| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Laserová operace očí

21.11.2018 14:20:02 Kot Tomas

Varování před operací

Dobrý den, jmenuji se Tomáš, je mi 36 let a rád bych popsal svoji zkušenost s operací nitrooční čočky a VAROVAL!!! ostatní, kteří nad tímto zákrokem uvažuji. Napíši i něco málo o sobě, jelikož si myslím, že je důležité zde popsat i motivaci k zákroku a jaké vidění bylo před operaci. Od mala jsem nosil plusové dioptrie OP: +5,25, OL: +5,75. Kromě nošení JEDNĚCH brýlí, jsem žádné problémy s viděním neměl. Žil jsem normální život, hodně jsem sportoval, jezdil na kole, prostě všechny věci, které se berou jako samozřejmost. Ale občas mě brýle „omezovaly“ např. ve sportu, v zimě se zamlžovaly při vstupu do místnosti. Nic zásadního, ale stejně jsem si říkal, že by bylo prima, brýle nenosit.

Navštívil jsem kliniku v centru Prahy. Vyšetření bylo profesionální, až jsem byl překvapený a byla mi doporučena vzhledem k počtu plusových dioptrií monofokální nitrooční čočka s tím, že do dálky uvidím dobře jako před operací a na čtení budu potřebovat slabé brýle. Multifokální čočku mi lékařka nedoporučila, kvůli vedlejším světelným efektům a sníženému kontrastu vidění (pracuji jako grafik). Operaci jsem pak následně dlouho zvažoval, četl mnoho recenzí na internetu, některé nebyly zrovna pozitivní, mnoho lidí píše o problémech po zákroku, nicméně jsem si řekl, že ti co jsou spokojení nemají potřebu psát. Zaplatil jsem tedy částku 70 000 Kč i s příplatkem za Laser Lensx, aby operace dopadla opravdu co nejlépe.

Operace proběhla na levém oku, za dva dny se operovalo oko pravé (operace nebolí, je to jen nepříjemné). Další den kontrola u lékařky, kde mi bylo sděleno, že čočka sedí dobře, to bylo vše. Nyní mám půl roku od operace (nedávno odstraněn druhotný šedý zákal na levém oku) a VIDĚNÍ PO OPERACI JE JEDNOZNAČNĚ OTŘESNÉ, MNOHEM HORŠÍ NEŽ PŘED ZÁKROKEM z těchto důvodu:
1. Vidění do dálky, mělo být stejné jako před operaci – NENÍ, je horší, tzn. věci, které jsem předtím přečetl teď přečíst nezvládnu.
2. Vidění do blízka a střední vzdálenost – na PC potřebuji brýle 1,5 dioptrie, na čtení cca 2,5 dioptrie. Ale je tady jeden VELKÝ ROZDÍL mezi lidmi, kteří po 40 nosí také brýle čtení. Ptal jsem se mnoha kolegů a ti také potřebují brýle na čtení ale obraz se jim „rozmazává“ s plusovými dioptriemi, až ve vzdálenosti cca tří metrů a dále. Nitrooční čočka obraz rozmaže již cca od 50 centimetrů od oka, takže na monitor vidím celkem dobře, ale delší vzálenost (i cca pár centimetrů) je již hodně rozmazaná a je to velice nepříjemné.

3. Vidění obecně – vidění je celkově jako pod vodou, v šeru a ve tmě vidím hůře, periferie jsou rozmazané, oči jsou daleko dříve unavené, po kapsulotomii vidím v noci starburst efekt u lamp.
Celkově jsem si nechal za 70 000 Kč dobrovolně zničit zrak - Brýlí jsem se nezbavil, Naopak teď nosím troje brýle a stejně vidím špatně. Slaboučké brýle do dálky, kde je zbytková vada, jiné brýle na PC a silnější brýle na čtení. Brýle musím mít neustále u sebe a přehazovat, je to velice nepříjemné.
Těžko se popisuje ten pocit bezmoci, ztráta sebevědomí, které jsem míval. Hodně se zdržuju doma, např. na kole už vůbec nejezdím, vlastně i ostatní aktivity mě nebaví, protože na ty věci prostě pořádně nevidím.
Původně jsem chtěl naspat, že pokud nad operací nitrooční čočky uvažujete, ať si to rozmyslíte. TEĎ NA VÁS APELUJU, NECHOĎTĚ NA TENTO ZÁKROK, VAŽTE SI VAŠEHO ZDRAVÍ, brýle nejsou handicap, pokud v nich dobře vidíte (dnes je tolik typů /i sportovní, dioptrické sluneční/, že si opravdu vybere každý), vaší čočku už vám do oka nikdo nevrátí!!! (pokud máte opravdu pokročilý šedý zákal a už hodně, hodně špatně vidíte, pak tuto operaci mohu doporučit)

Rád bych založil třeba i webové stránky o lidech, kteří tuto operaci podstoupili a předával dál zkušenosti. Pokud budete mít zájem napište na email tomascocky@seznam.cz
Hezký den Všem
Tomáš
Odpovědět
Průběh diskuze (1 názorů)
Varování před operací Kot Tomas 21.11.2018 14:20

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.