| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Psychologové a psychiatři

18.3.2014 22:31:36 rišulka

Depistáž SPC ve školce

Tak po dlouhém čekání to konečně jede! Dnes mi volala paní ze SPC s termínem na depistáž - příští týden a mám tam být i já.
Chci se zeptat, jestli jste některá z vás toto zažily, jak to probíhá, jaký má význam a vliv moje přítomnost (myslím, že prcek je beze mě trochu jiný, jako otrkanější).

No a vzhledem k předchozímu tématu mě nutně napadá i otázka té zmiňované diagnostiky, protože právě o to se bude jednat v případě mého prcka - odkladový, nástup do školy v září 2014, zatím dg. dysfázie s podezřením na pas nebo autistické prvky, projevy mimoňské, rituály apod., obecná inteligence nižší průměr. Letáček o podobnosti a možnosti záměny dysfázie s pas jsem dostala, pročetla, jsem seznámena - pro mě další dg. není podstatná, nepotřebuji to já, ale dělají to kvůli školy, dostali jsme doporučení do spec. třídy pro autisty a děti s vývojovými poruchami (tak nějak je ten název - zatím není přijatý nikde), má to být (zřejmě) taková jakoby "berlička" pro ty děti do třetího ročníku, poté budou děti rozděleny do běžných tříd, zvládnou-li dozrát nebo budou pokračovat ve spec. škole zaměřeně dle konkrétní vady, počítá se s tím, že se tato vada projeví právě do deseti let věku - toto vše píšu tak laicky, jak mi bylo podáno a jsem pochopila v hrubém obrysu ze schůzky s ředitelem.

Dámy promiňte, zas to budu mít dlouhé, ale napadá mě ještě další otázka - k té inteligenci: je možné nějak na IQ zapracovat? Prckovi totiž u jedné psycholožky na testech před rokem (na odklad) vyšel jako MR, hraničně střední MR a teď zkraje roku mu jiná psych. dala nižší průměr, že prý mr je nesmysl. Může se toto měnit věkem? Existují nějaké "úlevy" - jak to říct, no prostě prcek je v cizím prostředí jako pytlem praštěný, neostýchá se, hraje si a je přelétavý, jako dítě, jako adhd, ale nespolupracuje, nesoustředí se, vše se mu musí opakovat a "lákat" ho k výkonu, na druhou stranu přede mnou, dědou a učitelkou ve školce se projevuje sebevědomě a inteligentně až k neuvěření - samozřejmě si uvědomuji, že nejsem objektivní, ale nejsem matka s růžovými brýlemi a právě tento rozpor si uvědomuji, proto se ptám.. :)
Odpovědět
Průběh diskuze (12 názorů)
Téma: Depistáž SPC ve školce rišulka 18.3.2014 22:31
*Re: Depistáž SPC ve školce *Aida* 18.3.2014 22:53
*Re: Depistáž SPC ve školce Cimbur 18.3.2014 23:17
**Re: Depistáž SPC ve školce Suza007 19.3.2014 6:40
***:-) ...neviditelná... 19.3.2014 9:56
*Re: Depistáž SPC ve školce rišulka 18.3.2014 23:25
*Re: Depistáž SPC ve školce Kamisi 19.3.2014 7:13
**Ostrava Žab 19.3.2014 7:55
***Re: Ostrava rišulka 19.3.2014 9:55
*Re: Depistáž SPC ve školce LenkaMad 19.3.2014 12:50
*Re: Depistáž SPC ve školce Martina+08+11 19.3.2014 19:54
**Re: Depistáž SPC ve školce rišulka 19.3.2014 20:16

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.