| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Císařský řez

14.10.2015 15:29:31 Hanka 75

Jizva po císařském řezu

Ahoj, mám po druhém SC. První jizva se mi zahojila skvěle. Druhá vypadá odlišně. Ptala jsem se doktorka v porodnici, která mi dělala poslední ultrazvuk (před propuštěním, zda není hematom apod. v dutině břišní), jak se mi asi jizva zahojí a ona mi (mladá, sympatická) říkala, že nemám čekat, že jako ta první. Že by mi doporučila využít estetickou medicínu, která se platí a že je třeba řešit to brzy, cca 3-5 den po operaci.
A nyní, kontaktovala jsem dva ústavy, kteří dělají estetickou medicínu a jedna sestra a jeden lékař mi po telefonu řekli, že nic se takto brzy po operaci neřeší.
Tak nevím. Samozřejmě to nechci podcenit. Doktorka co mi dávala radu v porodnici se mohla splést (mohla jsem se i přeslechnout).
Jizva má takové vyvýšeniny. Totiž místama 2-3cm jsou okraje rány hezky u sebe a sešité, místy 1-2 cm je na jedné straně vypouklina nahoru cca 1-2mm. Tady si myslím je ten velký rozdíl od první jizvy, kde celá jizva byla bez těchto vyvýšenin a u nich čekám, že už prostě zústanou. Myslela jsem si, že včasný zákrok má být v nějakém jejich snížení už teď... opravdu nevím. V porodnici jsem se více nevyptávala (ani nebyl čas) a teď mne překvapilo, že nikde (obor estetická medicína) neříkají ani nepíší (co jsem našla na netu), že by se to mělo řešit do 3-5 dnů po porodu.
Prosím nemáte někdo zkušenost, radu ? Jak s tipem jizvy a co s tím dělat (hlavně asi ty vyvýšeniny, z nichž mám největší obavu, že jsou prostě moc vysoké, aby se sami hezky upravili). Nějaké doporučení co s tím kdyžtak nejlépe dělat a kdy. díky
Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
Téma: Jizva po císařském řezu Hanka 75 14.10.2015 15:29
*Re: řešení jizvy po císařském řezu Hanka 75 14.10.2015 15:34
**Re: řešení jizvy po císařském řezu Luppa 14.10.2015 16:3
*Re: řešení jizvy po císařském řezu Liškodlak 14.10.2015 15:38
**Re: řešení jizvy po císařském řezu Evžíček 14.10.2015 15:53
*Re: řešení jizvy po císařském řezu Alca 14.10.2015 16:28
**Re: řešení jizvy po císařském řezu Drop 14.10.2015 17:36
*Re: řešení jizvy po císařském řezu Neznámá 14.10.2015 19:26
*Re: řešení jizvy po císařském řezu Minka 14.10.2015 19:54
*Re: řešení jizvy po císařském řezu radka 15.10.2015 8:12
*Re: řešení jizvy po císařském řezu ...neviditelná... 15.10.2015 12:16

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.