| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Kočka

19.8.2015 1:28:17 PadlaNaZnak

Jak odnaučit kotě kousat do nohou?

Ujala jsem se před necelými dvěma měsíci šestitýdenního kotěte, kterému zemřela matka a předchozí majitelé nepočítali s tím, že by se o něj dále starali. Kočička je úžasná, kontaktní, miloučká, chodí se lísat, mazlit, tulí se mi k obličeji a olizuje vlasy. Je veselá a hravá jako asi všechna koťata, samozřejmě akceptuji to, že zvlášť v tom kotěcím období nebude využívat ke hře jen ty podněty, které ji nastrčím já, ale vytvoří si vlastní. Akceptovat ovšem nehodlám, že mi mrška surově skáče po rukou a nohách, kdykoliv jimi pohnu a ona je zrovna v ráži. Snažím se ji svědomitě odstrkovat klidně dvacetkrát za sebou, přistrčím k ní neživou hračku, hážu balonek, zvyšuji hlas (nekřičím), zasyčím, už jsem přistoupila i ke štípnutí nebo jemnému kousnutí. Problém je, že ji to neodradí, ale ještě více nabudí a je o to surovější. Přestane až, když se vyčerpá, nebo si najde zajímavější zábav, což trvá někdy opravdu dlouho a já, jak jsem zvyklá na všelijak náročnou zvěř, už chytám nerva. Jak říkám, je jinak zlatá, ale když už nic jiného, ty kousance opravdu bolí. Vyprovokuje ji ten pohyb, což je v případě nohou i obyčejná chůze. Snad bych to zvládla přežít, kdybych se tady dozvěděla, že to je fáze, kterou má každé kotě a přejde sama, ale bojím se, že tuhle část výchovy zanedbám a pak nebudu mít doma malé hryzající koťátko, ale velkou kočku, se kterou nebudu moct být v jedné místnosti a normálně fungovat. Jasný, že je něco jiného, když si jen tak s tou rukou hraje, leží na zádech, sleduje mi prst, kterým nad ní kroužím, chytá ho packami, JEMNĚ okusuje, ale ona se v těch určitých chvílích s šíleným výrazem do těch končetin pouští a zahryzává se mi div ne do masa - minimálně to tak bolí ~:-D Určitě by bylo lepší, kdyby jí ty hranice jasně vytyčila kočičí máma, ale tu prostě bohužel nemá a já jako její lidská máma tyhle přirozené kočičí způsoby vytyčování neznám.

Za rady budu moc vděčná :-)
Odpovědět
Průběh diskuze (16 názorů)
Téma: Jak odnaučit kotě kousat do nohou? PadlaNaZnak 19.8.2015 1:28
*Re: Jak odnaučit kotě kousat do nohou? Molly. 19.8.2015 7:38
**Re: Jak odnaučit kotě kousat do noho... PadlaNaZnak 19.8.2015 9:24
**Re: Jak odnaučit kotě kousat do noho... PadlaNaZnak 19.8.2015 9:27
***Re: Jak odnaučit kotě kousat do no... Drop 19.8.2015 9:32
***Re: Jak odnaučit kotě kousat do no... Molly. 19.8.2015 10:20
*Re: Jak odnaučit kotě kousat do nohou? Pruhovaná 19.8.2015 9:15
**Re: Jak odnaučit kotě kousat do noho... PadlaNaZnak 19.8.2015 9:32
***Re: Jak odnaučit kotě kousat do no... Drop 19.8.2015 9:35
****Re: Jak odnaučit kotě kousat do ... PadlaNaZnak 19.8.2015 10:28
***Re: Jak odnaučit kotě kousat do no... ...neviditelná... 19.8.2015 9:47
*Re: Jak odnaučit kotě kousat do nohou? ...neviditelná... 19.8.2015 9:24
**Re: Jak odnaučit kotě kousat do noho... Blanče 19.8.2015 9:36
***Re: Jak odnaučit kotě kousat do no... Pruhovaná 19.8.2015 16:56
*Re: Jak odnaučit kotě kousat do nohou? ruže červena 19.8.2015 18:13
*Re: Jak odnaučit kotě kousat do nohou? Meta 20.8.2015 5:52

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.