| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Integrace postižených dětí

20.9.2017 8:29:54 Evžíček

Problém s integrací- jak řešit

Ahoj,

Jsme hrozně naštvaná a potřebuji se uklidnit.... tak píšu sem.....
Vždycky jsem chválila naší školu, že integrace v pohodě a najednou se to úplně zvrtlo.
Dítě nastoupilo na 2. Stupeň a všechno je špatně. Já vím, že je zatím stále září, ale mám pocit, že je tam všem na obtíž.
Dítě má nadprůměrnou inteligenci(dle psycholožky) a expresivní vývojovou dysfázii a z ní vyplývající poruchy učení- dysgrafie a dysortografie. IVP má od 1.třídy. Poruchy chování nemá, není agresivní, nevyžaduje extra péči vyjma ohledů v ČJ a toleranci snadné unavitelnosti a ztráty pozornosti. Má vlastní zájmy, které moc nekorespondují s vrstevníky- ale zase to není žádný génius.

První stupeň v pohodě, ale teď mám pocit, že si o něm mysli , že je debil( vyučující ). Pominu skutečnost, že s ním ve třídě nikdo nemluví, na to je zvyklý. Z adapťáku přijel s pocitem, že je to jeho chyba, protože je jiný než ostatní....

Jak z toho ven.?Se školou jednáme, ale mám pocit, že jim je prostě na obtíž.

Nemáte někdo tip na základní školu, ideálně v Praze, kde integrují bez problémů? A berou i v průběhu školního roku. Ale zase nechci specku, syn je v pohodě, jen potřebuje tolerantní přístup a respekt. Já loni zvažovala i Mensa gymnázium, ale na to zase není podle mne dost nadaný. Je to prostě chytré dítě s problémem. Školu i soukromou s rozumným školným.

Nebo nápady, jak se domluvit ve škole- v klidu a bez emocí ..... já se z toho musím nějak vypsat a poslechnout si další naˇzory, teď bych tam nejradši zavolala a řešila, ale jsem moc naštvaná a nebylo by to rozumné.....





Odpovědět
Průběh diskuze (6 názorů)
Problém s integrací- jak řešit Evžíček 20.9.2017 8:29
*Re: Problém s integrací- jak řešit Kafe 20.9.2017 8:35
*Re: Problém s integrací- jak řešit ...neviditelná... 20.9.2017 9:59
**Re: Problém s integrací- jak řešit Evžíček 20.9.2017 10:10
***Re: Problém s integrací- jak řešit SleepWell 20.9.2017 15:56
*Re: Problém s integrací- jak řešit Monika 20.9.2017 18:27

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.