| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Křečové žíly - varixy

11.7.2012 22:29:49 Peetinka+E08/08+A10/10+V07/16

Re: Odstarnění křečových žil - Praha

Pracoviste v Praze tedy neporadim, jen se podelim o cerstvou zkusenost.
Mam za sebou operaci varixu velkeho rozsahu na obou nohou, od stehna az po lytko, metodou invaginační stripping (jedna v puli dubna, druha zacatkem kvetna). Operace prevaznou dobu v lokalni anestezii, povidala jsem si v pohode s panem doktorem i jeho manzelkou, ktera nam u toho predcitala zajimave clanky z casopisu. :-) Na cast zakroku me uspali. Bolelo me akorat vpichovani anestetika, samotne vytahovani zil nebolelo vubec. Operace byly ambulantni, po zakroku minimalni bolestivost, okamzita moznost chuze (ta se naopak doporucuje!) Pokud stat, tak prvni tyden po operaci neustale preslapovat, pokud sedet, tak s nohou podlozenou. Mela jem jen naplastove stehy, ktere se sundavaly po tydnu. Byla jsem na operaci vzdy v patek, puncochu mi dr. natahl bezprostredne po operaci a poprve jsem ji mohla sundat az v nedeli vecer. Od te doby jsem mohla na noc puncochy sundavat, ale rano hned zas natahnout. Po operaci se musi nosit dva mesice (cim dele, tim lepe). Ted jsem tedy s jednou nohou 3 mesice a s druhou 2,5 mesice po operaci, jizvicky jsou jeste viditelne, ale uz krasne mizeji a zacina to vypadat opravdu nenapadne. :-) Rozhodne mi to stalo za to.
Jen jeste podotykam, ze me pan doktor vyvedl z mezi lidmi rozsireneho omylu (i ja si to myslela, a proto cekala taaaak dlouho), ze neni nutne s operaci vyckavat, az ma zena odrozeno ci odkojeno, protoze pak muzou zily dosahnout tak "suproveho" stavu jako ty moje. Naopak, ze kdyz se to podchyti brzy, je vse mnohem setrnejsi a mene bolestive. Nedavno odoperovali i jednu z vlastnich zdrav. sester, ktera mela sestimesicni miminko, kojila. Takze nic neni nemozne.
Byla jsem v Havlickove Brode u dr. Henzla, vrele doporucuji: www.artven.cz (na tech strankach se doctete jak o prubehu operaci varixu ruzneho typu, tak o pooperacnim prubehu). Neni to sice Paraha, ale sjizdeji se mu tam pacienti ze siroka daleka, i z druheho konce republiky, je vyhlaseny. Predesilam a varuju, ze objednaci lhuty (ne na vstupni vysetreni, ale na operacni vykon) jsou dlouhe cca pul roku.
Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
Téma: Odstranění křečových žil - Praha Dorrota 11.7.2012 15:28
*Re: Odstarnění křečových žil - Praha draky+dráčata 11.7.2012 15:42
**Re: Odstarnění křečových žil - Praha Dorrota 11.7.2012 16:11
***Re: Odstarnění křečových žil - Pra... draky+dráčata 11.7.2012 18:53
*Re: Odstarnění křečových žil - Praha DaVinci 11.7.2012 15:49
**Re: Odstarnění křečových žil - Praha Dorrota 11.7.2012 16:11
***Re: Odstarnění křečových žil - Pra... DaVinci 11.7.2012 16:27
****Re: Odstarnění křečových žil - P... Dorrota 11.7.2012 16:58
*****Re: Odstarnění křečových žil -... mamina71 23.4.2013 18:37
*Re: Odstarnění křečových žil - Praha Liškodlak 11.7.2012 20:4
*Re: Odstarnění křečových žil - Praha Peetinka+E08/08+A10/10+V07/16 11.7.2012 22:29

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.