| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Papoušek

Re: Rosela pestrá

ono celkově rosela patří do voliery a ne do klece .. je to vyloženě voliérový pták a dobrý chovatel by ji ani do malé klece neprodal. Není v podstatě dobře ochočitelná - naučí se melodie vypískávat (ta naše taky uměla ) ale mluvit ne, hladit ne ... bohužel jsem se dozvěděla pozdě, že to prostě není vhodný pták na mazla. Kupovali jsme ho ve zverimexu a to taky není optimální start. Bohužel po necelých dvou letech nám rozelák umřel ... našli jsme ho umírat v kleci, když jsme přišli z práce .. nevím co se stalo.
Teď mám senegálce od chovatele - ručně dokrmovanou samičku od druhého dne živat a je to jak děcko ~x~ a komediant dohromady. Když je v kleci tak leží na zádech a kope nohama - a to fakt nekecám aby na sebe upozornila ~:-D volně puštěná sedí na rameni, pusinkuje, okousává mi ucho a dělá na mě cucucucucu a chce pusu. běžně mi tady večer u počítače spí ve výstřihu atd. Nemluví .. teda ona to tak nějak zaintonuje ale není to čisté slovo - jen melodie užasné - nebo píská jak balonek co má na hraní náš pes ... ale je úžasný mazel. Brácha má senegalce samečka a ten mluví celkem hezky už pár slov (je ještě mladý) ale má rád jen bráchu, jinak na sebe od nikoho nenechá šáhnout - to tu naši může pohladit v podstatě kdokoliv.
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Téma: Rosela pestrá Alenka z říše divů 24.11.2010 17:36
*Re: Rosela pestrá Bea111 24.11.2010 17:59
*Re: Rosela pestrá Iva 24.11.2010 18:0
*Re: Rosela pestrá Ivuljenka 24.11.2010 18:9
**Re: Rosela pestrá Alenka z říše divů 24.11.2010 18:10
***Re: Rosela pestrá Ivuljenka 24.11.2010 18:17
*Re: Rosela pestrá Dandy+Vojtíšek a 3 Mušketýři 24.11.2010 20:48
*Re: Rosela pestrá Jitka Harudová 12.3.2017 12:39

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.