| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Epilepsie

19.4.2012 15:50:12 erika,2 děti

Epilepsie a její dopady na vzdělávání

Dobrý den, synovi bude v červnu 6 let. Od 5 let má epilepsii (benigní rolandická epilepsie). Dále má brýle od srpna loňského roku, měli jsme podezření, že hůř vidí, ale že mu naměřili 6 a 7 dioptrií, to byl velký šok. Dostal tedy brýle - na blízko a nosí 3 hodiny denně okluzor střídavě na levé a pravé oko, aby očka rozcvičil, aby se naučil dobře zaostřovat. Chodí do běžné mš, je často nemocný, docházka do mš je mizerná. Tam nějak pluje s davem, občas potřebuje pomoct - nakrájet maso, zapnout zip, spíš drobnosti, jinak zvládá, s chováním větší problémy nejsou, předškolní přípravu nechce dělat, tak ho nenutí - prý stejně bude mít odklad, tak že to s ním budou dělat příští rok. Chodíme na logopedii, ergoterapii (má horší jemnou motoriku), neurologii, alergologii (má dýchátko, foukáme denně Budi - air), oční, kožní...Snad jsem na něco nezapomněla. Jedná se mi o to, že mu teď vyřizuji odklad, tak jsme byli u psycholožky - zjistila mu špatnou pozornost, psychomotorický neklid, snadnou unavitelnost, horší grafomotoriku, hravost - nezralost na školu, ani řeč ještě není bez chybiček - neumí ž, č, r a ř.
O odkladu nepochybuji, a to co zjistila psycholožka, tak souhlasím se vším. Dnes jsme byli ještě v jednom SPC, kde mají i zkušenost s postiženými dětmi a s dětmi s epi. Dost mě tam rozložily, začaly mi říkat, jak má špatné léky, jak máme změnit neurologa, změnit léky, že mají na něho obrovsky špatný vliv, - ten neklid, nepozornost, výkyvy aktivity a pasivity, .....Že ho rozhodně nemáme nechat v té mš kam chodí, že potřebuje speciální mš a pak speciální zš. Řeknu to rovnou - doporučily nám, ať ho dáme na Kociánku do mš - byli jsme tam v tom jejich SPC. Přiznám, že se mi tam nelíbilo. Sice je prima, že je tam jen 10 dětí ve třídě, ale podotýkám, že s diagnozami ment. retardace, autismus, DMO, ...Syn je intelektově naprosto v pořádku. Jen mu právě hrozí poruchy učení a ta pozornost je špatná. Otázka zní? Co byste dělaly mamky? Kdo jste něčím podobným prošly? Ještě dodám, syn má na epi už druhé léky. Při prvních byl hrozně utlumený, ospalý, pak záchvaty po třímesíční pauze zase začly, tak změnila mudr léky, bere nyní Convulex (předtím Ospolot) a po něm jsou právě zas jiné problémy - ten neklid a nesoustředěnost. Záchvaty - od ledna měsíc a půl klid, pak nemoc - horečky a antibiotika - a záchvaty zas byly, dva dny za sebou. Mívá záchvaty krátce po usnutí. Jen krátké záchvaty, stačí ho poplácat po tvářích, popr. pár kapek studené vody do obličeje a on se probere. Jinak co se týče té motoriky, tak problémy - neumí a nejdou mu zapnout knoflíky, s nůžkami válčí, s tužkou taky - špatný sklon tužky (drží ji jak prase kost), nezvládá jíst příborem....Prostě spousta drobností, ani si na vše nevzpomenu. Jsme z Brna a teď hledám prostě pro něj nejlepší možnosti. Malý kolektiv, individuální péči, prostě aby se rozvíjel ve všech směrech co nejlíp, aby se dobře připravil na školu. Kam s ním? A změnit neurologa? Lidsky je mi jeho mudr. sympatická. Nevím co mám dělat. Díky za vaše názory.
Odpovědět
Průběh diskuze (20 názorů)
Téma: Epilepsie a její dopady na vzdělávání erika,2 děti 19.4.2012 15:50
*Re: Epilepsie a její dopady na vzděláv... erika,2 děti 19.4.2012 15:56
**Re: Epilepsie a její dopady na vzděl... Hal2 19.4.2012 16:23
*řídila bych se citem karma 19.4.2012 16:18
*Re: Epilepsie a její dopady na vzděláv... Evžíček 19.4.2012 16:26
**Re: Epilepsie a její dopady na vzděl... dadlenka 19.4.2012 16:32
***Re: Epilepsie a její dopady na vzd... erika,2 děti 19.4.2012 17:41
****Re: Epilepsie a její dopady na v... kytko 19.4.2012 17:53
****Re: Epilepsie a její dopady na v... Eliška Junková 19.4.2012 21:5
*Re: Epilepsie a její dopady na vzděláv... Hal2 19.4.2012 16:33
**Re: Epilepsie a její dopady na vzděl... erika,2 děti 19.4.2012 17:32
*Re: Epilepsie a její dopady na vzděláv... kytko 19.4.2012 17:4
**Re: Epilepsie a její dopady na vzděl... kytko 19.4.2012 17:16
***Re: Epilepsie a její dopady na vzd... erika,2 děti 19.4.2012 17:34
****Re: Epilepsie a její dopady na v... kytko 19.4.2012 17:55
*****Re: Epilepsie a její dopady na... erika,2 děti 19.4.2012 19:10
*Re: Epilepsie a její dopady na vzděláv... erika,2 děti 19.4.2012 17:37
**Re: Epilepsie a její dopady na vzděl... kytko 19.4.2012 17:52
*Re: Epilepsie a její dopady na vzděláv... štěpánkaa 19.4.2012 17:41
*Re: Epilepsie a její dopady na vzděláv... Pawlla 20.4.2012 5:31

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.