| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka Odpověď

Re: Syn skoro nejí a je podvyživený

5.3.2015 23:20:50   Bc. Michaela Bartáková, DiS.
Dobrý den,

tato poradna se týká poruch příjmu potravy ve smyslu mentální anorexie a bulimie či záchvatovitého přejídání. U Vašeho syna se určitě o žádnou z těchto poruch nejedná. Přesto se Vám ale pokusím poradit.

Myslím, že postupujete správně - jak popisujete všechny možné postupy a metody, které jste vyzkoušela. Určitě bych se snažila mít co nejvíce trpělivosti (ano, vím, že to možná to nejtěžší) a na syna byla vždy, co se jídla týče, milá. To, že je menší a hubenější než jeho vrstevníci je dost pravděpodobně předurčeno tím, že se narodil předčasně. Každý z nás má jinou tělesnou konstituci a je možné, že on prostě je a bude drobnější. Píšete i o zvýšené nemocnosti - to s váhou může, ale zároveň nemusí VŮBEC souviset - o tom se poradďte s pediatrem - ten by i mohl doporučit prostředky pro podporu chutě k jídlu. Nyní mne napadá velmi přirozená metoda k podpoření chutě k jídlu: častý pobyt venku na zdravém čerstvém vzduchu (vybavuji si, jak celé naší rodině vždy chutná, když jsme na chalupě v podhůří a pracujeme na záhonech;--).

Obecně bych se snažila syna do jídla nenutit, jíst celá rodina to stejné (což píšete, že děláte a to je moc dobře). Co se nemocnosti týče, asi bych se snažila zařadit synovi do jídelníčku primárně jídla, která obsahují hodně vitamínů (rybíz, boruvky - lze mít zamražené, řeřicha - lze si v zimě vypěstovat na parapetu, brokolice, bylinkové čaje - např. šípkový...)

Moc Vám držím pěsti, ať se vše dobře vyvíjí.
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.