| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - ostatní

10.1.2017 8:46:28 katka a 3

Přestupek x trestný čin - postup policie

Pokusím se být stručná.
Z neoploceného ale označeného pozemku nám bylo ukradeno značné množství palivového a stavebního dříví. Svědek, který mi celou situaci ohlásil, dotyčného nenechavce dva dny pozoroval z okna dalekohledem a potom dokonce zblízka natočil na mobil. Já v té době chodila do práce, celou věc jsem policii nahlásila telefonicky, potom se hned odpoledne zastavila na policii osobně a doplnila jim informace - existence videozáznamu, jméno a adresu svědka.... Výši škody jsem nahrubo odhadla jako minimálně 5000 Kč.
Pachatel je policii známý. Policie vyslechla svědka a zřejmě jednali i s pachatelem, potom mě telefonicky informovali, že stejně nejspíš nemám šanci dostat zpátky víc než tu jednu várku dřeva, která je přímo na videu....No a za pár dní mi přišel dopis, že to kvalifikovali jako přestupek a předali patřičným úřadům.

S policií jsem zatím měla co dělat jen dvakrát, ale vždycky jsem podepisovala papíry a podpisem potvrzovala, že souhlasím s tím,co oni napsali do zprávy. Tady jsem nepodepsala nic. Když jsem si byla stěžovat, že takový postup se mi nelíbí, že jsem uváděla škodu vyšší než pět tisíc a že požaduju, aby se s tím zabývali jako trestným činem, vykrucují se. Já vím, že to dřevo zpátky nedostanu, ale jde mi o princip. Hajzlík nakrade několik kubíků kvalitního dřeva, policajti na něj zahrozí prstíčkem a tím to hasne?

Opravdu je postup policie správný? Nepotřebují žádný můj podpis a sami si určí výši škody, jak se jim hodí?~o~

Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Téma: Přestupek x trestný čin - postup policie katka a 3 10.1.2017 8:46
*Re: rada: přestupek x trestný čin - p... kambala pláááckááá 10.1.2017 10:5
**Re: rada: přestupek x trestný čin -... katka a 3 10.1.2017 10:33
***Re: rada: přestupek x trestný čin... katka a 3 10.1.2017 10:35
***Re: rada: přestupek x trestný čin... kambala pláááckááá 10.1.2017 10:46
****Re: rada: přestupek x trestný č... katka a 3 10.1.2017 12:45
*****Re: rada: přestupek x trestný... kambala pláááckááá 10.1.2017 15:0
*Re: rada: přestupek x trestný čin - p... Fren 10.1.2017 11:56
*Re: rada: přestupek x trestný čin - p... 1kulička 10.1.2017 20:3

Komerční sdělení

Nechcete udělat nový design Rodiny.cz?

Jirka

Již delší dobu si uvědomujeme, že po letech opět nadešel čas "občerstvit" grafickou podobu Rodiny.cz.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.

Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.