| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Historie

27.6.2018 10:15:56 Binturongg

Milada Horáková

Žila jsem život plný, opravdový život, který nestál, nezahníval, ale prudce tekl a vířil. Někdy mne otloukal a poznala jsem jeho tvrdost a těžkosti, jindy zas hladil a smál se sluncem. Byl to prostě skutečný život, a já jsem zaň Bohu neskonale vděčná.

A že to skončí?

Všechno musí jednou skončit. Co muselo odejít lidí cennějších a mladších než já, a třeba neměli v životě ani setinu těch hodnot, jimiž jsem byla tak štědře já obdařena. Měla jsem Vaši lásku, co jen to samo je za úžasný dar. Měla jsem teplo krásné, upřímné lidské pohody, kterou jste vytvářeli kolem mne: nejprve moji dobří drazí rodičové, pak Ty, sestřičko Věro, a pak můj předrahý, milovaný, krásný muž, mé dítě, má dceruška Jana, předobrý Pepíček a Vy všichni ostatní domácí i přátelé. Poznala jsem život z jeho stínů i světel. Pohladila mne často ruka i slova těch, jimž jsem to ani nemohla nebo neuměla oplatit. Svítilo na mne sluníčko upřímných srdcí i tehdy, když mne osud zastrčil do mrazivého stínu. A to je nejvíc, co můžeme v životě chtít.

Jen jedno mne opravdu trápí. To, že jsem já dávala málo. I když jsem chtěla raději rozdávat než přijímat, nesplnila jsem toto své předsevzetí. Drobila jsem se mezi mnohé a mnohé, a na Vás, moji nejmilejší, zbývalo často jen to, že jsem k Vám přišla položit unavenou hlavu, vypnout přepjaté nervy, povolit si a nabrat sil i dechu. Dávat, dávat jsem už někdy neměla co. A Vy všichni jste tak trpělivě sloužili svou péčí, láskou a často, přečasto shovívavostí. Kdyby se mohl člověk vracet zpět do minula, toto bych chtěla napravit. Jak mne to trápí - je to má největší bolest v této chvíli, že už není možno, že nezbývá času to napravit. A zas nakonec ještě přidávám bolest.

Prosím Vás, pro všechno krásné, co bylo mezi námi: odpusťte. Stalo se to tak nějak proti všemu očekávání. Tolik jsem si přála už Vám nikdy neublížit, když jsem psala podobný list o svém odsouzení v drážďanském vězení uprostřed nacistického šílenství. Tolik jsem slibovala tomu trsu lučních zvonečků na lipském vězeňském dvoře, který tam zůstal uprostřed rozvalin po bombardování, že už nikdy nebudu dávat před Vámi ničemu na světě přednost.

A přece to zas dopadlo jinak.

Z dopisů Milady Horákové
Praha - Pankrác věznice, 24. VI. 1950 1/4 15 hod.



Před 68 lety byla komunisty po vykonstruovaném procesu zavražděna Milada Horáková.
V den výročí její smrti se dostávají komunisté opět k moci. Mají na rukou krev - všichni. Jejich voliči také, ať už si to uvědomují nebo ne. Komunistická strana se nikdy nezměnila, nikdy se od svých zločinů nedistancovala a navíc je vehementně popírá.
Zapaluji svíčku nejen za Miladu Horákovou, ale za všechny oběti, které mají soudružky a soudruzi na svědomí.

Odpovědět
Průběh diskuze (18 názorů)
Téma: Milada Horáková Binturongg 27.6.2018 10:15
*Re: Milada Horáková Z+2 27.6.2018 10:44
**Re: Milada Horáková kambala pláááckááá 27.6.2018 11:59
***Re: Milada Horáková P.T. Cruiser 27.6.2018 12:8
***Re: Milada Horáková Z+2 27.6.2018 12:22
***Re: Milada Horáková Binturongg 27.6.2018 12:56
****Re: Milada Horáková iiiiiiiiii 27.6.2018 14:2
*****Re: Milada Horáková ...neviditelná... 27.6.2018 15:38
***Re: Milada Horáková ...neviditelná... 27.6.2018 13:2
****Re: Milada Horáková kambala pláááckááá 27.6.2018 15:42
*****Re: Milada Horáková ...neviditelná... 27.6.2018 19:21
******Re: Milada Horáková Z+2 27.6.2018 19:52
**Re: Milada Horáková aky 27.6.2018 12:15
***Re: Milada Horáková Z+2 27.6.2018 12:19
****Re: Milada Horáková aky 27.6.2018 12:22
*Re: Milada Horáková libik 27.6.2018 10:51
**Re: Milada Horáková Z+2 27.6.2018 10:52
*Re: Milada Horáková ...neviditelná... 27.6.2018 12:26

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.