| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky ve Francii

14.6.2016 18:20:01 cvete

Těhotenství a porod ve Francii

Zdravím maminky ve Francii :)
S manželem jsme se nedávno přestěhovali do údolí Loiry (manžel dostal dobrou pracovní nabídku, já jsem prozatím doma) a před týdnem jsem zjistila, že jsem těhotná. Je to moje první těhotenství, ještě nemám za sebou ani první prohlídku a momentálně aktivně hledám gynekologa. Pár tipů jsem si na internetu našla a hodlám je do konce týdne obvolat.

Nicméně až na to, že nejspíš jiný jazyk než francouzštinu lékaři ovládat nebudou (nebo jim nebudou chtít mluvit .. já zase neumím francouzsky, ale to je další věc), tak nevím co od nich a francouzského zdravotnictví v souvislosti s těhotenstvím a budoucím porodem očekávat.

Máte, prosím, někdo zkušenosti s průběhem těhotenství (myslím co se jeho kontrol, návštěv gynekologa, různých testů, finanční zátěže apod. týče) a s porodem ve Francii, o které byste se mohly se mnou podělit?

Budu velice a upřímně vděčná za jakékoliv informace :)

P.S. Zdravotní pojištění v ČR mám pozastavené, spadám již prý pod manželovo francouzské, takže jsem se již registrovala v CPAM (Assurance Maladie), ale ještě čekám na aktivaci profilu a Carte Vitale.
Odpovědět
Průběh diskuze (7 názorů)
Téma: Těhotenství a porod ve Francii cvete 14.6.2016 18:20
*Re: Těhotenství a porod ve Francii Papillon 14.6.2016 21:8
**Re: Těhotenství a porod ve Francii cvete 15.6.2016 20:20
***Re: Těhotenství a porod ve Francii Papillon 17.6.2016 16:50
****Re: Těhotenství a porod ve Franc... cvete 22.6.2016 21:43
*****Re: Těhotenství a porod ve Fra... Katka+A+MA+M(72) 17.9.2016 19:24
******Re: Těhotenství a porod ve F... cvete 24.10.2016 14:4

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.