| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Poruchy učení

2.3.2017 19:48:44 Delete

Re: Plán podpory - co škola (učitelka) a co rodič, dítě?

Plán podpory je papír učitele. Rodič je s ním seznámen. U nás ve škole ho i podepisuje, ale na školení nám říkali, že vlastně nemusí.

V plánu je mimo jiné kolonka ohledně schůzek (konzultací), takže tohle určitě domluvit lze.

Jinak jsou tam především opatření pro výuku, nejen úlevy, ale i organizační věci, jako třeba že dítě bude sedět na pro něj nejvhodnějším místě (nemusí to být vždy vpředu), že bude častější oční kontakt, dopomoc prvního kroku atd. Prostě věci, které jsou v podobných případech osvědčené a měly by pomoci.

Pak jsou tam i doporučení pro doma, někdy třeba i jen organizační, to hodně záleží na tom, co člověk o dítěti ví a co by se změnit dalo. Já třeba tyhle věci, jako kdy a za jakých podmínek dělá dítě úkoly, o dětech vím, a někdy se domlouvám s rodiči na úpravách. Třeba u dítěte s ADHD, které maminka vyzvedává pozdě z družiny, protože je na něj sama a je celý den v práci, jsem se s ní domluvila, ať raději než večer dělají úkol druhý den ráno (bylo to předem vyzkoušeno, že to to dítě zvládá a snáší mnohem lépe, protože je odpočaté), později jsme pak i po domluvě s vychovatelkou v družině domluvily, že bude dělat úkoly samo v družině. Tak třeba i takovéhle opatření může být součástí PLPP.

Po měsíci až třech se pak dělá zhodnocení, jak co funguje, může se něco doplnit nebo naopak vynechat jako neúčinné. No a když ani pak nedojde k dostatečnému zlepšení, vyhodnotí se PLPP jako nedostačující a doporučuje se vyšetření v PPP.

Jinak je stejně pro dítě nejlepší vzájemná spolupráce a domluva rodiče a učitele, žádný papír sám o sobě nic nevyřeší. Já ty papíry píšu proto, že jsou vyžadované jako podklady pro vyšetření, a pak pro angličtináře. To, co v těch papírech je, dělám ve spolupráci s rodiči už dávno.

A ještě k těm vašim sešitům, já bych možná spíš než sešity chtěla konkrétnější sdělení, z čeho známky jsou, případně v čem dítě chybuje. Pokud děti do sešitu píšou jen výsledky, tak stejně nezjistíš, v čem má dítě problém. Ale když ti učitelka napíše, že dítě chybuje ve sčítání a odčítání desítek, tak už něco v ruce máš. Já se znám, já bych zejména ze začátku při tomto řešení měla problém nezapomenout, ale rozhodně bych se o to pokusila. Zejména kdyby dítě samo dokázalo připomenout (a většina jich to dokáže, překvapivě i děti s ADHD mi tyhle věci spolehlivě připomínají ~;) ). No a diktáty domů dostáváš. Ještě by mě třeba zajímalo, jak jdou dítěti doplňovačky, jestli je tam rozdíl ve výkonu proti diktátu, protože to je pak důležité pro to, co a jak s dítětem cvičit. Takže pokud máte nějaké pracovní sešity s doplňovačkami, tak bych chtěla mít k dispozici i ty k těm diktátům. Ale tohle není o plánu podpory. Tohle je čistě o domluvě, protože vzhledem k tomu, že učitelka zapisuje známky i tě informuje, z čeho jsou, tak tě dostatečně informuje o výsledcích vzdělávání. Jako já vím, že jen teoreticky, ale v systému, kde se hodnotí známkami, to tak je, známka je považovaná za dostatečně vypovídající hodnocení ~d~.

No a pokud by učitelka nebyla ochotná jednou týdně napsat dvě, tři věty do deníčku (úkolníčku, komunikačního sešitu), pak bych chtěla do PLPP uvést do té kolonky o schůzkách konkrétně, kdy se budete scházet. A to nemusí být o konzultačních hodinách, i když by se učitelka mohla snažit to tam směřovat.

Jen se prostě bojím, že ty to celé bereš jako boj s učitelkou a ona už to tak bude brát taky, takže cokoliv domlouvat bude náročné ~d~.
Odpovědět
Průběh diskuze (34 názorů)
Téma: Plán podpory - co lze čekat? 00 2.3.2017 18:13
*Re: Plán podpory - co škola (učitelka)... ...neviditelná... 2.3.2017 18:50
**Re: Plán podpory - co škola (učitelk... sarmi 2.3.2017 19:0
***Re: Plán podpory - co škola (učite... ...neviditelná... 2.3.2017 19:2
****Re: Plán podpory - co škola (uči... sarmi 2.3.2017 19:40
*****Re: Plán podpory - co škola (u... sarmi 2.3.2017 19:42
*****Re: Plán podpory - co škola (u... Delete 2.3.2017 19:51
******Re: Plán podpory - co škola ... HelenaPa 2.3.2017 19:56
*******Re: Plán podpory - co škol... Delete 2.3.2017 20:57
********Re: Plán podpory - co šk... HelenaPa 2.3.2017 21:12
*********Re: Plán podpory - co ... Delete 2.3.2017 21:29
******Re: Plán podpory - co škola ... sarmi 2.3.2017 19:57
*Re: Plán podpory - co škola (učitelka)... HelenaPa 2.3.2017 19:42
**Re: Plán podpory - co škola (učitelk... HelenaPa 2.3.2017 19:46
***Re: Plán podpory - co škola (učite... 00 2.3.2017 20:11
****Re: Plán podpory - co škola (uči... HelenaPa 2.3.2017 20:17
**Re: Plán podpory - co škola (učitelk... 00 2.3.2017 20:26
*Re: Plán podpory - co škola (učitelka)... Delete 2.3.2017 19:48
**Re: Plán podpory - co škola (učitelk... 00 2.3.2017 20:20
***Re: Plán podpory - co škola (učite... 00 2.3.2017 20:33
****Re: Plán podpory - co škola (uči... Delete 2.3.2017 21:28
**Re: Plán podpory - co škola (učitelk... ...neviditelná... 2.3.2017 21:18
***Re: Plán podpory - co škola (učite... HelenaPa 2.3.2017 21:25
****Re: Plán podpory - co škola (uči... ...neviditelná... 2.3.2017 21:29
*****Re: Plán podpory - co škola (u... sarmi 3.3.2017 16:33
****Re: Plán podpory - co škola (uči... HelenaPa 2.3.2017 21:30
*****Re: Plán podpory - co škola (u... Delete 2.3.2017 21:41
******Re: Plán podpory - co škola ... HelenaPa 2.3.2017 21:44
*******Re: Plán podpory - co škol... Delete 2.3.2017 22:13
********Re: Plán podpory - co šk... HelenaPa 3.3.2017 5:55
***Re: Plán podpory - co škola (učite... Delete 2.3.2017 21:38
*Re: Plán podpory - co škola (učitelka)... Simeona+3 2.3.2017 20:27
**Re: Plán podpory - co škola (učitelk... ...neviditelná... 2.3.2017 21:16
***Re: Plán podpory - co škola (učite... Simeona+3 2.3.2017 21:31

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.