| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Krvácení z nosu

25.4.2013 9:59:37 Simča, dcery *1988 a 1997

Krvácení z nosu u seniora - používání Enofixu

Mám prosbu a dotaz na všechny přítomné, i když asi nejvíce na případné lékaře:
Můj tatínek (88 let, celkem čilý důchodce, trochu vyšší cukr a problémy se žílama na nohou, jinak čupr děda) má poslední dobou problém, že mu teče často (cca 5x do týdně) krev z nosu. Není to v souvislosti v úderem, smrkáním či kýcháním, není to ani pravidelně či nějakou stejnou dobu po braní prášků (bere Warfarin na ředění krve). Stane si mu to dopoledne, odpoledne i v noci....
Své doktorce to řekl, dostal Emofix mast. ALE mamka má trochu výhrady k tomu, JAK tu mast taťka užívá. Táta - KDYŽ se mu spustí krev - si udělá tampon z vaty, NA TU dá mast a strčí do nosu. Dotaz zní: neměl by si vnitřek nosu potírat mastí nějak pravidelně - preventivně? Neměl by tu mast dávat při krvácení do nosu aplikátorem a ne na vatičku?
A jinak - co doporučit na odstranění tohoto krvácení ještě jinak? Poradila jsem mamce koupit šumivý celaskon, protože vím, že C vitamín posiluje cévní stěny (tedy
MYSLÍM SI, ŽE TO VÍM ~;) ) . Je ještě něco jiného? Nějaké prvky, vitamíny a tak? Táta jí vše, jí s chutí, jí i dost zeleniny (na chlapa ~w~). Má poslední dobou trochu potíže s příjmem tekutin (a taky asi i následekm toho...) s vyprazdňováním.

Moc děkuji za veškeré rady.
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
Téma: Krvácení z nosu u seniora - používání En... Simča, dcery *1988 a 1997 25.4.2013 9:59
*Re: Způsob používání Enofixu - krvácen... Perseia 25.4.2013 10:42
**Re: Způsob používání Enofixu - krvác... Simča, dcery *1988 a 1997 25.4.2013 10:54
***Re: Způsob používání Enofixu - krv... N. 25.4.2013 11:9
*Re: Způsob používání Enofixu - krvácen... Okolík 25.4.2013 17:47

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.