| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Cukrovka - diabetes

1.11.2013 8:40:29 M a 1

Re: gestační diabetes a následně cukrovka-vyvinulo se někomu?

Měla jsem obě těhu, druhé těhu na inzulínu (kdyby se hlídalo i první, podle mě je i to, ale krom tabulky se nic nekonalo, žádné měření a tak). Po prvním jsem měla pak kontrolu s klasickou snídaní, po druhém teprve půjdu (malý má 9 měsíců). Každý řekl jinak kdy jít na kontrolu, ale rozhodně to hodně ovlivňují hormony a kojení, takže mě třeba doporučili jít až po půl roce pokud se budu cítit ok (je fakt že hodnotu přes deset na sobě poznám i bez glukometru vždy spolehlivě) až se to kojení a i režim trošku zlepší.

Pokud sis v těhu měřila, tak víš jak tvé tělo reaguje. U mě jakákoliv nemoc (i jen nachlazení, které zatím probíhá skrytě, tak dva dny před propuknutím už měnilo hladinu cukru, byla zvýšená), tak stres a nevyspání zaručeně zvedlo cukr, který se tak celý den držel a během dvou dnů klesl...což jako s miminkem které už třetí měsíc noc co noc řve jak mu rostou zoubky a bolí ho to, my chodíme jako zombie - vím jistě, že by cukr byl zvýšený, když mi ráno třeští hlava z nevyspání.

Glukometrem se občas zkontroluju, hodnoty mám dobré i na lačno i po jídle (hodinu i dvě), jen osobně si myslím, že nějakou intoleraci jsme měla už před těhotenstvím, spíš celý život, hodně špatně reaguji na výkyvy cukru v krvi - jak vlčí hlady, tak špatně po 3 hodiních bez jídla (zvracení atd.), přestože na každém krevním testu mám gylkémii super (kvůli chronické nemoci, mi deset let brávají krev několikrát do roka).

Víš co ti doporučím, měř se třeba týden a uvidíš, pak taky Manducu na záda a možnost si udělat jídlo (jooo vím, taky jsem prvního půl roku jedla jen když jsem se k jídlu dostala...holt náročné miminko a druhé dítě k tomu, nějakým vyvařováním a pravidelné stravě nesvěčí a doktor chlap to opravdu nepochopí....že nenecháš miminko řvá a jdeš se v klidu najíst....za jedno to máma neudělá, a za druhé ikdyby chtěla tak je v takovém stresu že se prostě nenají..) a pak zkusit jíst trošku stylem třeba tady: Zdeňka Kollárikova (má webky), prostě taková zdravější strava než na to co jsme zvyklí a uvidíš jak jídlo dokáže změnit kolísání cukru a nemusíš se při tom omezovat. Mě to zatím funguje, ťuky, ťuky:)
Odpovědět
Průběh diskuze (15 názorů)
Téma: Gestační diabetes a následně cukrovka karma 31.10.2013 22:18
*Re: gestační diabetes a následně cukro... ...neviditelná... 31.10.2013 22:27
**Re: gestační diabetes a následně cuk... karma 31.10.2013 22:32
***Re: gestační diabetes a následně c... ...neviditelná... 1.11.2013 14:16
*Re: gestační diabetes a následně cukro... Girili 31.10.2013 23:9
**Re: gestační diabetes a následně cuk... Girili 31.10.2013 23:11
***Re: gestační diabetes a následně c... karma 1.11.2013 9:55
*Re: gestační diabetes a následně cukro... Jarmilka. 1.11.2013 6:58
**Re: gestační diabetes a následně cuk... ...neviditelná... 1.11.2013 8:12
**Re: gestační diabetes a následně cuk... karma 1.11.2013 10:1
*Re: gestační diabetes a následně cukro... Pavla, Z06, V08, O10 1.11.2013 7:37
**Re: gestační diabetes a následně cuk... M a 1 1.11.2013 8:40
***Re: gestační diabetes a následně c... karma 1.11.2013 9:48
**Re: gestační diabetes a následně cuk... karma 1.11.2013 9:51
*Re: gestační diabetes a následně cukro... KoproFka 2.11.2013 1:17

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.