| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - pojištění

30.11.2016 1:49:55 Petr Malý

Zdravotní pojištění v Polsku /na Slovensku

zdravím
Částečně svou vinou, ale ne úmyslnou, jsem byl vyřazen z Úřadu práce. Samozřejmě že si musím platit zdravotní pojištění sám. Napadlo mne, jak to mají v takovém Polsku či na Slovensku? Nevíte někdo, jaké tam mají podmínky pro to, aby za nezaměstnaného platil zdravotní pojištění stát?
Když se tam registruji na tamním ÚP, bude za mně platit zdravotní pojištění tamní stát?

Podotýkám, že flákač nejsem. Na pracáku jsem byl prvně v životě(po 20ti létech nepřetržité práce na šachtě) a to ještě 2 měsíce. Paní mi nabídla práci, na kterou už fyzicky nemám. Od dr.nemám potvrzení,neboť podle něho jsem zdráv a tak jsem měl 2 možnosti. Příjmout práci, nebo odmítnout. A to mě stalo zajištění, na které jsem se skládal těch 20let. Prý se mohu registrovat znovu za 6měsíců(snad už v té době budu moci zase normálně makat). Podal jsem odvolání, zvažuji soud. Hledám práci dál takovou, která už nebude tak náročná na záda. Nicméně do té doby si musím platit zdravotní. A tak mne napadlo, jestli bych mohl někde v zahraničí(nejlépe v PL či na SK - tyto státy mám docela blízko) získat tamní zdravotní pojištění na účet státu? Práci bych si hledal samo tady v ČR. Tuto dobu bych pak vykázal pojišťovně v ČR.

Děkuji za pomoc či radu v této, pro mne nelehké životní situaci.
Petr
Odpovědět
Průběh diskuze (7 názorů)
Téma: Zdravotní pojištění v Polsku /na Sloven... Petr Malý 30.11.2016 1:49
*Re: zdravotní pojištění v Polsku, nebo... Drop 30.11.2016 5:13
*Re: zdravotní pojištění v Polsku, nebo... Drop 30.11.2016 5:14
*Re: zdravotní pojištění v Polsku, nebo... Cimbur 30.11.2016 5:37
**Re: zdravotní pojištění v Polsku, ne... Petr Malý 30.11.2016 12:39
***Re: zdravotní pojištění v Polsku, ... D.. 30.11.2016 21:10
*Re: zdravotní pojištění v Polsku, nebo... oferma 30.11.2016 9:9

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.