| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : OSVČ a podnikání

14.1.2017 10:43:18 Vejce

OSVČ a HPP

jsem na RP a pobírám přídavky na děti a něco málo příspěvku na bydlení. přítel je zaměstnán na HPP, jednou ročně si nechává z daní odečítat děti. z důvodu nízkého příjmu v zaměstnání a dostatku volného času si chce otevřít živnost jako vedlejší činnost. moje dotazy: 1) bude mít tedy příjem ze zaměstnání + první rok OSVČ nebudou prokazatelné příjmy, tudíž se bude brát, že si vydělává ještě nějakých 50% průměrné mzdy, což je cca 13500,-. přijdu já tedy ihned o dávky na bydlení a v říjnu i o přídavky? 2) počítáme s tím, že se některý měsíc stane, že si jako OSVČ vydělá víc, než v zaměstnání. jak je to potom s určením, která věc je hlavní? musí se to každý měsíc hlásit a měnit? nebo se to první rok neřeší? 3) vůbec nerozumím paušálům, to se hlásí hned při otevření živnosti, co bude chtít uplatňovat nebo až za rok při podávání daňového přiznání? bude si moct i nadále 1x ročně odečíst ty děti nebo je to podle těch paušálů? budu ráda za každý příspěvek, abych byla trochu v obraze, jak to chodí. moc díky, pěkný den ~x~
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Téma: OSVČ a HPP Vejce 14.1.2017 10:43
*Re: OSVČ + HPP Žžena 14.1.2017 11:20
**Re: OSVČ + HPP Žžena 14.1.2017 11:22
***Re: OSVČ + HPP Ridwen2 14.1.2017 15:8
***Re: OSVČ + HPP Beruška+J02A07T10 15.1.2017 8:52
*Re: OSVČ + HPP Ridwen2 14.1.2017 15:11

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.