| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Epilepsie

1.11.2014 11:00:11 Sharien

Mám synovi dávat antiepileptika?

Ahoj, vkladam téma kamarádky, která tu nemá registraci:


Mám dotaz-syna viděly dvě neuroložky,obě váhají, zda dát valproát, nebo ne. Shodly jsme se, že zatím ne,ale nevím,jestli tomu neujdem a jaké jsou plusy a minusy.

Syn měl kdysi krvácení do mozku, částečně atrofie a chodili jsme na neurologii a EEG kontrolně, protože bylo pravděpodobné,že se někdy epi objeví. Zhruba do 3 let EEG čisté, teď v 5ti letech nic moc.Nicméně klasické záchvaty se nikdy neobejvily.Ale občas má něco jako migrenózní stavy-extrémní bolesti hlavy,zvracení,světloplachost,po tom je zmatený. Neuroložky říkají,že ten obraz na EEG i klinické příznaky můžou ukazovat jak na migrénu,tak na epi-nic není příliš vyhraněné.

Žádné léky dosud nebral. Jenže EEG se zhoršuje, syn vypadá celkem ok,ale přijde mi,že se mu zhrošila řeč, není tak plynulá, hodně zapomíná, víc se vzteká. (mluvil hezky,teď napodobuje mladšího brášku,mluví hůř,ale nepřijde mi,že se opičí kvůli němu,prostě mám takovou intuici).

Nemáme s epi,ani žádnými léky zkušenosti. Nevím,jestli by mu léky nepomohly, má nastoupit do školy, nechci aby ho to ovlivnilo. Na druhou stranu, valproát není žádnej vitamín....
Odpovědět
Průběh diskuze (5 názorů)
Téma: Mám synovi dávat antiepileptika? Sharien 1.11.2014 11:0
*Re: Mám synovi dávat antiepileptika? fisperanda 1.11.2014 11:9
*Re: Mám synovi dávat antiepileptika? erika,2 děti 1.11.2014 11:19
*Re: Mám synovi dávat antiepileptika? úča 1.11.2014 21:7
*Re: Mám synovi dávat antiepileptika? ... 2.11.2014 6:32

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.