| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - ostatní

24.11.2015 9:50:54 katka a 3

Výpověď ve zkušební době a registrace na ÚP

Byla jsem registrovaná na ÚP, našla jsem si práci, podepsala smlouvu, nastoupila....a postupně zjišťovala, že zákonem stanovené povinnosti mému zaměstnavateli vůbec nic neříkají. Nakonec jsem po 6 týdnech nedostala výplatu a sepsala "Rozvázání pracovního poměru zaměstnancem ve zkušební době". Jedno vyhotovení jsem věnovala zaměstnavateli a s druhým se dostavila na ÚP. Tam mě ovšem paní odmítla zaregistrovat, protože na papíře nemám od zaměstnavatele podepsané a orazítkované, že výpověď přijal. Na můj argument, že mi podpis nedá, protože mě nebude chtít propustit, dokud nenajde někoho jiného, a já si opravdu nemůžu dovolit každý den vydat padesátku za dojíždění jen tak, omílá jako kolovrátek, že to on ale ze zákona musí...Na to už jsem jenom řekla, že kdyby dělal, co ze zákona musí, nedala bych výpověď.

Samozřejmě, že teď budu obcházet, obvolávat a otravovat na vyšších místech...jen mě ujistěte, že nejsem jediná, komu to připadá postavené na hlavu.

Prý mu mám další vyhotovení poslat doporučeně poštou. Provedla jsem(a stálo mě to dalších 50Kč), ale stejně mi paní nedovedla odpovědět, k čemu mi to bude, protože mám sice v ruce lístek, že jsem mu něco poslala, ale co v té obálce bylo, nijak nedokážu.
Připadám si, jak Alenka v říši divů. Našla jsem si práci, projezdila fůru peněz, nedostala zaplaceno a teď budu ještě čekat, jestli se jemu bude chtít vyzvednout si rekomando...a pokud se mu chtít nebude, tak co? Nemám ani na nájem a budu další dva týdny čekat, až proběhne doručení fikcí? Včera jsem byla na dalším pracovním pohovoru, fakt se nechci válet doma, ale potřebuju být registrovaná na ÚP, abych měla nárok aspoň na nějaké dávky. Kdybych se na všechno vykašlala a práci si nehledala, byla bych na tom teď líp. ~o~ Fakt nesmírně motivující.
(Omlouvám se za délku. Potřebovala jsem to ze sebe dostat.)
Odpovědět
Průběh diskuze (14 názorů)
Téma: Výpověď ve zkušební době a registrace na... katka a 3 24.11.2015 9:50
*Re: Výpověď ve zkušební době a registr... VítězSlávek 24.11.2015 11:42
**Re: Výpověď ve zkušební době a regis... katka a 3 24.11.2015 11:45
***Re: Výpověď ve zkušební době a reg... margotka78 alias shit-roller 24.11.2015 11:47
*Re: Výpověď ve zkušební době a registr... margotka78 alias shit-roller 24.11.2015 11:44
**Re: Výpověď ve zkušební době a regis... Hana 24.11.2015 11:49
*Re: Výpověď ve zkušební době a registr... Justýna 24.11.2015 11:53
**Re: Výpověď ve zkušební době a regis... margotka78 alias shit-roller 24.11.2015 11:55
*Re: Výpověď ve zkušební době a registr... ...neviditelná... 24.11.2015 12:1
**Re: Výpověď ve zkušební době a regis... katka a 3 24.11.2015 13:26
***Re: Výpověď ve zkušební době a reg... ...neviditelná... 24.11.2015 14:27
*Re: Výpověď ve zkušební době a registr... zerat 24.11.2015 14:22
**Re: Výpověď ve zkušební době a regis... ...neviditelná... 24.11.2015 14:29
**Re: Výpověď ve zkušební době a regis... katka a 3 24.11.2015 18:50

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.