| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re:Dospívající dcera nechce jíst

19.3.2013 22:37:35   Bc. Michaela Bartáková, DiS.
Dobrý den,

je moc dobře, že píšete.

Podle toho co popisujete, jsou určité obavy o zdraví Vaší dcery na místě. Vše co u své dcery pozorujete opravdu odpovídá klasickým příznakům poruchy příjmu potravy. Návštěvu odborníka tedy rozhodně doporučuji. Můžete zavolat např. na Linku Anabell (848 200 210), kde Vám poradí vhodné psychoterapeuty v místě Vašeho bydliště. Nebo, pokud byste měli poblíž do některé z poboček Anabell (Brno, Praha, Ostrava) můžete se objednat do Poradny, kde budete mluvit se sociální pracovnicí, společně zmapujete situaci ve které se nacházíte a společně budete hledat možná řešení - co vše by se ve Vaší situaci mohlo udělat. Též Vás pracovnice seznámí se všemi dostupnými službami, které pro osoby s PPP a jejich rodiny existují (rodinné terapie, individuální, skupinové terapie, nutriční poradenství, arteterapie, svépomocné skupiny...).
Dále Vám určitě k prostudování doporučuji stránky www.idealni.cz, konkrétně pro začátek nejlépe tento odkaz: http://www.idealni.cz/clanek_list.asp?k=1 (pod odkazem najdete plno zajímavých, ale přesto stručných a přehledných článků - např. právě pro rodiče dětí s poruchou příjmu potravy (co mají dělat, jak mohou být nápomocni...).
Dceru zkuste odkázat např. na toto Diskuzní forum: http://www.anabell.cz/index.php/diskuzni-forum, kde by mohla sdílet své obavy a potíže, promluvit si s ostatními dívkami, které se cítí velmi podobně jako ona...

Určitě děláte moc dobře, že se s dcerou snažíte mluvit. Pokud to jen trochu jde, snažte se jí jídlo nenutit - tím jí nijak nepomůžete ani nevyléčíte. To, že odmítá potravu, je pouze příznak nějakého hlubšího problému/potíží, které je velmi dobré řešit s psychoterapeutem.
Pokud byste měla ještě jakékoli dotazy, klidně se na tuto poradnu obraťe opakovaně!
Názory k dotazu (3 názorů)
pochvala od táty Marta, dvě dcery 27.5.2013 9:54
porucha příjmu potravy enka1 15.7.2014 19:24
problémy 1Meliška 17.6.2015 15:27

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.