| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Drbárny : Děti s poruchou komunikace

8.1.2014 22:30:17 rišulka

Budou někdy mimoni normální?

Holky, ženy, maminky, znáte moje potíže, ale nevíte, kdo jsem. Jsem obyčejná, vlastně i jednoduchá, žiju určitým řádem, uklidňuje mě to, jsem nenáročná a skromná, na materialismus mě neužije, ani na zábavu, stačí mi sem tam jeden člověk, stačí mi s ním mlčet, nic nepotřebuju - a přesto nedokážu najít svůj klid. Uvnitř jsem komplikovaná, chytrá až moc, vše skryté, nevyužité, jsem náročná na své výkony, ale k ostatním tolerantní, ústupná. Někdy, na některé, to působí, jako že jsem blbec, který si nechá vše líbit. Když mě něco bolí, makám, když se trápím a je mi do pláče, křičím a měním to na vztek.
Ale dneska jsem plakala.
Kvůli prcka. Kvůli školy.

A to byl dnes "jen" den otevřených dveří. Ráno jsem tam byla sama, jen já a jedni další rodiče. Ředitel nás provedl školou a měl dost času věnovat se našim dotazům, měla jsem z toho dobrý pocit, hlavně jsem viděla na vlastní oči ty tolik žádané asistenty - tady mají studenty na prax, jako dopomoc, doprovod, zklidnění apod.
Odpoledne bylo hraní deskových her s většími žáky a za dozoru učitelky, která nabízela kávu, čaj, byla milá a rovněž odpovídala na dotazy. To už byl docela nával, ale dalo se to. Ty děti se sice docela dost věnovaly spíš sobě navzájem, ale i tak jsme s prckem obešli tři stoly a zahráli tři hry.
On nevěděl, co dělá. Bavilo ho to, to ano, ale to je ta jeho přizpůsobivost, ho baví víceméně všechno, když jsou kolem děti a cítí se jejich součástí. Ale nevěděl, co dělá, nerozuměl pravidlům ani neměl ambici je dodržet a jimi dosáhnout požadovaného cíle. Takto byly ty hry buď nekonečné nebo předčasně ukončené - já už to nechci hrát. Zabavili jsme se asi hodinu a pak šli na sváču a kafe k babičce.
Povídala jsem jí to a společně jsme nacházely další a další situace a momenty, kdy jsme si všimly, že je prcek prostě "mimo".
Jsou věci, které mu vysvětluji dennodenně, odpoví ano a zítra jedem nanovo. Steče to po něm jako voda.
Vím, že tohle je ta dysfázie, to nepochopení. Na druhou stranu je v něm obrovský rozpor, co ho zaujme, co ho baví, to dovede nastudovat málem na akademické úrovni (posledně jsem psala o tom vesmíru, v tom fakt "jede").
To, čemu nerozumí, moc popsat nedovedu. Jedná se o běžné, jednoduché věci, posloupnosti, logiku, dedukci.
Víte, že s ním dělám tolik věcí, dělám toho tolik a pak.. přijde chvilka, kdy vidím, že je to pořád málo, že něco nedělám. Prostě mě to nenapadne, nevím, který směr je žádoucí, nutný, nevím, kde a jaká cvičení hledat, jak podpořit jeho rozvoj myšlení.
Nechci zázraky, chci, aby mohl úspěšně žít normální život. Zatím působí jako mimoň. A JE mimo.
Ale tlačí mě čas. Ve škole už dojde k "přestřižení pupeční šňůry", budou to jeho výsledky, jeho ne moje, mluvíme o tom, ví to, ale zřejmě nerozumí. Okamžik "je to jeho boj" je zatím vzdálen, budu za ním stát a pomáhat co zvládnu, s pomocí mojí maminky (babičky) a s dovolením i vaší :)

Prosím dávejte mi tipy a rady pro tu podporu a rozvoj myšlení, řekněte mi, jakým vývojem procházely vaše (podobné) děti nebo i jen známé z vašeho okolí.

Nepište mi, že jsem skvělá (děkuju všem, kdo si to myslí!), pište mi, co mám dělat, co víc, co přesně, jak postupovat a jaké čekat výstupy, jaký je časový horizont toho dozrávání, je vůbec reálné?

