| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Fotoaparáty a fotografie

8.4.2017 1:57:27 Alca

Re: Doporučte dobrý foťák

Libiku

za mě jakožto člověka co rád fotí je nejideálnějším řešením dát dotyčnému finanční příspěvek a ať si vybere sám :) Každý totiž má trochu jiné preference, jinou představu a trefit se do toho je dost těžké. Navíc je pak na obdarovaném, zda si k tomu přihodí ještě něco ze svého a pořídí si třeba trochu dražší model, co už by byl za Tvými možnostmi......

Nespecifikuješ tedy, pro koho to má být, jasně, že dítěti je třeba foťák vybrat, ale pokud jde o člověka 15+, volila ybch postup viz výše.

Kdyby jsi trvala na tom, že chceš dárek fyzicky koupit, pak bych doporučila si trochu připlatit (jít do cenových relací cca 5-10 tisíc) a jít do lepšího kompaktu s pokročilejšími funkcemi - volila bych asi některý z ultrazoomů. Konkrétně já bych pro dospělého (dítě 15+) volila třeba tento: https://www.alza.cz/panasonic-lumix-dmc-fz200-d1636438.htm?o=2 Má velmi dobré recenze, já osobně mám zkušenost se starším typem a byla sjem velmi spokojena. Má velmi dobrou světelnost, plus je elektronický hledáček. Přijde mi to jako velmi dobrý poměr cena/výkon. Případně bych se podívala v obdobné kategorii na jiné značky, zda by tam nebylo něco levnějšího s podobnými parametry. Určitě bych nekupovala obyčejný kompakt bez možnosti změny režimu (priorita clony, priorita času, manuál - bývá na to otočný volič s písmenky P, A, S, M) a za sebe preferuji hledáček. Ale hlavně bych se neradila tady ale na nějakém specializovaném foru (například zde http://forum.digineff.cz/) a ideálně si našla někoho v okolí, kdo tomu trochu rozumí. Případně bych se zašla poradit do profi prodejny typu Foto Škoda - nemusíš hned kupovat, ale jsou tam lidé, co dokáží velmi dobře poradit.

Každopádně pokud má někdo zájem a talent a není foťák určen jen na velmi rekreační focení, obyčejný kompakt moc velkou službu neudělá, člověk je brzy frustrován tím, že technika nedostačuje tomu, co potřebuje..... Já sama sjem teď po x letech focení s rodiným ultrazoomem přešla na kompakt s výměnými objektivy (místo zrcadlovky, na mě je moc těžká), ale to už je finančně někde úplně jinde.....
Odpovědět
Průběh diskuze (7 názorů)
Téma: Dobrý foťák libik 7.4.2017 23:27
*Re: Doporučte dobrý foťák Alca 8.4.2017 1:57
**Re: Doporučte dobrý foťák Analfabeta 8.4.2017 8:40
***Re: Doporučte dobrý foťák Alca 8.4.2017 16:5
**Re: Doporučte dobrý foťák libik 8.4.2017 10:19
***Re: Doporučte dobrý foťák Sugar+3 8.4.2017 15:11
***Re: Doporučte dobrý foťák Alca 8.4.2017 16:3

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.