| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak naučit děti na nočník

30.1.2012 14:52:24 SimcaS

Jak nenásilně naučit vzteklouna na nočník?

Zdravím všechny a budu moc vděčná za rady těch zkušenějších maminek,co mají doma tvrdohlavé,vzteklé dítko a naučili ho na nočník,i když sám moc nechtěl? Snažím se už asi 3 týdny naučit syna na nočník..malý úspěch je snad..tak nechci přestat..ale nevím,zda dělám dobře a jak dál...
Prvně jsme zkoušeli v roce a půl,přišlo mi,že nechápe,nechali být,pak v roce a třičtvrtě,to už občas řekl "nočník" a vyčůral,ale nevydrželi jsme,mysleli,že zkusíme později ,až přestěhujeme do domku atd.,asi byla chyba,jelikož v té době nebyl ještě tak vzdorovitý...
Stěhovali jsme se,stavěli domek,takže to vyšlo až na období 2ačtvrt roku..kdy jsem zkoušela vysvětlováním,nechávala bez plínky mimo spaní a venek atd.,prvně jen vzdor,nechci,nechce se mi,vztek,kdo ho učil-já-byl za zlého..atd.pak postupně se podařilo asi nyní 3 dny,že se po jídle nechá vysadit,zkusíme,občas vyčůrá i ven bez plíny,čůrá na stromečky,ale musím hlídat za něj..
Ale už není takový vzdor proti vysazení,přesvědčení,pak odměna lentilky za nočník,pochvala,přijde mi,že venku ho to baví,ale sám si neřekne..nevím,přijde mi,že už pozná,možná nestihne ještě tak rychle říct,svléknout,sednout,
Ale přijde mi,že už chápe,když nestihne,tak někdy sedne po počůrání na nočník či když je např.v herně s plínkou,tak se chytá mezi nožičkami,říkám si,že škoda vzdát...on je normálně hrozně tvrdohlavý a vztekloun a chce vše sám a když něco nechce,tak s ním nikdo nehne,takže stejně to bude umět,až bude chtít sám...
Ale prostě nevím jak přesvědčit,že je pro něj dobré,jak pokračovat,zda dál pokračovat třebas týden v tom,že já budu odchytávat,aby se nestalo hodně nehod a on zase nezanevřel nebo jak?
Nebo to opravdu ještě nepozná,nevím na sto procent,ale myslím,že už ví,jaké máte zkušenosti vy?
Moc děkuji!
Odpovědět
Průběh diskuze (15 názorů)
Téma: Jak nenásilně naučit vzteklouna na noční... SimcaS 30.1.2012 14:52
*Re: Jak nenásilně naučit "vzteklo... Donell 30.1.2012 15:4
*Re: Jak nenásilně naučit "vzteklo... Cloe 30.1.2012 15:12
**Re: Jak nenásilně naučit "vztek... Cloe 30.1.2012 15:14
*Re: Jak nenásilně naučit "vzteklo... Lassie66 30.1.2012 15:24
**Re: Jak nenásilně naučit "vztek... Cloe 30.1.2012 15:30
*Re: Jak nenásilně naučit marti12 30.1.2012 16:19
**Re: Jak nenásilně naučit tojá 30.1.2012 16:23
***Re: Jak nenásilně naučit marti12 30.1.2012 16:26
****Re: Jak nenásilně naučit tojá 30.1.2012 19:16
*Re: Jak nenásilně naučit "vzteklo... marti12 30.1.2012 16:24
*Re: Jak nenásilně naučit "vzteklo... ...neviditelná... 30.1.2012 17:20
*Re: Jak nenásilně naučit "vzteklo... Liškodlak 30.1.2012 19:32
*Re: Jak nenásilně naučit "vzteklo... Molly. 30.1.2012 19:41
*Re: Jak nenásilně naučit culík +1 30.1.2012 20:30

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.