| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Cestování v zahraničí

18.2.2018 19:37:39 Filip Tesař

Re: Pro Termix: cestou do Řecka

Hele, Akropolis stojí za to a v Athénách nedaleko ní jsou čtvrti, kde se dá bejt, třeba Plaka. Ale připrav se, že provoz děs běs, popojíždění, kolony, plus troubení, chodci všude atd. Dá se to, ale připrav se.

Kousek od Soluně je Pella - královská rezidence Filipa a Alexandra Makedonskýho. Jestli vás to zajímá - nevím.

Ale v pevninským Řecku se dá vidět ledacos mytologickýho. Nevím, jestli ho zajímaj ty Thermopyly, ale cestou se dá spatřit Olympos. Tam se teda dá i vylízt, prej i nezkušený (nebyl jsem tam), ale to máte na dva dni a asi to nebude přesně to, po čem syn touží, že? Ale vidět je hezky. Pak se daj cestou do Athén vidět Théby - Kadmův palác (ten teda není až tak imponující). Zato Korint je dost zajímavej. Pak jsou už na Peloponnésu Agamemnónovy Mykény a Héraklův Tíryns, případně Sparta (není až tak zajímavá) a Nestorův palác v Pylu (taky asi víc pro nadšence). Ale na západě Peloponnésu je Olympia a ta rozhodně zajímavá je. Dá se pak ještě přes Patras na Prevezu k řece Acherón a navštívit místo, kde Odysseus na radu Kirké sestoupil do podsvětí.

Nejrychlejší cesta je podle mě přes Maďarsko, Srbsko a Makedonii. Ideální přestávka na cestě je podle mě na Dunaji to Smederevo. Ubytování tam najdeš i na blind. Případně se dá jet přes chorvatskou Slavonii, cesta je to nudná (samá placka, furt rovně), v tom případě bych doporučil jet přes Rakousko. Nevím, jestli vyjíždíte z Prahy? Mě se osvědčila jako příjemná a rychlá trasa Příbram-Písek-Český Budějice-Linz-Graz. Jako příjemnou gastro-víno zastávku doporučuju Ilok. Dal by se i Varaždin.
Odpovědět
Průběh diskuze (10 názorů)
Pro Termix: cestou do Řecka Filip Tesař 18.2.2018 13:12
*Re: Pro Termix: cestou do Řecka Termix 18.2.2018 16:46
**Re: Pro Termix: cestou do Řecka Filip Tesař 18.2.2018 19:37
***Re: Pro Termix: cestou do Řecka Scarlett O´Hara 18.2.2018 20:50
***Re: Pro Termix: cestou do Řecka Termix 18.2.2018 21:32
****Re: Pro Termix: cestou do Řecka Scarlett O´Hara 18.2.2018 22:0
*****Re: Pro Termix: cestou do Řeck... Mariana +2 19.2.2018 0:8
****Re: Pro Termix: cestou do Řecka Mariana +2 19.2.2018 0:11
****Re: Pro Termix: cestou do Řecka Filip Tesař 20.2.2018 10:37
****Re: Pro Termix: cestou do Řecka Filip Tesař 20.2.2018 12:9

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.