| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Neprůchodnost slzných kanálků

24.5.2017 16:27:34 Jenie

Neprůchodnost slzných kanálků u dospělých

Všechny vás zdravím a jdu si pro radu. I když tu všechny řešíte neprůchodnost u dětí, nemáte někdo zkušenost s dospělým člověkem?

Před pár dny jsem se probudila se zalepeným a zhnisaným okem. Na očním mi dali ATB kapky s kortikoidy a kontrola za 10 dní, pouze pokud budou obtíže přetrvávat. Dnes jsem si uvědomila, že se nejspíš nejedná o klasický zánět spojivek, ale neprůchodnost slzných kanálků. Příznaky jsou typické, ráno zalepené a rudé oko, přes den slzení, všechny slzy mi stékají po tváři, celý den.

Na Googlu jsem zjistila, že až 10 procent dospělých žen po čtyřicítce má problémy se slznými kanálky a narozdíl od kojenců, kteří z toho vyrostou, dospělí často skončí na operaci a pod.

Máte někdo zkušenost s takovým problémem v dospělosti? Jaká je léčba? Pomáhají taky masáže, průplach, sondáž? Může to přejít i samo?
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Neprůchodnost slzných kanálků u dospělýc... Jenie 24.5.2017 16:27
*Re: Neprůchodnost slzných kanálků u do... Justová Jana 15.7.2019 20:43
**Re: Neprůchodnost slzných kanálků u ... Atena 19.4.2020 14:21

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.