A - omlouvám se za délku příspěvku, mi pomáhá se takto vypsat, přemýšlet a formulovat problém - nikde jinde na to není čas ani prostor, doktoři spěchají, berou jako na běžícím páse, na termíny se čeká měsíce, "systém" nás mele všechny, je i nás - a "takových jako my už viděli".. A taky - prcka přece znají, starají se o něj od narození, celých šest let (neurolog - DW syndrom, epi, adhd / logoped - dva roky, dyslálie, dysfázie / psycholog - skoro rok, hraniční inferiorita, adhd).

A - rozbrečela jsem se až při tel. hovoru s bývalým manželem. (Vycházíme dobře, je daleko, o vánocích se ukázal, byl v pořádku a Riškovi udělal krásný den s výletem za babi; pokud to takhle vydrží, nemám nic proti.) Vyslechl mě, sám se ptal, rozebíral, uklidňoval a na konec řekl "on (prcek) je šťastný v tom svém" (vnímání, myšlení, světě). Je to tak.
Odpovědět
Průběh diskuze (41 názorů)
Téma: Budou někdy mimoni normální? rišulka 8.1.2014 22:30
*Re: Budou někdy mimoni normální? Žžena 8.1.2014 22:39
*Re: Budou někdy mimoni normální? babiki 8.1.2014 22:44
**Re: Budou někdy mimoni normální? rišulka 8.1.2014 23:8
***Re: Budou někdy mimoni normální? babiki 8.1.2014 23:34
****Re: Budou někdy mimoni normální? rišulka 8.1.2014 23:40
*Re: Budou někdy mimoni normální? Len 8.1.2014 22:52
**hele Hr.ouda 8.1.2014 23:0
***Re: hele rišulka 8.1.2014 23:26
**Re: Budou někdy mimoni normální? rišulka 8.1.2014 23:42
*Re: Budou někdy mimoni normální? Monika 8.1.2014 23:0
**Re: Budou někdy mimoni normální? rišulka 8.1.2014 23:13
***Re: Budou někdy mimoni normální? Monika 8.1.2014 23:25
***Re: Budou někdy mimoni normální? Kafe 9.1.2014 14:27
*Re: Budou někdy mimoni normální? Renka + 3 8.1.2014 23:4
**Re: Budou někdy mimoni normální? ...neviditelná... 8.1.2014 23:8
***Re: Budou někdy mimoni normální? ...neviditelná... 8.1.2014 23:12
****Re: Budou někdy mimoni normální? ...neviditelná... 8.1.2014 23:15
****Re: Budou někdy mimoni normální? rišulka 8.1.2014 23:16
*****Re: Budou někdy mimoni normáln... ...neviditelná... 8.1.2014 23:19
*****Re: Budou někdy mimoni normáln... Renka + 3 8.1.2014 23:23
***Re: Budou někdy mimoni normální? daba+holčička 9.1.2014 19:35
**Re: Budou někdy mimoni normální? rišulka 8.1.2014 23:45
*Re: Budou někdy mimoni normální? fisperanda 8.1.2014 23:18
**Re: Budou někdy mimoni normální? rišulka 8.1.2014 23:27
*Re: Budou někdy mimoni normální? TaJ 8.1.2014 23:27
*Re: Budou někdy mimoni normální? Eržika. 9.1.2014 7:23
*Re: Budou někdy mimoni normální? Eržika. 9.1.2014 7:28
*Re: Budou někdy mimoni normální? caira (Vojta1/03,Mates11/04) 9.1.2014 7:29
**Re: Budou někdy mimoni normální? Monty 9.1.2014 9:18
***Re: Budou někdy mimoni normální? lipoo 9.1.2014 15:59
****Re: Budou někdy mimoni normální? lipoo 9.1.2014 16:0
*Re: Budou někdy mimoni normální? Epepe 9.1.2014 8:11
*Re: Budou někdy mimoni normální? Kamisi 9.1.2014 8:33
*Re: Budou někdy mimoni normální? Persepolis 9.1.2014 8:33
*Re: Budou někdy mimoni normální? koxtry 9.1.2014 9:9
**Re: Budou někdy mimoni normální? koxtry 9.1.2014 10:40
*Re: Budou někdy mimoni normální? takyjedna 9.1.2014 12:9
*Re: Budou někdy mimoni normální? Gertruda 9.1.2014 13:13
*Re: Budou někdy mimoni normální? CisloPi 9.1.2014 16:14
**Re: Budou někdy mimoni normální? Babsi+2 9.1.2014 18:26

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.