| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re:Záchvatové přejídání

6.2.2013 21:35:54   Bc. Michaela Bartáková, DiS.
Dobrý den,
je dobře, že jste se nakonec rozhodla napsat - ač rozumím, je to někdy velmi nepříjemné se svěřovat...
To, co popisujete opravdu nasvědčuje tomu, že jde o záchvatovité přejídání, což je porucha poměrně dobře léčitelná:--)
Opravdu se snažte dodržovat předem sepsaný (ano, je lepší to mít napsané na papíře) jídelníček - což, pokud vám dobře rozumím, děláte. Nenechte se vykolejit, pokud se to někdy (často) nepodaří dodržet - to je naprosto běžné, snažte se pokračovat dál. Je důležité si zvyknout na pravidelný a přiměřený příjem potravin a zásadně po přejezení nedržte žádné hladovky!! Ty totiž (jak asi sama nejlíp víte) vedou opět k přejedení. Během léčby pravděpodobně hodněkrát zaškobrtnete (přejíte se...), ale vězte, že to je prostě normální a k uzdravnému procesu to patří - postupně bude těchto zaškobrtnutí méně a méně. Jak vypadá přiměřený jídelníček můžete omrknout zde: http://www.anabell.cz/images/stories/dokumenty/pyramida_big.jpg a třeba ještě zde: http://www.anabell.cz/images/stories/dokumenty/atlas_porci.pdf a ještě by pro vás mohla být vhodná tato brožura ohledně relapsu (návratu) onemocnění: http://www.anabell.cz/images/stories/dokumenty/prevence_relapsu.pdf
Záchvatovité přejídání se většinou léčí pomocí úpravy jídelníčku, ale též pomocí psychoterapie, neb tato zacházení s jídlem má pravděpodobně své kořeny v psychice - jak sama píšete - přejezením řešíte depky i jiné potíže... Určitě by tedy bylo velmi vhodné vyhledat psychoterapeuta. Myslíte, že by to bylo možné? Můžete prostudovat stránky www.anabell.cz a zjistit, zda ve městě, kde bydlíte nemá toto sdružení pobočku, kterou byste mohla navštívit. Případně se na Anabell můžete obrátit, aby vám poradili s výběrem terapeuta - můžete zavolat na Linku Anabell: 848 200 210. Nebo můžete napsat opětovně sem do této poradny z jakého jste města a já bych se vám pokusila najít vhodné kontakty.
Ještě mne napadlo, že by pro vás mohlo být dobré vyzkoušet svépomocné manuály, knihy, které vám usnadní cestu z této nemoci - jsou plné, rad, návodů a povzbuzení. Zkuste si vygooglit např. "Místo činu lednička" a "Bulimie, jak bojovat s přejídíním" .
Moc vám držím palce!
Pokud byste ještě cokoli potřebovala (chápu, že má odpověd neobsáhla úplně vše) napište.
Názory k dotazu (2 názorů)
bulimie Karla 3.8.2014 5:35
Karin, jak jsi na tom dnes? Ik, dva dospělí synové 13.7.2016 22:25

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.