| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Cizí jazyky

28.1.2017 12:38:18 ALL

Re: Učebnice němčiny pro dospělé

Budu ráda, když trochu napíšete, co vám připadá na které učebnici dobré/špatné.
Nedávno jsem se totiž ocitla v situaci, kdy jsem si musela rychle vybrat, podle čeho učit, a moc jsem nevěděla. Stručné nahlédnutí sice může lehce vyvolat určitý dojem, ale víc toho člověk zjistí, až když má s knížkou bližší zkušenost.
Kdysi jsem učila podle Themen a ty mi vyhovovaly, připadalo mi, že jsou krásně logicky vystavěné a promyšlené a krásně "vedou" (pokud člověk nahlédl do metodiky). Vyhovoval mi na začátku ten poslech - jednoduchý dialog, ze kterého se vycházelo, pěkně postupně se to téma rozvíjelo a procvičovalo. Ale to je dávno, třeba bych to dnes viděla jinak, to nemohu vyloučit.
Po delší pauze, kdy jsem neučila, jsem zkusila Schritte. Ty mi nejdřív tak úplně neseděly, ten počáteční příběh s obrázky mi připadá hrozně rozvleklý a nablblý, ale časem jsem si na knížku docela zvykla, připadá mi ucházející, ale úplně nadšená nejsem.
Teď jsem ale nucena učit podle Tangramu a to je pro mne opravdu "za trest". Strašně moc slovíček, strašně moc gramatiky najednou, málo procvičování a času na "zažití", hned v dalším kroku hromada nové gramatiky. Chybí mi jednoduché texty - rozhovory s poslechy, na kterých by šlo procvičovat základní obraty, texty jsou moc složité a těžké se spoustou neznámé slovní zásoby. Autoři jak by se nedokázali rozhodnout pro jeden, dva hlavní obraty a pár potřebných slovíček, pro jistotu jich tam naprali co nejvíc, což není zvládnutelné. Jako lektorce mi ta knížka moc nepomáhá, spíš mi práci komplikuje - musím vybírat, redukovat, pořád být ve střehu, jestli následné cvičení je pro studenty zvládnutelné (občas mne nepříjemně zaskočí, nepočítám ve cvičení s dosud neznámými jevy a tady se to stává...)
Navíc mi připadá učebnice celkem nudná.
Ve všech případech tedy mluvím spíše o začátečnících a mírně pokročilých.
Tak si říkám, kdybych si mohla vybrat, po čem sáhnout...~d~
Odpovědět
Průběh diskuze (15 názorů)
Téma: Učebnice němčiny pro dospělé ALL 27.1.2017 23:58
*Re: Učebnice němčiny pro dospělé Delete 28.1.2017 0:3
**Re: Učebnice němčiny pro dospělé ALL 28.1.2017 12:42
***Re: Učebnice němčiny pro dospělé Dooly. 28.1.2017 13:1
***Re: Učebnice němčiny pro dospělé Delete 28.1.2017 17:22
*Re: Učebnice němčiny pro dospělé MajdulkaF 28.1.2017 8:28
*Re: Učebnice němčiny pro dospělé Stáňa * 28.1.2017 10:43
*Re: Učebnice němčiny pro dospělé janna001 28.1.2017 10:58
*Re: Učebnice němčiny pro dospělé ALL 28.1.2017 12:38
**Re: Učebnice němčiny pro dospělé Dooly. 28.1.2017 12:55
***Re: Učebnice němčiny pro dospělé ALL 28.1.2017 12:59
****Re: Učebnice němčiny pro dospělé Dooly. 28.1.2017 13:4
****Re: Učebnice němčiny pro dospělé Dooly. 28.1.2017 13:5
*Re: Učebnice němčiny pro dospělé Dooly. 28.1.2017 12:52
*Re: Učebnice němčiny pro dospělé Skylla 28.1.2017 16:34

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.