| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - ostatní

10.1.2017 8:46:28 katka a 3

Přestupek x trestný čin - postup policie

Pokusím se být stručná.
Z neoploceného ale označeného pozemku nám bylo ukradeno značné množství palivového a stavebního dříví. Svědek, který mi celou situaci ohlásil, dotyčného nenechavce dva dny pozoroval z okna dalekohledem a potom dokonce zblízka natočil na mobil. Já v té době chodila do práce, celou věc jsem policii nahlásila telefonicky, potom se hned odpoledne zastavila na policii osobně a doplnila jim informace - existence videozáznamu, jméno a adresu svědka.... Výši škody jsem nahrubo odhadla jako minimálně 5000 Kč.
Pachatel je policii známý. Policie vyslechla svědka a zřejmě jednali i s pachatelem, potom mě telefonicky informovali, že stejně nejspíš nemám šanci dostat zpátky víc než tu jednu várku dřeva, která je přímo na videu....No a za pár dní mi přišel dopis, že to kvalifikovali jako přestupek a předali patřičným úřadům.

S policií jsem zatím měla co dělat jen dvakrát, ale vždycky jsem podepisovala papíry a podpisem potvrzovala, že souhlasím s tím,co oni napsali do zprávy. Tady jsem nepodepsala nic. Když jsem si byla stěžovat, že takový postup se mi nelíbí, že jsem uváděla škodu vyšší než pět tisíc a že požaduju, aby se s tím zabývali jako trestným činem, vykrucují se. Já vím, že to dřevo zpátky nedostanu, ale jde mi o princip. Hajzlík nakrade několik kubíků kvalitního dřeva, policajti na něj zahrozí prstíčkem a tím to hasne?

Opravdu je postup policie správný? Nepotřebují žádný můj podpis a sami si určí výši škody, jak se jim hodí?~o~

Odpovědět
Průběh diskuze (9 názorů)
Téma: Přestupek x trestný čin - postup policie katka a 3 10.1.2017 8:46
*Re: rada: přestupek x trestný čin - p... kambala pláááckááá 10.1.2017 10:5
**Re: rada: přestupek x trestný čin -... katka a 3 10.1.2017 10:33
***Re: rada: přestupek x trestný čin... katka a 3 10.1.2017 10:35
***Re: rada: přestupek x trestný čin... kambala pláááckááá 10.1.2017 10:46
****Re: rada: přestupek x trestný č... katka a 3 10.1.2017 12:45
*****Re: rada: přestupek x trestný... kambala pláááckááá 10.1.2017 15:0
*Re: rada: přestupek x trestný čin - p... Fren 10.1.2017 11:56
*Re: rada: přestupek x trestný čin - p... 1kulička 10.1.2017 20:3

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.