| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Šedý zákal

28.4.2015 10:26:41 Ema

Re: Šedý zákal - pooperační stav

Tedy pres ten sedy zakal podle mne logicky nemohl pred operaci videt, jestli ma nejake problemy vzadu za cockou, ktera je zakalena. Vsichni tady jsme amateri, ale presto bych zkusila oko kontrolovat jeste u jineho ocniho.

Pred tou operaci asi pred 8 lety jsem v lete byla v Praze a nechavala jsem si delat slunecni bryle na dalku. V optice meli 2x tydne ocniho lekare. Doktorka tam shodou okolnosti byla. Pri detailni hodinove kontrole mi zkontstatovala 3 ruzne problemy leveho oka(krome zacinajiciho sedeho zakalu, ktery podle ni nebyl zadny problem (vyvoj na leta). Celkem mne vydesila, konstatovala krome dalsich 2 chorob rozpad okraju sitnice, coz se melo sledovat kazde 3 mesice. Hned po navratu domu jsem se objednala k ocnimu. Samozrejme jsem nerikala nic o tom, ze jsem byla u ocniho v Praze a co mi dala za diagnozy.

Zdejsi ocni konstatoval, ze mam sedy zakal, ktery v mem tehdejsim veku povazoval za predcasny (ted vim, ze to neni nic neobvykleho). Na kontrolu mne objednal za rok.

Objednala jsem se u jeste jednoho ocniho v jinem mestecku. Ten taky konstatoval jenom sedy zakal a zadnou jinou chorobu, kterou zjistila ocni v Praze. Tomu jsem vysvetlila, co prazska rekla, udelal mi jeste jednou dukladnou kontrolu vsemi moznymi pristroji a nic krome sedeho zakalu nepotvrdil. Od te doby - na operaci, po operaci, novych kontrolach, v nemocnici vzdycky u jineho ocniho - mi NIKDY z Tech diagnoz nic nepotvrdili.

Tohle pisu, ze i mistr ocar se muze utnout, ne ze by v Praze nebyli odbornici. Jestli ma maminka porad ty problemy, ja bych na jejim miste sla na kontrolu jeste nekam jinam a napsala si vsecky potize, ktere mam, a pozadala o vysvetleni. Jestli jsou zpusobeny necim jinym, je dulezite to pochytit vcas.
Odpovědět
Průběh diskuze (15 názorů)
Téma: Šedý zákal - pooperační stav Signoret 27.4.2015 15:34
*Re: Šedý zákal - pooperační stav Ema 27.4.2015 16:0
*Re: Šedý zákal - pooperační stav Ema 27.4.2015 16:2
**Re: Šedý zákal - pooperační stav Signoret 27.4.2015 18:13
***Re: Šedý zákal - pooperační stav Ema 27.4.2015 20:55
****Re: Šedý zákal - pooperační stav Signoret 28.4.2015 6:38
***Re: Šedý zákal - pooperační stav Ema 27.4.2015 20:56
*Re: Šedý zákal - pooperační stav Luc. 27.4.2015 18:37
*Re: Šedý zákal - pooperační stav Binturongg 27.4.2015 21:49
**Re: Šedý zákal - pooperační stav Signoret 28.4.2015 6:34
*Re: Šedý zákal - pooperační stav LenkaMad 28.4.2015 8:57
**Re: Šedý zákal - pooperační stav Signoret 28.4.2015 9:54
***Re: Šedý zákal - pooperační stav Ema 28.4.2015 10:26
****Re: Šedý zákal - pooperační stav Signoret 28.4.2015 13:13
****Re: Šedý zákal - pooperační stav LenkaMad 28.4.2015 13:19

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.