| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jídelní židličky

5.5.2017 22:45:27 Tinúviel

Rostoucí židlička pro batole

Chystám sa kúpiť jedálenskú stoličku pre druhé dieťa v batoľacom veku a neviem sa rozhodnúť. Pre staršieho máme Jitro stoličku, ktorú sme kupovali s veľkým nadšením, ale dojmy z praxe sú skôr rozpačité a neviem, či je chyba v stoličke alebo na našej strane.

Vôbec som nepochopila, ako majú fungovať popruhy. Nedajú sa poriadne nastaviť, v návode písali niečo o zašívaní, ale nemala som vtedy čas a energiu sa nad tým zamýšľať. A hlavne, tým, že sú naťahovacie, mi úplne uniká ich zmysel aj po prípadnom zašití. My sme ich nakoniec prestali používať, lebo dieťa aj tak nefixovali a radšej nech vypadne zo stoličky, než by sa malo na popruhoch obesiť. Vo výsledku sme teda mali stoličku, v ktorej dieťa sedelo nezabezpečené a furt sme museli mať oči na stopkách, či z nej nevylieza (lákalo ho to veľmi).

Ďalší problém je podnožka. Ako dieťa rastie, vždy je chvíľu také obdobie, keď dokáže dať nožičky trochu pod úroveň podnožky, ale zároveň na nižšom stupni by sa podnožky dotýkal ešte len špičkami. Predpokladám, že z hľadiska ergonómie by malo mať dieťa na podnožke celé nožičky. Lenže akonáhle narastie dosť na to, aby sa nohami dostal pod úroveň podnožky, začne ju pätičkami zakopávať a pár krát už vyletela (pričom v jednom prípade pristála asi 20cm pred štvornožkujúcim mladším dieťaťom ~8~). Takže som sa vykašľala na ergonómiu a dala podnožku nižšie, len pod špičky nôh.

Vyrieši tieto problémy iná rastúca stolička (Stokke, Danchair, nejaká nemecká,…)?

Alebo k popruhom Jitro pomôžu tie vatelínové nohavičky? Máte s tým niekto skúsenosť? Do akej veľkosti dieťaťa (cm, kg) sa dajú používať? Trochu ma navyše odradzuje, že sú textilné, to by som asi musela mať dvoje a z toho jedny vždy v praní, nie?

Neviem, fakt. Nechce sa mi vrážať peniaze do Stokke, ale nechcem ani druhýkrát zažiť, že sa nemôžem otočiť ani na dve sekundy, aby sa dieťa nepokúšalo preliezť cez pultík na stôl.
Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Téma: Rostoucí židlička pro batole Tinúviel 5.5.2017 22:45
*Re: Rostoucí židlička pro batole - Jit... TaJ 5.5.2017 23:48
**Re: Rostoucí židlička pro batole - J... ...neviditelná... 6.5.2017 0:47
***Re: Rostoucí židlička pro batole -... Pole levandulové 6.5.2017 12:0
*Re: Rostoucí židlička pro batole - Jit... Hanka 75 6.5.2017 0:47
*Re: Rostoucí židlička pro batole - Jit... Bouřka 6.5.2017 7:53

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.