| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Historie

12.6.2017 19:31:21 Tizi

Re: Zajem o historii - jak zacit?

Nejlepší jsou samozřejmě originální prameny. Já mám třeba doma pěknou knížku od Pavla Olivy od starém Řecku, ale lepší pramen jsou Herodotovy dějiny. Nebo si můžeš přečíst knihu Deset tisíc od Michaela Forda, ale lepší je si přečíst Anabázi od Xenofonta. Protože ten Ford je jenom převyprávěním originálního Xenofonta. Z antiky je třeba velmi zábavné čtení od Suetonia Dvanáct císařů.

Já většinou studuji nějaké období a snažím se o něm najít více pramenů. Pokud člověk čte jen jeden pramen, musí si uvědomovat, že čte jenom jeden z možných výkladů a hodnocení. I v dnešní době, kdy si třeba všichni ještě pamatujeme dobu Václava Havla, mají na něj různí lidé velmi různé názory.

Jinak kromě internetových stránek (často ale s neověřenými zdroji) stále existují vědecké knihovny, kde se dá najít hodně literatury.
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Téma: Zájem o historii - jak začít? bdo 12.6.2017 18:7
*Re: Zajem o historii - jak zacit? ...neviditelná... 12.6.2017 18:10
*Re: Zajem o historii - jak zacit? Zufi. 12.6.2017 18:39
*Re: Zajem o historii - jak zacit? Monika 12.6.2017 18:58
*Re: Zajem o historii - jak zacit? Kopřiva Dvoudomá 12.6.2017 19:0
**Re: Zajem o historii - jak zacit? Monika 12.6.2017 19:32
*Re: Zajem o historii - jak zacit? Lída+2 12.6.2017 19:15
*Re: Zajem o historii - jak zacit? Tizi 12.6.2017 19:31

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.