| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re:Rychlý růst a přibývání na váze

10.6.2013 7:17:30   MUDr. Magdaléna Paulová, CSc
Milá maminko,

Podle grafu, který jste dostala jako součást zdravotního a očkovacího průkazu (pokud žijete v Čechách), bych vám řekla, že váš chlapec měří a váží rovnoměrně. Bude asi souměrně vyvinutý, ale velký. Myslím, že se nepřejídá. Ve stáří 4 měsíců a pije-li podle chuti, nemusí dostávat vodu. Nikdy jsem se nesetkala s tím, že by se chlapec musel dopíjet vodou při normální teplotě (25st.), u nás nic takového neděláme a nedoporučujeme. Když má dítě žízeň, napije se tzv. předního mléka, hodně „vodnatého“, na žízeň. Pokud má dítě spíše hlad, pije déle a vypije kaloricky bohatější mléko a sytější. Co se týká stoličky, dítě ve 4 měsících nemusí kakat každý den. Zkuste stoličku bez rourky. Ve věku 4 měsíců nemusí mít chlapec stoličku víc než týden i déle a nic se neděje. Pokud se pak sám vykaká, stolička je hustší, kašovitá, tmavě žlutá někdy až do oranžova, normální.

Viděla jsem stoličku kojeného dítěte po více než 2týdnech a dítě prospívalo a bylo spokojené a nebylo potřeba nic zvláštního. Složení čaje dítěti neuškodí ani příliš nepomůže, ani ta skupina rostlin není známá jako účinná.

Zdraví M.Paulová
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.