| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Střední školy

7.2.2018 22:52:49 Gigi

Re: Gymnázium Špitálská + jiná 8G Praha 9

Ahoj, Gymšpit jsem před pár lety opustila. Škola je studijně náročná, ale hodně vstřícná. Umožňují se tam v odůvodněných případech individuální studijní plány - nejen kvůli nemoci, ale i kvůli vlastní činnosti studenta, někteří spolužáci sportovali na vysoké úrovni a neměli problém. Během mého studia nechali několik nadaných studentů projít o ročník výš. Spolužačce omluvili hudebku, protože jí hodiny kolidovaly se zkouškami sboru, nemusela chodit a umožnili přezkoušení v pololetí. Díky malému počtu studentů tu je prostor a vůle brát studenty jako jednotlivé lidi, počítá se s tím, že každý má nějaký talent a dává se víceméně prostor (ale pokud někdo talent nemá a proplouvá, je to taky fajn). Gymnázium se účastní různých meziškolních projektů, soutěží, olympiád. Mají velký výběr volitelných předmětů - z mých dob si pamatuju literární kroužek, robotiku nebo klub filmového střihu. Atmosféru podporuje hodně celoškolních akcí typu Projektový den, Den poezie, festival studentských filmů, školní časopis apod. (cca čtyřikrát do roka jeden dva dny, kdy celá škola komplet nemá výuku a účastní se programu). Na těch akcích se vždycky ukáže i někdo z absolventů před pěti, deseti, patnácti lety a hlásí se k profesorům :)
CO se týče výuky samotné - využívá se hlavně frontální výuka, ale hodně s interaktivními prvky, hodně se pracuje s informacemi, studenti si občas sami připraví přednášku, v mnoha předmětech jsme měli i občasnou skupinovou práci, v hodinách češtiny jsme si nastudovali hru apod. Ano, škola je hodně náročná a je tam dril, ale díky tomu je dobrá. A slabé studenty nezahazují,ale podporují - když jsem kdysi dávno začala propadat z češtiny, profesorka psala hned mail našim a sešli jsme se ještě před třídními schůzkami a fakt se to řešilo hledáním problému a individuálně nastavenými úkoly, nakonec jsem maturovala za 1.
Nikdo z profesorů co mě učili (a většinou tam ještě jsou) nebyl svině a potápeč. Co se řeklo, to platilo, pravidla se řekla dopředu a na vyšším gymplu se s námi už dost jednalo jako s dospělými (máš volnost, ale tady je pár pravidel a pokud je nedodržíš, vyžereš si to přesně takhle. Žádné podpásovky..). Věřím, že takoví jsou i ti, co přišli až po mně.
Vlastně jediný, co mě během studia na Gymšpitu štvalo, byla matika a to, že jsme občas končili v pět (nějakým nevynechatelným předmětem), když mi začínala gymnastika už ve čtyři. Hned bych se vrátila ~t~
Odpovědět
Průběh diskuze (4 názorů)
Gymnázium Špitálská + jiná 8G Praha 9 AZAZ 6.2.2018 20:50
*Re: Gymnázium Špitálská + jiná 8G Prah... Rozina 6.2.2018 21:54
*Re: Gymnázium Špitálská + jiná 8G Prah... Gigi 7.2.2018 22:52
**Re: Gymnázium Špitálská + jiná 8G Pr... Cvičenka 8.2.2018 17:26

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.