| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Psychologové a psychiatři

14.6.2013 9:31:10 Minie1

Metoda RUŠ a metoda EFT

Zachytila jsem tady už po několikáté na diskusi zmínku o metodě RUŠ. Zajímalo by mě, co přesně to je, ale ne odkaz na internetové stránky terapeuta, ale přímo zkušenosti někoho, kdo na ní byl.

Jak to probíhá, co všechno se jí řeší. A hlavně - NEJSOU PAK NĚJAKÉ DOZVUKY po terapii - třeba vyplavování negativních emocí, vzpomínek?
A dělá to výhradně terapeut, nebo to člověk na sobě může nějak praktikovat i sám?

Kamarádka kdysi byla na kineziologii, taky se o ní nejdřív psano jako o bezvadné neškodné metodě, kterou jde řešit všechno. Kamarádka měla i negativní zkušenost, byla pak přehnaně emocionální, pro okolí docela problém, protože reagovala neadekvátně. Dneska se to i přiznává, že záleží jednak na zkušenosti terapeuta, taky ale že k vyplavování negativních emocí při přemazávání bloků opravdu dochází a že ty dozvuky jsou. A když se s tím člověkem pak nepracuje dál a taky jeho okolí není srozuměné s tím, co se s ním děje, může to být docela problém.

Ještě k těm metodám - nedávno jsem četla o metodě EFT, přišlo mi, jestli to není něco podobného, ale tu si mohl každý na sobě praktikovat sám. Zkusila jsem to v nějakých problémech, přišlo mi, že člověka psychicky zvedne, ale nepřišel mi ten účinek trvalý, aby k tomu problému už nedošlo.
Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Téma: Metoda RUŠ a metoda EFT Minie1 14.6.2013 9:31
*Re: Metoda RUŠ a metoda EFT Kamisi 14.6.2013 19:53
**Re: Metoda RUŠ a metoda EFT Minie1 14.6.2013 20:30
***Re: Metoda RUŠ a metoda EFT Minie1 14.6.2013 20:35
****Re: Metoda RUŠ a metoda EFT Kamisi 14.6.2013 21:5
*Re: Metoda RUŠ a metoda EFT Zajdulka 14.6.2013 21:16
**Re: Metoda RUŠ a metoda EFT Minie1 14.6.2013 21:24
***Re: Metoda RUŠ a metoda EFT Kamisi 15.6.2013 8:59
*Re: Metoda RUŠ a metoda EFT Agatha Ch. 15.6.2013 16:15

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.