| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Montessori škola

11.6.2010 17:33:19 ronniev

Přechod z Montessori ZŠ na osmileté gymnázium - zkušenosti

Ahoj všem,
máte někdo zkušenosti s tím, jak dítě z Montessori školy zvládlo přechod na osmileté gymnázium?
Moje děti chodily všechny do soukromé školy, která není tak docela tradiční (rozhodně to není klasické frontální vyučování), ale teď se bude měnit majitel a ta škola, pod kterou by to mělo dál spadat, jede především Montessori.
Synové jsou (nebo příští roku budou) už ze školy pryč, ale dcera bude ve třetí třídě, čili se pomalu blížíme k přijímačkám na osmiletý gympl (naše škola je jen první stupeň). A já mám strach, aby 1) pak uměla tolik co děti z normálních škol, a 2) zvládla ten přechod. Už u staršího syna byl problém, že měli učitelku, která je naučila slušně řečeno houby, takže co jsme nedohnali různými soukromými přípravnými kurzy apod., to neuměl. Na gympl, kam chtěl, se dostal až na odvolání, přitom teď tam patří k nejlepším, čili na to zjevně měl, jen prostě neměl dost navrčeno. Mladší syn měl štěstí, protože jejich učitelka byla míň "alternativní", takže zkouškami proplul bez problémů. Ale přiznám, že z Montessori mám trochu strach.
Poradíte mi někdo?
Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
Téma: Přechod z Montessori ZŠ na osmileté gymn... ronniev 11.6.2010 17:33
*Re: Přechod z Montessori ZŠ na osmilet... Líza 11.6.2010 18:23
**Re: Přechod z Montessori ZŠ na osmil... ronniev 11.6.2010 18:52
***Re: Přechod z Montessori ZŠ na osm... perdita 11.6.2010 19:14
****Re: Přechod z Montessori ZŠ na o... Yuki 00,03,07 11.6.2010 21:29
*****Re: Přechod z Montessori ZŠ na... Jedůfka / 99,00 12.6.2010 0:39
******Re: Přechod z Montessori ZŠ ... ronniev 12.6.2010 10:16
*******Re: Přechod z Montessori Z... perdita 13.6.2010 8:5
*******Re: Přechod z Montessori Z... Nikolka 25.6.2010 9:6
*Re: Přechod z Montessori ZŠ na osmilet... Motýlice 12.6.2010 7:8
*Re: Přechod z Montessori ZŠ na osmilet... Bubuna 9.3.2016 17:19

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.