| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Žlučníkové problémy

8.6.2015 10:04:59 Alca

Re: Jak po operaci žlučníku

Operovaná jsem byla v únoru. S plyny jsem měla taky delší dobu problém, jediné co pomáhalo bylo chodit a zase chodit. Z nemocnice mě propouštěli 4. den po operaci a to už bylo ok. Jizvy jsem v podstatě necítila ani hned po operaci, ale to je silně individuální. Ta horší hojivost je blbá, v létě to tak bývá :( Jinak mě taky nejvíc zlobí jizva v pupíku, dodnes o ní sem tam vím (spíš to "táhne") a špatně se rozmasírovává....

Jinak já teda měla tu výhodu, že nemám děti, takže jsem opravdu měla cca týden full servis (kdy jsem byla v nemocnici a pak přes víkend doma opečovávaná) a další týden byl sice přítel v práci ale i tak se o mě dost staral a já ho z větší části proležela. Po těch 14 dnech jsem začala chodit do práce, ale mám ji kancelářskou a navíc jsem měla domluvené, že můžu odcházet dříve, protože jsem byla hodně unavená. Tenhle režim jsem měla asi týden, pak už jsem normálně zvládala osmihodinovou pracovní dobu.

Je potřeba si dávat pozor na to, že šest týdnů nesmíš zvedat nic těžšího než 2 kila. Taky mi rehabilitační sestra doporučila po tuto dobu nosit batoh a ne kabelku přes rameno, je to pro tělo lepší. cca měsíc po operaci jsem musela dodržovat žlučníkovou (beztučnou) dietu, což také trošku komplikovalo pracovní proces, neb jsem si musela nosit uvařené obědy sebou (v kantýně se vybrat nedalo). Potom už jsem mohla začít jíst normálně, ale pomalu zkoušet co mi sedne a co ne (je to silně individuální). Je třeba ale jíst po malých porcích a pravidelně (zejména ze začátku opravdu pomalu, jinak mi bylo blbě). Po velkých porcích nebo trošku tučnějším jídle mi bývá těžko. Smažené a česnek (po kterém jsem mívala předtím záchvaty) jsem neměla odvahu vyzkoušet doteď ;)

Ale jinak se mi obrovsky ulevilo, už nemám strach kdy přijde záchvat a nehlídám se tolik. Navíc dle histologie už se v žlučníku začaly objevovat známky začínajícího zánětu, tak je jen dobře že je pryč :)
Odpovědět
Průběh diskuze (17 názorů)
Téma: Rekonvalescence po operaci žlučníku katyn 7.6.2015 22:22
*Re: Jak po operaci žlučníku 1kulička 7.6.2015 23:10
**Re: Jak po operaci žlučníku 1kulička 8.6.2015 18:40
***Re: Jak po operaci žlučníku Pole levandulové 8.6.2015 18:43
***Re: Jak po operaci žlučníku Alca 8.6.2015 20:22
****Re: Jak po operaci žlučníku Alca 8.6.2015 20:23
*Re: Jak po operaci žlučníku Leda 8.6.2015 0:17
**Re: Jak po operaci žlučníku mochito 8.6.2015 8:52
***Re: Jak po operaci žlučníku Leda 8.6.2015 10:41
**Re: Jak po operaci žlučníku Leda 8.6.2015 10:24
*Re: Jak po operaci žlučníku Paz 8.6.2015 1:45
**Re: Jak po operaci žlučníku jola 8.6.2015 9:4
***Re: Jak po operaci žlučníku Alca 8.6.2015 10:7
*Re: Jak po operaci žlučníku Alca 8.6.2015 10:4
**Re: Jak po operaci žlučníku Alca 8.6.2015 10:11
*Re: Jak po operaci žlučníku Pole levandulové 8.6.2015 10:20
*Re: Jak po operaci žlučníku Simča, dcery *1988 a 1997 8.6.2015 18:48

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.