| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re:Buzení miminka na kojení

30.8.2013 9:10:16   MUDr. Magdaléna Paulová, CSc
Milá maminko,

pokud jsem váš problém pochopila, postup v kojení by se mohl mírně změnit. Vaše drobnější holčička vážila při narození okolo 3kg, ale „stačilo to„. Nyní váží okolo 5kg a je stará 2 a půl měsíce, což odpovídá. Nerozumím tedy, proč má být holčička 1 x denně dostávat 1 krmení (1 láhev umělé výživy) a jinak kojena. Množství mléka by se mohlo zvýšit. Doporučila bych v průběhu dne po normálním nakojení dítěte navíc pokaždé odsát obě prsa odsávačkou. Po každém nakojení určité množství nastříkaného mléka přes den slévejte do lahvičky a tu dejte dítěti kdykoliv, spíše večer,jak píšete, když máte pocit, že tvorba nestačí. Odstříkáním po nakojení se jednak zvýší produkce mléka v prsu a dítě pravděpodobně zlepší kojení a nebo vaším mlékem naplníte i tu láhev mléka, kterou považujete jako nedostačující. Dlouhodobou pauzu kojení v noci také zkuste zrušit a získáte alespoň jednu další dávku buď nakojením (pokud by se i spící dítě napilo v pauze) nebo vypít mléko získané „noční“ odsávačkou. Umělá výživa by mohla úplně vymizet. Odstříkávání nebo odsávání po kojení v noci je nejdůležitější věc, kterou lze tvorbu mléka udržet (píšete, že v noci máte více mléka). Pokuste se.

Moje další zkušenost pro podporu zvýšení tvorby mléka jsou dále čaje, obsahující jestřabinu lékařskou. Např.firma Megafit Pharma, jméno je: Bylinný čaj pro kojící maminky. Mám dobrou zkušenost.

Pokuste se něčím začít. Zdraví M.Paulová
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.