prát extrémní dávky utz vln při populárních 3D ultrazvucích, jen aby měly doma jakýsi nehezký obrázek ze všeho nejvíc připomínající mumii. Podle mě by se české zdravotnictví mělo zaměřit jednak na výzkum možných rizik, jednak na omezení utz vyšetření v těhotenství, kterých se u nás dělá moc. A to ani nemluvím o tzv. angel sounds, utz přístroji na doma, kterým si matky měří ozvy, třeba několikrát denně. Pro přesnost - existují dva typy utz přístrojů a jeden je zřejmě rizikový míň, ale zapomněla jsem, který je který.
 Názory 110 z 28617  [Dalších 28607 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.