| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Cestování v zahraničí

4.3.2018 23:21:20 Festina lente

Poprvé v Londýně

Přeji krásný den, prošla jsem starší diskuze, našla nějaké tipy, ale přesto položím dotaz znovu.

Plníme sen dětem (poprvé poletí letadlem) a já sobě (nikdy jsem nebyla v Anglii) a poletíme na prodloužený víkend do Londýna. Budeme mít jen dva celé dny na prohlídku, a řešíme, co tam podniknout.

Co nás limituje:
1. Věk dětí, kdy každého zajímá něco jiného (7,9, 13, 15) a jen jeden z dospělých už v Londýně byl a mluví anglicky, takže rozdělit se asi nepřipadá v úvahu.

2. Termín - nevědomky jsme koupili letenky přesně na květnový víkend, kdy tam bude královská svatba. To tam asi bude k nehnutí, a ceny všeho vyletí na 200%, co? ~q~ Nebo se naopak ve svatební den Londýn vyprázdní a všichni pojedou do Windsoru vyhlížet novomanžele?

3. Finance - to asi není třeba rozepisovat, vzhledem k počtu dětí. Peníze samozřejmě mít budeme, ale na nějaké velké rozhazování to nebude, všechno se musí násobit šesti a všechno na místě budu platit já (bývalý manžel zaplatil letenky a ubytování, a letí s námi, za což jsem mu vděčná). Nejsem typ na obchody, kavárny apod, spíš se ráda podívám na památky, projdu parkem, kolem řeky...

Kam byste vzali děti, když někoho zajímají galerie, muzea a historické památky, jiného spíš technické záležitosti a nejmladšího jenom zvířata v ZOO a podobné dětské atrakce? Studio Harryho Pottera už má lístky jen na pozdní odpoledne, to mi přijde málo času za ty peníze. A navíc ho dobře zná a miluje jen nejstarší dítě, druhorozeného to nebere, třetí dítě to zná jen do 4. dílu a nejmladší má zatím povolen jen 1. díl.

Exmanžel už v Londýně byl několikrát, ale kouká na to pohledem dospělého, a nevím, jak moc to může být zajímavé pro děti - má v plánu poledník, pak nějakou vyhlídku z věže, nějaké fantastické muzeum, které je prý zdarma. Kdybychom se rozdělili, tak mohu vzít nejmladšího do ZOO, ale zvířata jsou všude stejná a mě bude líto, že neuvidím všechny ty památky - a sama se do Londýna asi hned tak nepodívám.

Dáte mi někdo tip na smysluplné využití těch dvou dní v našem složení? Moc děkuji.
Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
Téma: Poprvé v Londýně Festina lente 4.3.2018 23:21
*Re: Poprvé v Londýně a zrovna v nejhor... sally 5.3.2018 0:12
**Re: Poprvé v Londýně a zrovna v nejh... sally 5.3.2018 0:14
*Re: Poprvé v Londýně a zrovna v nejhor... TiNiWiNi 5.3.2018 5:32
*Re: Poprvé v Londýně a zrovna v nejhor... HelenaPa 5.3.2018 6:17
*Re: Poprvé v Londýně a zrovna v nejhor... AdrianaP 5.3.2018 9:27
*Re: Poprvé v Londýně a zrovna v nejhor... Katka s broučkem 5.3.2018 9:32
*Re: Poprvé v Londýně a zrovna v nejhor... Termix 5.3.2018 14:1
**Re: Poprvé v Londýně a zrovna v nejh... Festina lente 7.3.2018 12:30
***Re: Poprvé v Londýně a zrovna v ne... Termix 7.3.2018 16:13
**Re: Poprvé v Londýně a zrovna v nejh... Lienis 18.5.2018 16:24

Komerční sdělení

Nechcete udělat nový design Rodiny.cz?

Jirka

Již delší dobu si uvědomujeme, že po letech opět nadešel čas "občerstvit" grafickou podobu Rodiny.cz.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.

Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.